İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. YouTube reklamları nasıl engellenir?

YouTube reklamları nasıl engellenir?

YouTube reklamlarını engellemek gerçekten mümkün mü? Google Chrome, Firefox, Opera, iOS ve Android kullanıcıları YouTube reklamlarını nasıl engelleyebilir?

youtube-reklamlari-nasil-engellenir

Milyonlarca yayıncıya gelir kaynağı olan, dünyanın en çok  ziyaret edilen video platformu YouTube, son zamanlarda değiştirdiği reklam politikasıyla  ziyaretçilerini ‘YouTube reklamları nasıl engellenir’ aramasına yönlendiriyor. Peki gerçekten YouTube reklamlarını engellemek mümkün mü? Google Chrome, Firefox, Opera, iOS ve Android kullanıcıları YouTube reklamlarını nasıl engelleyebilir?

AdBlock

En popüler reklam engelleme eklentisi olan AdBlock ilk reklam engelleme eklentisidir. Kolay kurulumu ve 40 milyondan fazla aktif kullanısıyla sürekli güncelleme getirilen eklenti, YouTube dahil tüm internet sitelerindeki reklamları ücretsiz engellemeye olanak sağlayan AdBlock, sadece yapılan bağışlarla gelir elde edtmekte.

AdBlock indir (Google Chrome) AdBlock indir (Firefox)

AdBlock Plus

AdBlock kadar olmasa da AdBlock Plus eklentisi de tarayıcı mağazalarında en çok kullanılan reklam eklentileri arasında yer almaktadır. 500 milyondan fazla indirilen, 10 milyon aktif kullanıcı bulunan eklenti de sürekli güncelleme almaktadır. Tüm internet sitelerindeki reklamları engelleyen eklentiyi aşağıdaki linklerden tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

AdBlock Plus indir (Google Chrome) AdBlock Plus indir (Firefox)
YouTube reklamları nasıl engellenir?

YouTube nedir?

YouTube 15 Şubat 2005 yılında kurulmuştur. Şimdilerde dünyanın en büyük video barındırma platformu olan internet sitesinin merkezi ABD’de bulunmaktadır. 2005 yılında 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulan proje ilk yılında büyük başarı sağlamış 2006 yılında Google tarafından 1,65 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.

Google’a satılan YouTube her geçen gün gücüne güç katmış ve şimdilerde dünyanın en büyük video platformu olmuştur. Ziyaretçilerine video yükleyerek para kazanma imkanı sağlayan internet sitesi dünya genelinde milyonlarca kişinin gelir kaynağı olmayı da başarmıştır.

Ayrıca YouTube’da video izlemek için üye olma zorunluluğu bulunmazken, herkes dilediği videoyu ücretsiz izleyebilme şansına sahiptir. “YouTube reklamları nasıl engellenir?” yazımıza eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap