İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda

Tragus Piercing Nedir? Bakımı Nasıl Olmalı?

Tragus Piercing Nedir? Bakımı Nasıl Olmalı?
+ - 0

Tragus piercing oldukça hoş bir görüntüye neden olur. Kulakta küçük bir görüntüye sebep olur. Tragus piercing de kıkırdak bölgesinin delinmesi işlemidir. Kıkırdak bölgesi daha sert bir görüntüye sahiptir.

Bundan dolayı delinmesi biraz daha zordur. Acısız bir işlem olarak bilinir. Acısız olmasının asıl sebebi uyuşturucu kremler sayesindedir.

Bu kremler çevrede bulunan dokuları çok kısa bir süreliğine uyutur. Bundan dolayı da deldirilen bölgeye iğne girdiğinde genel olarak hiçbir acı hissedilmez. Bu kremlerin etkisi çok kısa bir sürede sona erer. Kremlerin etkisi bittiğinde de yara iyileşmeye ve piercinge alışmaya başlar.

  • Tragus piercing oldukça küçük bir piercingtir,
  • Güzel bir görüntüye yol açar,
  • Temizlenmesi oldukça kolaydır,
  • Bakımı oldukça kolaydır.

Tragus piercing yaptırmak isteyenler deldirdikleri dükkanın temizliğine ve düzenine güvenmiyorlar ise bu tarz yerlerde kesinlikle yaptırmamalıdırlar.

Çünkü kullanılan piercing temiz olmaz ise iltihap olma olasılığı git gide artar. Bu durum da istenilen bir durum değildir. Kişiler bu durum ile karşılaştıklarında çok fazla pişman olabilirler ve piercingi çıkartılar.

Ne Zaman Duş Almalıyım?

Tragus piercing oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Normal küpeler gibi acısız ve ağrısız bir şekilde kullanılır. Duş alma süresi de dokunun hassaslığının geçip geçmemesine bağlıdır. Yani doku ne kadar sürede iyileşir? Sorusuna bağlıdır. Dokunun hassaslığı ne kadar çabuk geçer ise duş alma süresi de o kadar kısa olur. Ancak dokunun hassasiyeti uzun bir süre devam eder ise kişiler 1 hafta kadar bir sürede duş alamayabilir.

Tragus Piercing Nasıl Temizlenir?

Yapımı gibi temizliği de oldukça kolay olan tragus piercing kişilere hiç zorluk çıkartmaz. Kişiler istedikleri gibi bu alanı temizleyebilir. Tek dikkat etmeleri gereken nokta kullandıkları piercingin temiz olup olmamasıdır. Aynı zamanda temiz olsa bile piercing ikinci bir kişi tarafından kullanılmamalıdır. Kullanılır ise yine çeşitli sounlar ile karşılaşılma ihtimali oldukça yüksektir.

Tragus Piercing Acıtır Mı?

Tragus piercing deldirme de kullanılan kremler sayesinde acısız bir işlem haline gelir. Kullanılan uyuşturucu kremler çevrede bulunan dokuyu kısa bir süreliğine uyutur ve acının hissedilmemesi sağlanır.

Tragus Piercing Ne Zaman Kapanır?

Kişiler tragus piercing ne zaman çıkarılır? Sorusunu oldukça fazla sorar. Ancak tragus piercing çıkarılmaması gerekir.

Tragus Küpe Modelleri

En trend Tragus küpe modellerini sizler için derledik.

Küçük, minik küpeler taşlı küpeler hem kullanması şık, hem de her kombinle yakışıyor. Bu yüzden en çok tercih edilen tragus küpelerden.

Tragus,

Tarzınızı yansıtmanın en iyi yollarından biri, minik figürlerin olduğu tragus küpeler. Burcunuzun sembolünden yılanlara…

Piercing deliminden sonra tercih edilebilecek en güvenilir piercing modelleri spiral olanlardır. Hem de çok şık değiller mi?

Yazar Hakkında

Yorum Yap