İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Yengeç Burcu Özellikleri 2021-2022

Yengeç Burcu Özellikleri 2021-2022

yengeç burcu özellikleri

Zodyak çemberinin 4. burcu olan Yengeç Burcu, 22 Haziran – 22 Temmuz arasında doğan tehlikeli kimselerin burcudur. Evet, FBI verilerine göre Yengeç burçları en tehlikeli burç olarak tarihe geçmiştir. Kendinden önce İkizler, kendinden sonra Aslan burcu gelir.

 • Grup: Su
 • Niteliği: Negatif/ Dişi
 • Yönetici Gezegen: Ay
 • Uğurlu Sayısı: 2
 • Uğurlu Günü:  Pazartesi
 • Uğurlu Taş: Aventurin
 • Metali: Gümüş
 • Değerli Taşları: Pembe akik, ay taşı, pembe kuvars, yeşim, yakut ve zümrüt
 • Karşıt Burcu: Oğlak
 • Mottosu: İnsanı insan yapan merhametidir!

Yengeç Burcu Özellikleri (2)

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Yengeç Burcu Yükselen Yengeç Burcu Yengeç Burcu Kadını Yengeç Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

Her burç her kişide farklı özellik gösterebiliyor. Yengeç burcu yönetici gezegenine bakıldığında yengeç burcuna sahip kişilerin sakin bir yapıya sahi olduğu genel olarak tespit dilmiştir. Serinkanlılığı ile dikkat çeken bireyler yengeç burcunun ta özelliğini taşımaktadır. Çevresel faktörler ve yükselen burç kişinin davranışlarını etkilemektedir. Diğer burçların asine su alanında olan yengeç burcu ise karakter değişimlerinde dış faktörlerden en az etkilenen burç olma özelliği taşıyor.

Yengeç burcunun kendine ait özel hobileri vardır. Kimsenin dediği ya da önerdiği şeyler yengeç burcunun dikkatini çelmez. Kendine ait dünyasında tek başına da olsa uğraşabilecek bir şey bulabilir yengeç burcu. Duygusal olması pek çok durumun önceden belirlenmesinde yengeç burcu kişilere avantaj sağlayabilir.

Sakinliği, olumsuz durumlara bakış açısı su grubu olmasından dolayı diğer burçlarla farklılık gösterir. Ayrıca kişilik grupları arasında da su grubunun öncüsü olarak belirlenmiştir.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

 • Uyum: Her yere uyum sağlayabilirler. Ayrıca girdikleri ortamdaki enerjiyi tutması ve diğer kişilere yansıtması ile her alanda toparlayıcı bir kişi görevi üstlenmektedirler.
 • Yönlendirici: Aşk hayatlarında aslında pasif gözükse de,  aslında ilişkiyi yönlendiren taraf olmaktadırlar.
 • Kriz Yönetimi: İş alanında ise proje ve kriz ortamlarını gerekli şekilde düzenleyebilirler.
 • Duygusal: Sevdiklerinde onlardan daha çok sizi düşünen biri olamaz. Babaçlık / anaçlık onlardan sorulur. Ama duygularını göstermede zorluk yaşayabilirler. “Seni seviyorum” deyin sevgili Yengeçler, çok zor değil.

Bu tatlı ve en tehlikeli burca sahip insanlar için olumsuz ne söyleyebiliriz ki?

 • Yalnız: Yalnızlığı sevdikleri biliniyor. Bu da aşk ilişkilerinde karşı taraf tarafından “ilgisiz” olarak nitelendirilmelerine neden oluyor.
 • Yeniliklere Kapalı: Güneş Yengeç burcunun pek yenilik sevdiğini söyleyemeyiz. Düzen değişikliği durumlarına olumlu bakarlar ancak eski köye yeni adet getirmeyi pek sevmiyorlar.
 • Kapalı Duvarlar: Bu yengeçler en büyük sorunlarını aşk hayatlarında yaşıyorlar. Çünkü ilişkilerini kapalı duvarlar arasında kendi duygu, düşünceleri ile yaşayabildikleri için, duvarın dışındaki yabancı gözüken her alan ve kişiye olumsuz bakabiliyorlar.

