İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Xiaomi uygulama reklamları nasıl kaldırılır?

Xiaomi uygulama reklamları nasıl kaldırılır?


Son yıllarda kullanımı Türkiye’de de yaygınlaşan, fiyat & performans kıyaslamalarında rakiplerinin arasından başarıyla sıyrılmayı başaran Xiaomi telefonlarında gelen uygulamalarla birlikte açılan reklamlar kullanıcıyı rahatsız ediyor. Şirket için önemli bir gelir kaynağı olan reklamları kapatmak tabi ki mümkün. Kurulumda standart olarak aktif olarak gelen reklamları kullanıcılar istekleri doğrultusunda çok kolay yolla kapatabiliyor. Bu yazımızda Xiaomi ve Redmi uygulama reklamları nasıl kapatılır sorunu yanıtladık!

Xiaomi uygulama reklamları nasıl kaldırılır?

Uzun yıllardır Samsung kullanan biri olarak Xiaomi telefonlarını ilk incelediğimde ana uygulamalarda açılan reklamlar dikkatimi çekmişti. Aktif bir kullanıcı olarak her uygulama açtığımda önüme çıkacak reklamlar rahatsız edici boyuttaydı. Kısa bir araştırma yapmamla birlikte reklamların kullanıcıların isteği doğrultusunda kapatılabildiğini ve bu özellikte cihazların bu fiyatlara satılmasında bu reklamların büyük rol üstlendiğini gördüm. Gelin hep birlikte uygulama reklamları nasıl kapatılır inceleyelim!

Xiaomi Müzik uygulama reklamları kaldırma

En çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Xiaomi Müzik uygulamasındaki reklamları kaldırmak için öncelikle uygulamaya giriş yapın.

 1. Sol üst köşedeki ayarlar ekolayzer simgesine tıklayın.
 2. Açılan sayfada Ayarlar seçeneğine giriş yapın.
 3. Servis ve Ayarlar ekranında ‘Gelişmiş’ ayarlar kısmına tıklayın.
 4. Açılan sayfada ‘Tavsiyeleri Al’ seçeneğini pasif duruma getirin ve müzik uygulaması reklamlarını kapatın.

“Müzik uygulamasında  ‘İzle’ butonuna tıklayarak YouTube’da ekranınız kapalıyken veya uygulama alttayken müzik dinleyebilirsiniz”

Xiaomi Muzik uygulaması reklamları kaldırma

Xiaomi Tarayıcı reklamları kaldırma

Reklam engelleyici, VPN ve WhatsApp Durum Kaydedici özellikleri ve kolay arayüzüyle kullanıcıların bütün isteklerini karşılayan Xiaomi Tarayıcı reklamları da Müzik uygulamasındaki gibi kolay bir şekilde kapatılabiliyor.

 1. Xiaomi ve Redmi tarayıcı reklamlarını kapatmak için öncelikle tarayıcı uygulamasını çalıştırın. (Bu uygulamada reklamları kapatırken, sizin için önerilen siteleri de kapatmayı göstereceğiz.)
 2. Sağ üst köşedeki üç çizgi butonuna tıklayın
 3. Açılan ekranda Ayarlar simgesine tıklayın
 4. Birinci görselde alt tarafta sizin için önerilen içerikleri kapatmak için ‘İçerik Akışı’nı pasif duruma getirin istemiyorsanız ‘Gelişmiş’ sekmesini açın.
 5. Gelişmiş sekmesi üzerinde Reklamları Göster seçeneğini pasif duruma getirin. (Bu kısımda dilerseniz reklam engelleyiciyi devre dışı bırakabilirsiniz)
Xiaomi Tarayıcı reklamları kaldırma
Xiaomi Tarayıcı reklamları kaldırma

Xiaomi telefonları hakkında merak edilenleri en sade şekilde sizler için aktarmaya devam edeceğiz. Merak ettiğiniz konuları yorum olarak bizimle paylaşırsanız en kısa sürede sizler için yanıtlayabiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap