İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji

Yükselen Başak Burcu Özellikleri (2021-2022)

Yükselen Başak Burcu Özellikleri (2021-2022)
+ - 0

Yükselen başak burcu olan kişiler, çok dikkatlidirler. Birçok insanın kaçırmış olduğu detayları hemen fark edip müdahalede bulunabilirler. Pratik, çalışkan ve becerikli kişilerdir. Zaman içerisinde endişeli ve kaygılı olabilirler. İş ve özel hayatlarında düzenlidirler. Her konuyu iyi bir şekilde analiz ederler. Mükemmeliyetçi ve titiz bir yapıları vardır. Yaptıkları işleri kusursuz bir şekilde tamamlarlar. Çevresindeki insanları ve kendilerini çok sert eleştirebilirler.

Aşağıda yer alan kombinasyonlar sıralanırken, burç sıralaması dikkate alınmıştır. Burçların sıralaması şu şekildedir:

 1. Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)
 2. Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)
 3. İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)
 4. Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)
 5. Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)
 6. Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)
 7. Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)
 8. Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)
 9. Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)
 10. Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)
 11. Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)
 12. Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Yükselen Başak

Yükselen Başak Kadını Özellikleri

Yükselen başak kadınları ince, narin ve hassas görünüme sahiptirler. Eleştirel bir yapıları vardır. Çevresindeki insanları ve kendilerini eleştirebilirler. Bu durum bir süre sonra özgüvenlerini bile düşürebilir. Takıldıkları her konuya çözüm bulurlar.

Sakin kişilikleri vardır ve ön plana çıkmayı sevmezler. Günlük rutinlerini sistematik olarak ilerletirler. Güvenilir ve ağzı sıkı kişilerdir. Çalışkan kişilikleri vardır ve gece gündüz çalışabilirler. Analiz yetenekleri kuvvetlidir, olayları hemen anlayıp yorumlayabilirler. Aşk ilişkilerinde zeki, entelektüel, kültürlü ve olgun kişilerden hoşlanırlar.

Yükselen Başak Erkeği Özellikleri

Yükselen başak erkeği fiziksel görünüşüne çok dikkat eder. Her zaman bakımlı ve şık görünmek için uğraşırlar. Saçlarına daha çok önem verirler. Düşüncelerini hemen belirtmezler, mantık süzgecinden geçirip öyle konuşurlar. Esprili yanları vardır ve çevresindeki insanları eğlendirebilirler. Dürüstlüğe önem verirler ve aile büyüklerine karşı saygılıdırlar. Kontrolcü yapıları vardır. Aşk ilişkilerinde ilk zamanlar çekingen davranırlar fakat kısa süre içerisinde hemen aşık oluverirler.

Yükselen Başak

Güneş Koç Yükselen Başak

Güneş koç yükselen başak olan kişiler, hırslı ve özgür yapılarıyla öne çıkarlar. Çevresindeki insanlara karşı sevecen ve sempatik tavırlar gösterirken aniden sinirlenip öfke patlaması yaşayabilirler. Merhametli yapıları vardır ve çevresindeki insanlara yardım etmeye bayılırlar.

Güneş Boğa Yükselen Başak

Yükseleni başak olan boğalar, düzenli ve yetenekli kişilerdir. Erken yaşlarından itibaren yeteneklerini ortaya koyarlar. Geleceklerini garantiye almak için uğraşırlar. İş hayatında zekalarıyla dikkat çekerler.

Güneş İkizler Yükselen Başak

Güneş ikizler yükselen başak hareketli, zeki ve analizcidir. Doğuştan liderlik vasıflarıyla donatılmışlardır. İş hayatlarında istedikleri statüye kısa süre içerisinde ulaşabilirler. Empati yetenekleri gelişmiştir ve iyi bir dinleyicidirler. Yetenekli kişilerdir; bu sebeple her işin üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Yeni insanlarla tanışıp, yeni yerler görmeyi isterler.

Güneş Yengeç Yükselen Başak

Yükseleni başak olan yengeçler, aşırı duyarlıdırlar. Kültürlü yapıları vardır ve araştırmayı çok severler. Kendilerini geliştirmek için kitap okurlar. Kırılgan olan yengeç burcu kişiler, başak burcundan gelen katı tutum ile bu özelliklerini törpüleyebilirler. Yeni yerler keşfetmeye bayılırlar. Çekingen oldukları için insanlarla iletişim kurmakta zorlanabilirler.

