İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kadınlarda Vajinal Orgazm Nasıl Olur?

Kadınlarda Vajinal Orgazm Nasıl Olur?
+ - 0

Kadınlarda vajinal orgazm nasıl olur? Sorusu her zaman popülerliğini korur.

Bunların yanı sıra vajinal daraltma operasyonu da haz alma açısından çok fazla tercih edilen bir operasyondur. Bu operasyondan genellikle olumlu sonuç alınır.

Konuya geçmeden önce aşağıdaki yazımıza bakmanız sizin için daha yararlı olabilir.

Önerilen Yazı
Orgazm Nedir?

Vajinal Orgazma Nasıl Ulaşılır?

Vajinal orgazma ulaşmak için g spot denen bölge çok önemlidir. Bu bölgeyi bulmak çok da kolay değildir. G noktası vajinanın ön üst kısmının yaklaşık 4 cm ilerisinde bulunur. Bu noktayı keşfetmek çok zor olabilir. Ancak alışıldıktan sonra, kadının orgazma ulaşması da kolay olacaktır.

Kadınlarda vajinal orgazm nedir sorusunun cevabı ise, vajinanın tamamının boşalması olarak adlandırılır. Bir de klitoral orgazm vardır. Vajinanın tam orta, üst kısmında küçük bir noktaya benzeyen bölgedir. Bu bölgeyi elinizle ve dilinizle uyararak kadını defalarca klitoral orgazma ulaştırabilirsiniz. Vajinal orgazmda ise G noktası, P noktası ve U noktası gibi noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

P noktası vajina girişinin sonunda olup, anüse yakın olan kısımdır. U noktası ise idrar yolunun yanlarındaki parçalardır. Bu iki nokta çok hassastır. G noktası çok yaygın olarak bilinir ama bulunması zordur. G noktasına önem vermelisiniz. Bu noktaları uyararak kadını vajinal orgazma ulaştırabilirsiniz.

Pozisyon seçimi de önemlidir. Genelde misyoner tercih edilir ve kadın alttayken birleşme çok daha kolay olur. Bunun yanı sıra bacaklar omuza pozisyonu da kadını orgazma ulaştırmaya yardımcı olur. Çünkü bu pozisyonda bacaklar havada olunca, penis direkt G noktasına temas edebilir. Kadının üstte olduğu kucak pozisyonu denenebilir. Aynı zamanda kaşık pozisyonunda farklı tempolarla da partnerinizi tatmin edebilirsiniz.

Vajinal Orgazm

Kadınlar Kaç Dakikada Tatmin Olur?

Kadınların tatmin olma süresi aslında kişiden kişiye göre değişebilir. Bazı kadınlarda vajinal orgazm olamama sorunu olabilir. Bunun sebebi genelde psikolojiktir. Orgazm olma süresi ise 20-30 dakika arasında değişir. Ancak bazı kadınlar için sadece 15 dakikalık bir birleşme yeterli olurken, bazıları için 45 dakika gibi bir süre gerekebilir.

Tabii orgazm olma sürecinde ön sevişmenin de payı büyüktür. Öpme, sarılma, okşama, dokunma, oral yolla uyarma ve masaj gibi çeşitli yollarla partnerinizi gevşetirseniz, çok daha keyifli bir birleşme yaşayabilirsiniz.

Kadınların Boşaldığı Sıvı Rengi Nedir?

Kadınlar öpüşürken, okşanırken ya da oral yapılırken ıslanırlar. Islanırken salgılanan bu sıvı şeffaftır ve hafif akışkan bir kıvamı vardır. Kadının boşaldığı sıvı rengi ise beyazdır. Tıpkı meni gibi beyaz sıvı gelir. Miktar olarak fazla değildir.

Vajinal Orgazm

Vajinal Orgazma Yardımcı Olacak Tıbbi İşlemler

Vajinal orgazmda çok zorlanan ya da vajinal orgazma ulaşamayan kadınlar için tıbbi işlemler mevcuttur. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Hyaluronik asit uygulamaları
  • Genital PRP
  • Lazerle vajina gençleştirme
  • Vajina daraltma

Hyaluronik asit uygulamaları aslında G aşısıdır. Bu aşı yapıldığında G noktası hassasiyeti arttırılır ve orgazma ulaşmak kolaylaşır.

Genital PRP, hastanın kanında hazırlanan bir sıvıdır. Vajinadaki en hassas bölgeye ve tabii ki klitorise uygulanır. Böylece orgazm faaliyeti kolaylaşır. Lazerle vajina gençleştirme ve vajina daraltma benzer işlemlerdir.

Bu işlemlerde vajinanın hem girişi hem de içi daraltılarak, alınan hazzın derecesi arttırılır. Hem erkek hem de kadın için çok yararlı bir işlemdir. Vajinal orgazm olamama gibi sorunlarınız varsa ve psikolojik problemleriniz yoksa, bu işlemlere başvurabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap