1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Yükselen İkizler Burcu Özellikleri

Yükselen İkizler Burcu Özellikleri

Yükselen İkizler Burcu Özellikleri

Yükselen İkizler burcu, hava grubunun diğer burçları gibi zekayı temsil eder. Bu yüzden meraklı, aktif, zeki, üretken kişilik arketipini doğurur. Tüm bu meziyetlerin bir araya gelmesiyle, İkizler yükselen insanları dışarıdan oldukça özgüvenli insanlar olarak gözükür. Ancak değişken ruh halleri nedeniyle kendileri hakkında tereddüte düşmeleri olasıdır. Bu gelgitler onları iş hayatlarında olumsuz etkileyebilir.

Aşağıda yer alan kombinasyonlar sıralanırken, burç sıralaması dikkate alınmıştır. Burçların sıralaması şu şekildedir:

 1. Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)
 2. Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)
 3. İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)
 4. Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)
 5. Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)
 6. Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)
 7. Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)
 8. Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)
 9. Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)
 10. Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)
 11. Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)
 12. Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Yükselen İkizler Burcu Özellikleri

Yükselen İkizler Kadını

Takip edilemez kadınlardır. Ele avuca sığmazlar. Haraketli yaşantılarının bir sonucu olarak sabırlı olmaları gereken durumlarda zorluk yaşayabilirler.

Başlarını daima dik tutan bu kadınlar, hata yapsa da yaptığı hatayı sahiplenmeyi tercih ederler. Özgürlükleri her şeylerdir. Partnerlerine çok bağlanırlar. Ancak aşklarından ölseler bile, yalnızca özgürlüklerinin kısıtlandığını hissetmeleri, ilişkiyi bitirmeleri için yeterlidir.

İlgi görmekten fazlasıyla hoşlanan kadınlardır. Eğlence yaşantısını severler. Ancak bu sadece dışarıya çıkmak demek olmayabilir. Onlar için evi eğlenceli hale getirmek de iyi bir fikirdir.

Yükselen İkizler Erkeği

İradeli erkeklerdir. Söz konusu istemedikleri bir şey olduğunda iradelerini kırmak imkansıza yakındır. Ancak kendi içlerinde değişkenlik gösterebilir, sıklıkla fikir değiştirebilirler. Yükselen İkizler erkekleri zaman zaman iğneleyici konuşabilirler. Kalp kırabilirler. Bunun temel nedenlerinden biri çabuk sinirlenebilen doğalarıdır.

Disiplinden hoşlanmazlar. Bu yüzden ilişkilerinde ve iş hayatlarında sorun yaşayabilirler. Kaldı ki özgürlüklerini kısıtlayan partnerlerle ve patronlarla çok mutlu olmazlar. Kolay kolay aşık olmayan yükselen İkizler erkeği, ona saygı duyan bir partnere rastladığında sadık kalabilir, hatta bu ilişkiyi evliliğe kadar götürebilir. İlişkilerinde beklentisi sadakat, kendisine güvenilmesi, kişisel alanına saygı ve şefkattir. Beraber eğlenebilmek de onun için oldukça önemlidir.

Yükselen İkizler Burcu Özellikleri

Güneş Koç Yükselen İkizler:

Koç kontrolcü bir burçtur. Hem kendisinin hem de çevresindeki insanların kontrolünün kendi elinde olmasını sever. Yükselen Burcu İkizler olan Koç, en açık sözlü, en hareketli, en kavgacı burç olarak tanımlanabilir. Kavgayı yaratan genelde Yükselen İkizlerin ateşli enerjisi ile Güneş Koç’un haklılık isteğinden doğan hararettir.

Güneş Koç Yükselen İkizler için arkadaşlıklar ve dostluklar yaşamının en önemli hareket alanıdır.

Bu kombinasyona sahip insanların en büyük sıkıntısı konsantrasyon sağlamak ve tek bir konuya odaklanmaktır

Güneş Boğa Yükselen İkizler 

Boğa kendini sabırlı ve katı olarak tanımlasa da, yükselen ikizler karakterine yumuşaklık, insan sevgisi, uykuya düşkünlük ve atalete eğilim gibi özellikler ekler. Sanata karşı duyarlılığı yükseltir.

