1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp’ta silinmiş olan bir mesaj nasıl okunabilir?
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp’ta silinmiş olan bir mesaj nasıl okunabilir?


1 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısına sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz yıl gönderilen mesajı silme imkanı tanıyan bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile birlikte insanlar gönderdiği mesajı 7 dakika içinde silebiliyor. Bu durumda alıcı gelen mesajı göremiyordu. Ancak bu durumun da birkaç çözümü var.

WhatsApp’ı Android üzerinden kullananlar yararlanabiliyor

Silinen mesajı görebilmek için öncelikle bir Android kullanıcısı olmak gerekiyor. Android Jefe kullanıcı adına sahip bir blog yazarı gelen mesajların silinmesine karşın bildirim geçmişinden kolayca görülebildiğini keşfetti. Üstelik bunu yapmak hiç de zor değil. İhtiyacınız olan tek şey sadece bir mobil uygulama.

Notification History isimli uygulama ile silinen mesajları görün

Android işletim sistemli telefonunuzla Google Play Store’den Notification History (Bildirim Geçmişi) isimli uygulamayı indirmelisiniz. Bu uygulamayla telefonunuzdaki bildirimlerin tüm geçmişine erişim sağlamış oluyorsunuz. Silinmiş bir bildirim varsa bu uygulama sayesinde bu bildirimi görebiliyorsunuz.

Android’in barındırdığı bu açık sayesinde silinen tüm WhatsApp mesajlar görülebiliyor. Google’nin bu durum karşısında herhangi bir güncelleme ile bu açığı kapatıp kapatmayacağı merak konusu.

Bir çözümü daha var

Bu ilk çözüme göre çok daha kolay. Ancak bu çözüm WhatsApp’ın açığında kaynaklanıyor. Bu nedenle bu açığın kısa sürede kapatılabilir. Ancak şimdilik bu açık hala uygulamada bulunuyor.

Ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere gelen bir mesaj silinmiş olsa bile silinen mesajı cevapla özelliğiyle tekrar görünebiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap