İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Telefon nasıl dezenfekte edilir?

Telefon nasıl dezenfekte edilir?

featured

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefon günlük yaşantımızı vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Peki hemen hemen her saat elimize aldığımız telefon nasıl dezenfekte edilir?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, dünya çapında hemen hemen her ülkeye sıçrayan ve binlerce insanın ölümüne sebebiyet veren Covid-19 koronavirüsü sonrasında sık kullandığımız eşyaların temizliği büyük önem taşıyor. Bu nedenle telefonumuzun temizliğine büyük ölçüde dikkat etmeliyiz tabi bunu yaparken olası zararlardan da korunmamız gerekiyor. Nasıl mı? Gelin hep birlikte telefonumuzu nasıl dezenfekte edeceğimizi inceleyelim!

Telefon nasıl dezenfekte edilir?

Gözümüzde büyütsek de aslında bu tarz ürünlerin dezenfekte işlemi oldukça basit. Hem kendi sağlığımız hemde çevremizdeki kişilerin sağlığı için sık sık bu temizlik işlemlerini uygulamalıyız. Üstelik telefonu dezenfekte etmek için bir bez, sıvı sabun ve su yeterli.

Kısaca telefonu görünmeyen mikroplardan nasıl zarar vermeden arındırırız sizler için derledik!

Öncelikle kullanıyorsanız telefon kılıfını ve arkası açılabilen bir telefona sahipseniz arka kapağını sökün ve telefonun bataryasını çıkarın. (Bu işlemleri uygularken sağlığınız için tek kullanımlık eldiven kullanmanızı öneririz.)

Telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun, bataryasını çıkarabiliyorsanız çıkarın.

Yukarıda temizlik işlemi için sadece bir bezin yeterli olacağından bahsetmiştik eğer varsa telefona zarar vermemesi için mikrofiber bez tercih edebilirsiniz.

Telefonu ve kullanmakta olduğumuz kılıfımızı bir kenara alalım. Ardından mikrofiber bezi sıvı sabun ve su ile nafif nemli hale getirelim. Kesinlikle bezin nemli olmasına dikkat edin. Bol su ile temizlik yapmak telefonunuzda ciddi hasarlar oluşturabilir.

Aşırı kuvvet uygulamadan telefonda ulaşabildiğiniz tüm noktaları bu bez yardımıyla silin. Elektronik kısımlara temas etmemeye özen gösterin. Beze bir kaç damla kolonya da damlatıp içerisindeki etil alkol sayesinde mikropların temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonrasında telefonunuzun her yerini kuru mikrofiber bez ile temizleyip, ıslak bir kısmının kalmadığından emin olduktan sonra açabilirsiniz.

Bu işlemleri kullanmakta olduğunuz kılıfın temizliğinde de hatta kılıfı suyun altında bol sabun ile de temizleyebilirsiniz.

Bu işlemi hemen hemen her gün yapmanızı ve kirli ellerle telefonunuzu kullanmamanızı öneririz.

Bu ve bunun gibi bilgilendirici makaleler için bizi takip etmeye devam edin!

Yorum Yap

Yorum Yap