İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Kova Yükselen, objektif, biraz mesafeli ama insan sevgisinden ödün vermeyen, spontan insan arketipini temsil eder. Zekası ve özgürlüğü ile tanınan Güneş Kova Burcunun bu iki temel özelliğini almakla birlikte Yükselen Kova, kendisini takdir edecek, destekleyecek ve inanacak bir partner bulduğu zaman, bağlanmak da zorluk çekmez.

Aşağıda yer alan kombinasyonlar sıralanırken, burç sıralaması dikkate alınmıştır. Burçların sıralaması şu şekildedir:

 1. Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)
 2. Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)
 3. İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)
 4. Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)
 5. Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)
 6. Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)
 7. Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)
 8. Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)
 9. Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)
 10. Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)
 11. Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)
 12. Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Yükselen Kova Kadını

Yükselen kova kadınlarını betimleyen cümle “istediğimi alırım” olabilir. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demeyi pek sevmezler, istedikleri şeyi inat ve sabırla elde ederler.

Aktif olarak sosyal gruplar içerisinde yer almak isteseler bile bazen herkesten uzaklaşarak yalnız tercih edebilirler.

Bu kadınlar para konusunda sıkıntı çekebilirler, söz konusu para harcamak olduğunda cömerttirler. Tutumlu olmayı öğrenmeleri gerekmektedir.

Yükselen kova kadını hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, onlar; kendi belirledikleri kurallara göre yaşarlar.

Yükselen Kova Erkeği

Centilmen ve dik duruşlu yapılarıyla dikkat çeken yükselen kova beyefendileri, derin bakışlara ve etkileyici bir konuşma tarzın sahiptirler. Tıpkı yükselen kova kadınları gibi özgürlüklerine düşkün, ayakları yere sağlam basan insanlardır.

Ancak biraz fazla kontrolcü olabilirler. Ufak detaylara bile önem verirler. İş hayatında oldukça disiplinli ve katı olabilirler, sözleri dinlensin isterler.

Eşlerinin daima kendilerine saygı duymasını ve desteklemesini umarlar. Yükselen kova erkekleri duygularını ifade ederken zorlanabilir.

Değişken yapıları yüzünden bazen bebek gibi ilgi görmek isterken bazen de çok ciddi ve olgun bir davranabilirler. Çocuksu yanları sebebiyle çocuklarla da oldukça iyi anlaşırlar.

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Güneş Koç Yükselen Kova:

İdealleri ve hayalleri uğruna her tehlikeye atılmayı ve her riski almayı kabul edebilirler. Düşünce yapılarının çağın ötesinde olmasından dolayı, ikili ilişkilerde insanlarla anlaşmakta zorlanabilirler. Koç-kova ikilisine sahip bir insan daima yenilik arayacak ve topluma sağladığı faydalar nedeniyle, toplum nezlinde sevilen insanlar olacaklardır.

Güneş Boğa Yükselen Kova 

Aile bağlarına oldukça düşkünlerdir. Sosyal ilişkilerinde ise esnek ve anlayışlı bir tavır sergilerler. İdeallerine kavuşmak için stratejik yollar tercih edebilirler. Aşkta bağımsızlığını korumak isteyen güneş boğa-yükselen kova insanı için gururunun zedelenmesi, aşkın bitmesi için yeterli bir sebeptir.

Güneş İkizler Yükselen Kova

Risk almayı severler, hatta riski ararlar. Eğlence hayatlarının vazgeçilmezidir. Sürekli farklı insanlar tanımak isteyebilirler. Renkli doğası ve hitabet yeteneği sayesinde bilim, eğitim, politika çok başarılı olabileceği alanlardır. Zaman zaman diğer insanlar tarafından “garip” olarak yargılanabilirler.

Güneş Yengeç Yükselen Kova

Çalışkanlık, tertip ve üretkenlik… Bu kombinasyonu böyle tanımlayabiliriz. Sempatiklerdir. Ailelerine düşkün olsalar da bireyselliğe önem verirler. Güneş yengeç-yükselen kova insanı eşini, ona tam anlamıyla güvendikten sonra özgür bırakmayı tercih eder. Zaman zaman güven sorunları yaşayabilirler. Bireysel ve ailevi onur onlar için çok önemlidir.

