İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Terazi Burcu Özellikleri (2021-2022)

Terazi Burcu Özellikleri (2021-2022)

Terazi burcu özellikleri

Zodyak kuşağının 7. burcudur. Kendisinden önce Başak, sonra Akrep burcu gelir. 23 Eylül – 22 Ekim aralığında doğanlar Terazi burcu olur. Kova ve İkizlerden sonraki son Hava grubu burcudur.

Grup: Hava

Niteliği: Öncü / Erkeksi

Yönetici Gezegen: Venüs

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Değerli Taşları: Kuvartz

Metali: Bakır

Karşıt Burcu: Oğlak ve Boğa

Mottosu: Hayat kısa, objektif ol!

Terazi Burcu Özellikleri (2021-2022)

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Terazi Burcu Terazi YükselenTerazi Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

Terazi burçları genel anlamda mantıklı davranmaktan hoşlanırlar. Keyifli ve enerji dolu tavırları ile geniş bir arkadaş çevresi edinmeye yatkındırlar. İnsanlar ile iyi ilişkiler kurmaktan ve yeni insanlar ile tanışmaktan kaçınmazlar. Sosyal yönleri gelişmiş olan terazi burçları, kendi haklarını ise savunmaktan asla kaçınmayan bir yapıya sahiplerdir. Uyumlu kişilikleri ve mücadeleci yapıları ile iş hayatında başarılı olma adına doğru adımları atabilecek karaktere sahiplerdir.

Terazi burcu, detaycı ancak yaşamayı seven yapısı ile öne çıkar. Beğenilen bir fiziksel yapıya sahip olan terazi burçları, önlerinde yer alan işler hakkında karar verirken ayrıntılara son derece önem verirler. Mücadeleci bir tavra sahiplerdir, kolay kolay pes etmezler. Objektif yönleri ile öne çıkan terazi burçları, kendilerine haksızlık yapılması halinde ise kırılgan yanlarını gösterirler.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Terazi burcunun olumlu yönleri:

 • Objektiftir: Dengeli, ölçülü ve adil olmak onların işidir.
 • Çalışkandır: Çalışmayı sever ve kariyerinde ilerlemeye elverişlidir.
 • Mantıklıdır: Mantıklı kararlar almayı önde tutar.
 • İletişimi Kuvvetlidir: Sosyal ilişkileri kuvvetlidir.

Terazi burcu olumsuz yönleri:

 • Oburdur: İştahlı yapısı ile kilo almaya elverişlidir.
 • Savunmacıdır: Haksızlığa uğradığını düşündüğünde sert mizacını gösterebilir.
 • Öncelikleri Belirlemede İyi Değildir: Sağlıkları konusunda umursamaz tavırlar içine girebilirler.

Bu olumsuz yanlara sahip olan terazi burçları fiziksel enerjilerinin yüksekliği sebebi ile çoğu zaman hastalıklara karşı duyarsız olabilirler.

Fiziki Özellikleri

Terazi burçları genel olarak fiziksel nitelikleri ile dikkat çekicidirler. Sportif bir vücut yapısına sahip terazi burçları, ileri yaşlarında da dinamik ve genç görünüm ile öne çıkarlar. Ağırlıkla, uzun boylu ve ince yapılı olan terazi burçları, koyu renk göz tonlarına sahiplerdir.

Terazi burcu kadınlarının çoğunluğu, uzun boylu, açık tenlidirler. Sağlıklı saçlara sahip olurlar ve kolay kolay kilo almayan bir yapıları vardır. Çevrelerindeki kişiler tarafından beğenilirler. Kahverengi saç ve beyaz ten terazi burçlarında daha yoğunluklu görülür.

Terazi burcu erkeklerinin geniş bir kesimi uzun boylu ve koyu renk saçlıdır. Buğday ten ve ela, kahverengi göz renkleri ile fark edilirler. Sportif bir fizikleri de olsa da yemek yemeye olan düşkünlükleri yüzünden kilo almaya elverişlidirler.

Terazi Burcu İş Hayatı

Terazi burcu iş hayatında başarılı olmaya müsaittir. Çünkü motto’su gereği hem objektif hem de mücadelecidir. Genel olarak aklına koyduğunu yapmak isteyen terazi burcu kadını ve erkeği, kariyer basamaklarını tırmanmakta güçlük çekmez. Özellikle konsantre olarak bir işe odaklama kararı alan terazi burcu başarıya ulaşmak için gereğince çalışma sergiler. Terazi burçları etraflarında gelişen olayları anlamaya çalışırken tarafsız bir bakış açısı ile değerlendirme yaparlar. Bu yüzden insanlar tarafından adaletli bulunurlar. Ancak onları yoran bir detay vardır ki kendi yaptıkları işler hakkında onay alma hissine sahiplerdir. Yaptıkları işin başarılı olup olmayacağına karar vermek için diğer insanların onayını beklerler. Bu yüzden iş hayatlarında gecikmeler yaşayabilirler.

Terazi Burcuna Uygun Meslekler

 • Avukatlık /Hakemlik.
 • Grafikerlik.
 • Halkla İlişkiler Uzmanlığı / İnsan Kaynakları Uzmanlığı
 • Mimarlık

Terazi Burcu Sağlık

Terazi burcu sağlık açısından problemler yaşamaya müsait bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi ise kendisinin sağlık açısından gerçekleştirdiği ihmallerdir. Enerjik yapısına kanarak, bazı sağlıksal problemlerini geri plana atabilen terazi burçları, ihmalleri ardından hastalıklar ile karşılaşabilirler. Terazi burçları erkeklerinin kilo alımı hakkında problemlere elverişli oldukları burç yorumcularınca ifade edilir.

Mitolojide Terazi Burcu

Terazi Burcu Özellikleri (2021-2022)
Dike

Terazi burcu mitolojide, Themis ve Zeus’un kızı olan Dike’yi sembolize eder. Dike ise yeraltı tanrıçası olarak bilinir. Mısır mitolojisine göre, adaleti sağlama ve yargılama ile görevli olan ölüler tanrısı Anubis’ta elinde bir terazi taşır.

Terazi Burcu Yükselen

Terazi burcunun yükseleni Başak’tır. Diğer yandan yükselen burç doğum günü ve saatine yönelik detaylara göre değişir. Saat ve gün bilgilerine göre yükseleni Başak olan Terazi burçları, hayatlarındaki işleri en pratik şekilde yapmaktan hoşlanırlar. Çevrelerini düzene sokmayı sever ve temizlik yapmaktan vazgeçemezler. Terazi burçları yükselen burçlarını tam anlamı ile öğrenmek için doğum günü ve saatine göre bir araştırma yapmalıdır. Ardından erişilen yükselen burcun ise hangi gezegeni ifade ettiği öğrenilmeli ve bu yol ile yeni karakteristik niteliklere ulaşılmalıdır.

Yükseleniniz Terazi burcuysa aşağıdaki yazı tam size göre: 

Yükselen Terazi Burcu Özellikleri
Yükselen Terazi Burcu Özellikleri (2021-2022)
Yorum Yap

Yorum Yap