İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. “The Rockstar game services are unavailable right now” hatası çözümü

“The Rockstar game services are unavailable right now” hatası çözümü


Epic Games’in GTA 5’i ücretsiz dağıtmasının ardından oyun yaşanan yoğunluk bir takım problemleri de beraberinde getirdi. Sunuculardaki yoğunluk, aktivasyon maili gelmemesi gibi problemlerin ardından oyunu online kısmında sık sık ortaya çıkan “The Rockstar game services are unavailable right now. Please reyurn to Grand Theft Auto V and try again later.” ortaya çıktı.

Gelen uyarı ekranında Türkçe anlamıyla Rockstar oyun hizmetlerine şuan ulaşılamadığı, isterseniz tekrar online sunuculara girmeyi deneyebileceğiniz veya oyunun hikaye kısmına devam edebileceğiniz belirtiyor.

Peki online sunuculara girebilmek için yapabileceğimiz bir yöntem var mı?

Özellikle Epik Games’in oyunu ücretsiz dağıtmasının ardından sunuculardaki yoğunluk sebebiyle bir çok problem beraberinde gelirken, maalesef sunuculara giriş engellendikten sonra yoğunluk geçene kadar oyuna girmek mümkün olmuyor.

Rockstar Games sunucularındaki yoğunluğu buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Açılan sayfada Red Dead Online ve GTA 5 oyun sunucularının PC, Xbox One, PS3, Xbox 360, Stadia platformlarındaki durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Yeşil: Sunucuların aktif olduğunu, herhangi bir giriş problemi olmadığını göstermektedir.
Kırmızı: Sunucunun şuan kapalı olduğunu ifade eder.
Sarı: Sunucuda yoğunluk olduğunu, girişlerin sınırlandırıldığını ifade eder.

Yorum Yap

Yorum Yap