Boğa disiplin sever, kalıcılık onun için önemlidir. Ancak yükselen ikizler Boğa insanını çok yönlülüğe zorlar, bu da duygusal yaşamında dalgalanmalara neden olacaktır.

Özellikle parayı yönetmede oldukça başarılıdırlar. Bu yüzden Boğa-İkizler kombinasyonu, kendi işine sahip olduğu takdirde, çok zengin olabilir

Güneş İkizler Yükselen İkizler

Egoist denilebilecek kadar dış görünüşe önem veren, iyi giyinmeyi ve karşılaştığınız insanlarda hoş bir intiba bırakmayı seven bir kişilik arketipidir.

Entelektüel, haraketli, çok yönlü, meraklıdır. Tamamen ikizler karakteristiği etkisi altında olduğundan fazlasıyla bireyselci davranışlar gösterir.

Hayatını oldukça hızlı yaşaması etrafındaki insanlar tarafından olgunlaşamadığının düşünülmesine neden olabilir. Ancak bu kombinasyonun insanları onlarca deneyimin ardından, mutlak doğru insanı bulduklarında kalıcı bir ilişki yaşayabilirler.

Güneş Yengeç Yükselen İkizler

Yükselen İkizler değişkenliği sevse de, güneş Yengeç yükselen İkizler insanı enerjisini daha somut şeylere yöneltmeyi sever. Yoktan var etme konusunda yeteneklidirler. Para kazanmakta ustadırlar. Ancak kazandıkları parayı çok çabuk harcayabilirler.

Oldukça hassas bir kalbe sahip olan bu insanlar, maddi konularda oldukça kararlıyken, aşk hayatlarında kararsızlıkları yüzünden oldukça acı çekmiş olabilirler. Sıkılgan doğaları gereği ilişkilerinde değişiklik arayışı içine girebilirler ancak Güneş Yengeç’in baskın sadakat ve güvenlik isteği çelişkiye düşmelerine neden olabilir. Karşılarına çıkan birçok fırsatı ve mutluluğu bu nedenle kaçırabilirler.

Güneş Aslan Yükselen İkizler

Onları tarif edecek kelime “neşe” kelimesidir. Oldukça neşeli, haraketli, tüm riskleri kucaklayan bir hayatları vardır. Çevrelerinde aranılan ve istenilen insanlardır. Var olan çevrelerini genişletmekte sıkıntı çekmezler, kolayca iletişim kurarlar.

Özellikle yazı yazmaya oldukça meraklılardır. Duygularını konuşmaktan ziyade yazarak, çizerek dışa vurma eğilimi gösterebilirler. Yaratıcı fikirleri onları iyi bir sanatçı olmaya yönlendirebilir.

Aşka aşıktır güneş Aslan Yükselen İkizler insanı. Aşksız kalamaz. Romantik, duygusal ama hep sadık kalamayan yapısı, ilişkilerinin bitmesine neden olabilir.

Güneş Başak Yükselen İkizler

Çapkın ama sadık eşlerdir. Tek bir partnerle değişik ilişkiler yaşamak isteyebilirler. Yani partnerleriyle sürekli flört halinde olmak, ilk günlerdeki duyguyu kaybetmemek adına oyunlar yaratmak onların alanıdır. Partnerinden de aynı çabayı görmek ister. Bu kombinasyonun insanları oldukça zeki ve kurnazdır.

Sık seyahat etmeyi, bolca konuşmayı, çokça öğrenmeyi severler.  Girdiği her ortamda kolayca iletişim kurarak, pek çok dost edinirler.

Güneş Terazi Yükselen İkizler

Yükselen İkizler risk alır, güneş Terazi akıllıca riskler alır. Yöneticilik konusunda oldukça başarılıdır. Organizasyon yönetmek onlardan sorulur. Eğlence hayatında da oldukça aktif olmayı severler. İş hayatındaki en büyük engeli çabuk sıkılmalarıdır.