Güneş Aslan Yükselen Başak

Güneş aslan yükselen başak olan kişiler, bir ekibe çok iyi bir şekilde liderlik yapabilirler. Ateş ve toprak grubunun enerjisine sahip oldukları için insanları yönetebilirler. Sert görünüşlü olsalar da neşeli bir yapıya sahiptirler. Kültürlü ve bilgili olmak için çok araştırma yaparlar. Analitik düşünebildikleri için her işin üstesinden kolaylıkla gelebilirler. İş hayatlarında disiplinli çalışırlar.

Güneş Başak Yükselen Başak

Güneş ve yükselen başak olan kişiler, en ufak detaylara bile hassasiyet gösterirler. Sakin ve çalışkan kişilikleri vardır. Her konuda sistematik düşünürler. Düzen yaratmak ve sistem oluşturmak onlar için çok basittir. Sıkıcı konularda bile vazgeçmeden çalışabilirler. Üretmeyi çok severler. İnsanları rahatlatmayı beceremezler. Eleştirel yaklaşımları vardır bu sebeple insan ilişkilerinde sorun yaşayabilirler.

Güneş Terazi Yükselen Başak

Yükseleni başak olan teraziler, adaletli ve mantıklıdırlar. Daima araştırma yaparlar. Yaşamlarının her alanında mantıklı hareket etmek isterler. Merhametli olmalarıyla beraber insanlara her zaman yardım ederler. Hareketli, dinamik ve yetenekli kişiliğe sahiptirler. Aşk hayatlarında mantıksal hareket etmek isteseler bile partnerlerine bağlandıkları zaman romantik kişi olabilirler.

Güneş Akrep Yükselen Başak

Güneş akrep yükselen başak olan kişiler, istikrarlı yapılarıyla bilinirler. Çevresindeki insanlara karşı aktif ve sempatik davranırlar. Su ve toprak grubunun birbiriyle olan uyumu sebebiyle altıncı hisleri çok gelişmiştir. Hemen öfkelenebilirler ve öfkeleri geçtikten sonra kin besleyebilirler. Sevmedikleri insanlara karşı soğuk bir tutum sergilerler.

Güneş Yay Yükselen Başak

Yükseleni başak olan yaylar, kuşkucu ve mükemmeliyetçi kişilerdir. Başak burcunun maddi konularda tutucu olması, yay burcunun savurganlığını törpüler. Yazıp çizmeye bayılırlar ve pazarlama işlerinde başarılıdırlar. Aşk ilişkilerinde tutucudurlar ve hemen güvenemezler. Eş seçiminde zorlanabilirler.

Güneş Oğlak Yükselen Başak

Güneş oğlak yükselen başak olan kişiler sabırlı, kuşkucu, güvensiz, kıskanç ve içe kapanık kişilerdir. Dostluklara önem verirler. Bir işin ayrıntılarıyla uğraşırlar. Sorumluluk alırlar ve dürüst bir şekilde çalışırlar. Aile ve manevi değerlere önem verirler. Aşk hayatlarında ise güvenebilecekleri bir kişiyi ararlar ve buldukları zamanda hemen evlenirler. Eş seçiminde uyuma çok dikkat ederler.

Güneş Kova Yükselen Başak

Yükseleni başak olan kova burçları, enerjik ve pozitif yapılarıyla dikkat çekerler. Sevdikleri kişilere karşı oldukça sempatik bir tavır sergileseler de dışarıya karşı soğuk bir tutum içerisindedirler. Kitap okumayı ve araştırmayı çok severler. İş hayatlarında ön planda olmayı isterler ve pratik zekaları sayesinde olayları yönetebilirler. Yenilikten hoşlanan kovalar, zaman içerisinde başak burcunun geleneksel tutumundan etkilenirler.

Güneş Balık Yükselen Başak

Güneş balık yükselen başak olan kişiler, alıngan ve çok çabuk insanların etkisi altında kalırlar. İçe kapanık davranış gösterirler. Sorumluluklarını bilen ve dürüstçe çalışan kişilerdirler. Aşk hayatlarında duygularıyla hareket etseler bile başak burcunun mantıksal etkisi altında kalırlar. Aşık oldukları zaman romantik ve duygusal olabilirler.

Başak Burcu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Başak Burcu Özellikleri (2021-2022)
Önerilen Yazı
Başak Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap