İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Temel İhtiyaç Kredisine neden cevap gelmiyor?

Temel İhtiyaç Kredisine neden cevap gelmiyor?
+ - 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, dünya çapında ekonomik krize sebep olurken, her ülke vatandaşın ekonomik problemlerine farklı yöntemlerle çözüm aramaya başladı. Türkiye’de virüsün ciddi boyutlara ulaşmasıyla birlikte Türk devlet bankaları Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bank vatandaşın ekonomik problemlerini gidermek amacıyla 10000₺’ye kadar vatandaşa sundukları Temel İhtiyaç Kredisine 1 Nisan itibariyle başvuruları almaya başladı.

Temel İhtiyaç Kredisini diğer banka kredilerinden ayıran en büyük özelliği ödemelerin 6 ay sonra başlıyor olması ve toplamda 30 ay vade ile düşük faiz imkanıyla ödeme özelliğinin bulunması. Dezavantajları yok mu? Bu kişiye göre değişir tabi ancak 3 bin lirada çıksa, 5 bin lirada çıksa toplam ödeme vadesini 36 aydan düşük seçemiyorsunuz.

Temel İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmeyenler Ne Yapmalı?

1 Nisan’da başlayan başvuruların çoğuna bankalar tarafından olumlu veya olumsuz yanıt gelirken, bir çok kişi başvurularının hala yanıtlanmamasından şikayetçi. Şikayet platformlarında bankalardan olumlu veya olumsuz dönüş alamadığını dile getiren vatandaşların ne yapmaları gerektiğini sizler için araştırdık.

  • 10.000₺’ye kadar kullanabileceğiniz Temel İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapmadan önce hane gelirinizin mutlaka 5000₺’nin altında olduğuna dikkat edin. Eğer hane geliri 5000₺’nin üzerindeyse kredi başvurunuz olumsuz yanıtlanacaktır.
  • Başvurulardaki yoğunluklardan dolayı normalde 1 günde yanıtlanan kredi sonuçları şuanda minimum 1 hafta içerisinde yanıtlanıyor.
  • Başvuru süresi bir haftanın üzerinde olmasına rağmen hala olumlu veya olumsuz yanıt alamayan kişiler diğer devlet bankalarına başvurup aynı hafta içerisinde yanıt alabiliyor.
  • Tüm bunlara rağmen hala kredinize yanıt alamıyorsanız bankaların çağrı merkezlerinden bilgi almayı deneyebilirsiniz.

Vakıf Bank Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 0850 222 0 724

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 0850 220 00 00

Halk Bankası Çağrı Merkezi Telefon Numarası:0850 222 04 00

Yazar Hakkında

Yorum Yap