Duygusal hayatına oldukça önem veren bu insanların ilişkilerine verdiği önem karşı taraf tarafından anlaşılamayabilir. Bu yüzden aşk hayatlarında sorun yaşayabilirler. Ancak doğru partneri bulduklarında harika bir anne-baba olabilirler. Bu kombinasyonun insanları çocuklarla çok iyi anlaşır.

Güneş Akrep Yükselen İkizler

Sabırlı ve çalışkan insanlardır. Temizliğe, düzene ve yaşamlarında organize olmaya takıntılı olabilirler. İş yaşamlarında inisiyatif almada sıkıntı yaşamazlar. Zekasına güvenen bu insanlar zekalarını gösterebilecekleri iş-aşk-sosyal ilişkileri tercih eder.

İlişkilerinde duygusallardır. Ancak ten uyumu onlar için oldukça önemlidir. Sadık kalabilirler, tabii eşinin cinsel ve mental yönden aktif bir insan olması kaydıyla.

Yay Güneş Yükselen İkizler

Karakterinin anahtar sözcükleri: hareket, macera, samimiyet, değişkenlik, zeka, espri, çok yönlülük gibi sözcüklerdir. Yaşamı bir oyun gibi görmeyi sever. Kendine özgü bir yaşam felsefesi vardır. Yükselen İkizler olan bir Yay çok keskin bir zekaya, parlak fikirlere ve entellektüel yoğunluğa sahiptir.  Bu yüzden girdiği birçok işte başarılı olur.

Oldukça romantik ve zarif bir insandır. Yine de kolay kolay bağlanması mümkün değildir. Tek eşli kalabilmesi için eşinin kendini sürekli yenileyebilen bir insan olması gerekmektedir.

Güneş Oğlak Yükselen İkizler

“Para konuşalım. Ortak finansal değerlerden bahsedelim biraz.”

İşte güneş Oğlak yükselen İkizleri bu cümle temsil edebilir. Parayı yönetmekte oldukça başarılıdırlar. Güneş Oğlak ciddi doğası gereği karşı taraftan soğuk/konuşmayan olarak algılanabilirken, yükselen İkizler bu etkiyi kırmakta yetkindir. Yükselen İkizler etkisiyle kolayca iletişim kurabilmesi ve kendisini ifade edebilmesi neticesinde çok yoğun bir sosyal çevre edinmesi doğaldır.

Bu insanlar yatakta da oldukça nettirler. Ancak onlar için cinsellikten önce partnerleriyle yakaladıkları zihinsel uyum daha ön plandadır.

Güneş Kova Yükselen İkizler

Belki de en tehlikeli kombinasyonlardan biridir. Zira hava grubunun bu iki burcunun birçok ortak noktası bulunduğundan, bu ortak özellikler birbirini besleyecektir. Örneğin bağlanma korkusu, çok yönlülük ihtiyacı, ve çabuk sıkılması iki burcun da ortak özelliğidir. Bu da güneş Kova, yükselen İkizler insanınım dalgalı ve fazla hareketli bir duygusal yaşama neden olur.

Bu insan felsefeye, farklı inançlara, farklı kültürlere, farklı ülkelere karşı oldukça meraklıdır.  Eğitime ve öğrenmeye oldukça önem verirler. Bu insanlar bir ömür boyu süren bir öğrencilik eğilimi gösterebilir. Tabii ki bu öğrencilik okulla sınırlandırılamaz. Bir Kova-İkizler insanı zaten sınırlandırılamaz.

Güneş Balık Yükselen İkizler

Bulundukları ortama adapte olmak konusunda hiç sorun yaşamazlar. Sezgileri oldukça güçlü olan bu insanlar, kararlı yapıları sayesinde bir işe konsantre olduklarında başarıyı yakalamaları uzun sürmez. Başarının da bir getirisi olarak, toplumsal seviyede söz sahibi olmak isteyebilirler.

Aşk hayatında oldukça sevecen insanlardır. Sıcaklığı ve çok yönlülüğü, aşk yaşamının vazgeçilmezlerdir. Sadık partnerlerdir.

Yorum Yap

Yorum Yap