1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Whatsapp’da silinen fotoğraflar ve videolar aslında silinmiyor!
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp’da silinen fotoğraflar ve videolar aslında silinmiyor!

Whatsapp'da gönderdiğiniz bir fotoğrafı telefonunuzdan sildiğinizde, farklı bir klasörde dosyalarınızın depolandığını biliyor muydunuz?


Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğu bilinen WhatsApp uygulaması kullanan Android cihaz kullanan kişiler bu haberi dikkatli okuyun!

En yaygın iletişim uygulamaları arasında başı çeken WhatsApp‘da sildiğinizi zannettiğiniz bir çok fotoğrafınız farklı bir klasörde depolanmakta. Bu yazıyı okurken ‘aman telefonumun başka klasöründe fotoğraflarım saklansın ne olacak’ diyor olabilirsiniz. Ancak şu ihtimalleri de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Akıllı cihazların yaygınlaşması ve teknolojinin gelişmesiyle artık bir telefon maksimum 1 yıl ya kullanılıyor ya kullanılmıyor. Hal böyle olunca kötü niyetli kişiler tarafından özel fotoğraflarınız, veriler kolaylıkla geri getirilebilmekte. Tabi bunun önüne geçmek için de farklı formüller var ancak teknolojiyle fazla haşır neşir olmayan bir kişinin bu formülleri kullanması oldukça zor. Böyle durumla karşılaşmamak için önerebileceğimiz en basit formül telefonunuzu satmadan önce tüm verileri şifreleyip bir kaç defa telefonu fabrika ayarlarına çevirmenizi olacak.

Önerilen Yazı
WhatsApp’ta silinmiş olan bir mesaj nasıl okunabilir?

Whatsapp fotoğrafları ve videoları nerede saklıyor?

Yazının başında belirttiğimiz gibi sadece android kullanıcıları aşağıda belirteceğimiz adımları uygularsa bu zamana kadar WhatsApp’dan gönderdiği tüm fotoğraflara erişebilir.

  • Dosyalarım klasörüne girin.
  • Cihaz hafızasına girin. (WhatsApp verilerini SD kartınızda tutuyorsanız o alanı seçmelisiniz.)
  • WhatApp klasörünü bulun ardından Media klasörüne tıklayın.
  • Media klasöründe bulunan dosyalardan gönderdiğiniz tüm fotoğraf, ses kayıtları ve videolara ulaşabilirsiniz.
  • Bunu yapmak için WhatsApp Image, Video klasörüne girin ve Sent klasörünü açın.
  • Tüm kayıtlarınız Sent dosyasının içinde olacaktır.
Yorum Yap

Yorum Yap