1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. VPN Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

VPN Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

featured

VPN, sanal özel kuruluşlar olarak karakterize edilir. Sanal Özel Ağlar için bir kesme olarak kullanılır. Genel bir kural olarak, örgütlerin bölümleri arasındaki yazışmaları kodlayarak güvenli yazışmalar vermek anlamına gelir. VPN, çok çeşitli kuralları ve gelişmeleri birlikte kullanır. Karşı taraftaki bir PC ile diğer PC arasındaki yazışmaları kodlayarak güvenli bir geçiş kurulur.

Bu pasajdan geçen bilgiler şifreli olduğundan, araya giren veya girmeye çalışan kişiler şifreli bilgileri görebileceği için güvenliğiniz garanti edilir. Bu şifreleme derecesi ne kadar iyi olursa, korumanız o kadar güvenli olur. Aynı zamanda bilgi akışlarınızın her birini (DNS taleplerinizi sayarak) bu pasaja alırsanız, tam bir güvenliğe sahip olursunuz.

Vpn Nasıl Kullanılır?

VPN, motivasyonunuzun belirttiği gibi farklı kullanım seçeneklerine sahiptir. Engellenen hedeflere ulaşmak için VPN kullanmak için, özellikle 2 tür VPN yönetimi olmak üzere genel VPN kuruluşlarına ulaşmak istiyorsunuz. (Kuruluştaki BT yetkililerine, kurumsal çerçevelere ulaşmak için bir VPN dahil etmeleri konusunda danışmanlık yapabilirsiniz.)

Bunun içinde akıllara vpn nasıl kullanılır? sorusu gelir. VPN kullanmak için kullanıcılara iki farklı seçenek sunulur. İlki daha güvenli olarak bilinen ücretli yönetimlerden satın almak, ikincisi ise ücretsiz programlama veya uygulamalardan yararlanmak.

Özel yeteneklere sahipseniz, gadget’ınızın kuruluş ayarlarından fiziksel olarak bir VPN kurabilirsiniz. Bununla birlikte, burada ilişkili olduğunuz organizasyonu hızla değiştirmek saçmadır. Bu nedenle, belirsiz bir organizasyonla fiziksel olarak ara yüz oluşturmak, bilgilerinizi ciddi risk altına sokacaktır.

Zararları Nelerdir?

Kullanıcı, DNS taleplerini değiştirebilir ve istemci, ulaşması gereken siteden alternatif bir web sayfasına yönlendirilebilir. Örneğin, müşteriyi ulaşılacak sahte banka sitesine yönlendirerek şifreler ve Mastercard verileri alınabilir. Kullanıcı adı ve gizli kelime verileri, bir VPN kullanılırken defterde oturum açıldığı takdirde alınabilir.

VPN kullanılırken e-posta hesabına giriş yapılması durumunda, e-posta gizli anahtarı alınabilir ve bu verilerle müşterinin yararına bir e-posta gönderilebilir. Web tabanlı medya hesapları için karşılaştırmalı bir durum geçerlidir. VPN kullanarak örneğin Twitter ve Facebook gibi web tabanlı medya yerel ayarlarına ulaşmak, oturum açma verilerine ulaşmayı sağlayabilir.

İnternette dağıtılmış depolama yönetimlerini kullanırken bir VPN kullanmak, tüm bilgilerin istenmeyen ellere düşmesine neden olabilir. Başka bir kişi tarafından görülmek istemeyen verileri, örneğin özel fotoğrafları alan zararlı kişiler, onları bir tehlike olarak dahil edebilir. Truva atı, enfeksiyon vb. PC’lere. VPN Uygulamalarının kullanıldığı noktada istemcinin web hızı da aynı şekilde düşebilir.

Faydaları Nelerdir?

Bilgileriniz, kuruluşlar için yapılmış özel VPN ağlarında alınır. Onaylanmayan kişi veya kuruluşlar kuruluşa giremez, bu sayede kuruluş güvenliğini garanti altına alır ve yayılan verilere bağlı olarak istenmeyen reklamlara maruz kalmaz.

Özel verileriniz ücretli ve yetkin VPN tedarikçileri tarafından sağlanır. Programcılar, sitelere girdiğiniz hassas verileri kaydedebilir ve izleyebilir. Bu verileri kullanarak mali bakiye verilerinize veya web şifrelerinize ulaşabilirler. Uzman VPN tedarikçileri, önemli düzeyde bir şifreleme tekniği ile bu tehlikeleri ortadan kaldırabilir.

Bazı internet hizmetleri, belirli bir web paylaşımının kullanılmasının ardından web’inizi kısıtlayabilir. Uzman VPN tedarikçileri ile interneti hızlı ve sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. İletim kapasitesi: Bir siteye erişim, belirli bir aktarım hızıyla sınırlandırılabilir.

Örneğin; Bir siteyi aynı anda inceleyen 1000 kişi siteyi durdurur, geri arar ve hatta kaza yapar. Veri aktarım kapasitesi sınırlaması da aynı şekilde bir site veya internet hizmetiniz tarafından bilinçli olarak mümkün olmalıdır. Bir VPN yönetimi kullandığınızı varsayarsak, bilgileriniz şifrelidir, bu nedenle görünür olmamalı ve dış etkilerle kısıtlanmamalıdır.

VPN Türleri Nelerdir?

VPN türleri aşağıdaki gibidir;

VPN modülü: VPN modüllerini cep telefonunuza veya PC’nizin web programına koyabilirsiniz. İstediğiniz gibi dinamik veya gizli yapabilirsiniz. Birkaç tür VPN programının ayrıca ücretsiz formları vardır. Hatta bölgenizi değiştirebilir ve belirli ücretsiz formlar için çok sayıda ülkeye ve destinasyona giriş yapabilirsiniz.

VPN programları: (özellikle cep telefonları için) VPN programları temel ve değerli projelerdir, VPN’yi tek tıkla çalıştırabilirsiniz. Basitçe yapmalısınız; programı Play Store’dan tanıtın ve çalıştırın. Seçim yapmadan önce anketleri kontrol ettiğinizden emin olun.

VPN destekli web programları: Google Chrome ve Internet Explorer, genel olarak bildiğimiz web programlarının en üst noktasındadır. Bununla birlikte, bazı web programlarının VPN vurguları vardır ve çoğu güvenlidir. Aynı şekilde Chrome ve Firefox programlarında NordVPN Uzantısını tanıtarak VPN kullanabilirsiniz.

Adres ile çıkış: Cep telefonunuzda, PC’nizde veya TV’nizde hangi web programını kullanırsanız kullanın, ayarlarda bulunan i.p ve DNS ayarları ile VPN çıkışı yapabilirsiniz. İlk olarak, çalışan bir DNS numarası almak istiyorsunuz. Bu i.p. Numaralı geçiş yollarında güvenlik düzenli olarak sizin yükümlülüğünüzdür.

Yorum Yap

Yorum Yap