Fiziki Özellikleri

Burçlarda mevcut bulunan özellikler açısından temelde belirtilen bir takım fiziksel özellikler bulunuyor. Yengeç burcuna sahip olan kişilerde temelde bakıldığında beyaz ten özelliği dikkat çekiyor. Ayrıca ten renkleri açık, soluk olmaktadır. Saç rengi olarak genellikle ise kahverengi ve saç yapıları ise zayıftır.

Yengeç burcu kadını fiziksel özellikleri içerisinde uzun saçlar ve açık kahverengi saçlar bulunuyor. Ayrıca yengeç burcuna sahip kadınların vücut hatları çok belli olmamak ile beraber ince ve oldukça uzun boylu olmaktadırlar. Göz renleri genellikle açık kahve olup nadir olarak da kapalı yeşil olabiliyor.

Yengeç burcu erkeğine bakıldığında uzun ve ince vücut yapısı göze çarpmaktadır. Çoğunlukla yengeç burcuna sahip kişiler sürekli olmasa da gözlüğü kullanabilmekte. Göz yapıları çekik ve elmacık kemikleri de diğer burç erkeklerine göre daha çıkık şekildedir.

Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeç burucu kadın ve erkeği için tertip, düzen her şeyden önce gelir. Kendilerine uygun bir iş seçimi yaptıklarında işin bel kemiği olma özelliği taşırlar. Dışarıdan bakıldığında çok bir özelliği bulunmayan yengeç burçları iş hayatlarında tüm durumlara hakim olmayı severler.

Yengeç Burcuna Uygun Meslekler

 1. Psikolog
 2. Kaptanlık
 3. Öğretmen
 4. Aşçı
 5. Hemşire
 6.  Doktor
 7. Kamu Yönetimi

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç burcu sağlıklı beslenmeye özen gösterir. Yeşillik ve sebze ile olan yemekler yengeç burcu kadın ve erkeğinin en sevdiği yemekler arasındadır. Hemen her gün belirli öğünlerde beslenme programlarına uyum sağlayarak beslenirler. Spor yapmayı, yürümeyi severler.

Mitolojide Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Özellikleri
Yengeç Burcunu Temsil Eden Tanrıça Artemis

Mitolojide; Yengeç burcunun girdiği her alanda saygı ve sevgiyi toplaması,  Artemis ile hemen hemen aynı davranış ve duygu içeriklerini sunması  Artemis ile özdeşleşmesini sağlamıştır. Kaldı ki Artemis Yengeç burcunu yöneten Ay’ın Tanrıçasıdır.

Ayrıca yönetici gezegeninin Ay olması, mitolojideki konumu açısından da önemlidir. Ay burcunu da yöneten Ay, yengeç insanına gizli bir derinlik  ve duygusallık verir.

Yengeç Burcu Yükselen

Gizlilik onların doğasında vardır. İşlerini büyük bir titizlikle yürütürler, saklarlar. Birine sır mı vereceksiniz? Yükselen yengeçten daha iyi kimi bulabilirsiniz ki. Ancak dikkat edin, yükselen Yengeç burcu insanlar rol yapmakta da oldukça ustadır.

Yükselen Yengeç burcuna dair detaylı bilgi aşağıdaki yazımızda:

Önerilen Yazı
Yükselen Yengeç Burcu Özellikleri (2021-2022)

Eğer Yengeç Burcu kadınıyla ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz: 

Yengeç Burcu Kadını
Yengeç Burcu Kadını Özellikleri (2021-2022)

Eğer Yengeç Burcu erkeğiyle ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Yengeç Burcu Erkeği
Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)
Yorum Yap

Yorum Yap