Güneş Aslan Yükselen Kova

Grup çalışmalarında başaralı, dengeli ve liderlerdir. Yükselen kova, güneş aslanın ikili ilişkilere oldukça önem vermesine, aşkı aramasına neden olur. Ancak aslan için kendini denetim altına sokmak oldukça zordur. Bu yüzden güvene dayalı ancak sadakatin ön planda olduğu ilişkilerin içerisinde olmayı tercih ederler.

Güneş Başak Yükselen Kova

Sevdikleri işlerde başaralı olacaklardır. Ancak sevmedikleri insanlara ve işlere karşı mesafeli durduklarından, sevmediği işlerde çalışan bu insanlar başarısız olurlar. Kendi kendine yetebildiğini görmeyi severler. O yüzden zaman zaman tamamen yalnız bir hayat sürmek istediklerine dair önsezilere kapılabilirler. Ayrıca bu insanların yatakta da iyidirler, ne istediklerini bilirler.

Güneş Terazi Yükselen Kova

Son derece adil ve demokrat karakterde insanlar olurlar. İkili ilişkilerin başında başlangıçta oldukça soğuk ve cansız bir insan olarak tanımlanabilirler. Ancak ilişkide bulundukları insana oldukça değer verirler. Karşısındaki insanın haklarını da en az kendisininki kadar korurlar. Üstelik bunun için güneş terazi yükselen kova insanının o insanı tanımasına gerek bile yoktur.

Güneş Akrep Yükselen Kova

Meslek yaşantılarına düşkündürler. Dedikodu yapmayı, herkesle her şeyi konuşmayı sevmezler. İlişkilerinde kıskanç olabilirler. Sahip olma, kıskanma hakkını yüzde yüz kullanmak istemelerine karşın, kendi bağımsızlığından  ödün vermek istemezler. Sabırsız doğaları ilişkilerindeki en büyük sorundur. Biraz tolerans göstermeyi öğrenmeleri gerekebilir.

Yay Güneş Kova Yükselen 

Bu kombinasyonda Kova karakteristik özellikleri daha baskındır. Hümanizm, özgürlük anahtar kelimeleridir. Marjinal işlerde çalışabilir hatta marjinal eşler seçebilirler. Kolaylıkla bağlanmayı reddederler. Onları bir yere yada birine bağlamak zordur. Çok baskılandıklarında, kısıtlandıklarında isyan etme, aldatma eğilimi gösterebilirler.

Güneş Oğlak Yükselen Kova

Orijinal fikirleri olsa da, fikirlerini risklerden arındırdıktan sonra hayata geçirmeyi tercih ederler. Riski analiz etme ve en aza indirme konusunda disiplinli ve başarılıdırlar. İş hayatında başarılı olmaları oldukça muhtemeldir. Güneş oğlak burcunun soğuk ve aşka iş gibi bakan yapısına karşın, kova yükselen kendisini takdir edecek bir partner bulduğunda aşık olmaktan çekinmez. Oğlak doğası gereğince partnerine sadık kalacaktır.

Güneş Kova Yükselen Kova

Özgürlük, özgünlük ve sıradışılık… Bu insanlar ancak bu kelimelerle anlatılabilir. İkili ilişkilerinde bağımsızlığından asla vazgeçemediği ve sınırları oldukça katı olduğu için sorunlar yaşayabilir. Ancak ideallerini paylaşabildiği ve kendisini besleyen bir eşle sürekli bir birliktelik yaşayabilir. Yaratıcılık gerektiren iş alanlarında ise oldukça başaralı olabilecek bir potansiyele sahiptir.

Güneş Balık Yükselen Kova

Sanatta başarılı olma şansları yüksektir. Ailesinden, arkadaşlarından ve eşinden güven ister. Ona güvenilmesi en büyük arzusudur. Sadıktırlar. Büyük aşklarından vazgeçmeleri için sadakatsizlik yeterli olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap