1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tavan döşemesi sarkması nasıl tamir yapılır?

Tavan döşemesi sarkması nasıl tamir yapılır?

featured

Otomobilin yaşı kaç olursa olsun zaman zaman tavan döşemesi sarkması problemiyle karşılaşabilirsiniz. Buna bazen ıslak bezle silmek sebep olurken bazende yanlış kimyasal temizlik ürünleri sebep olabiliyor. Bu yazıda otomobillerinde tavan sarkması problemiyle karşılaşan ziyaretçilerimizin “Tavan döşemesi sarkması nasıl tamir yapılır?” sorusunu yanıtladık.

Sarkan tavan nasıl tamir edilir?

Otomobillerin tavanında kullanılan kumaşlarda genelde suya dayanıksız yapıştırıcı kullanılır. Bu nedenle ıslak bezle veya yanlış bir kimyasal madde ile tavan temizliği yapan kişiler zamanla sarkma problemiyle karşılaşabilirler. Peki sarkan tavan kendi imkanlarımızla nasıl tamir edilebilir? Bu problemle karşılaşan ve internette nasıl tamir yapabileceği hakkında bilgi arayan kişiler bir çok öneri ile karşılaşmış olabilirler. En çok önerilen yöntemlerden biri de Şırınga ile Japon Yapıştırıcı yöntemidir.

En uygun ve basit yöntemlerden biri olan Şırınga ile Japon yapıştırıcı yöntemini uygulamadan önce şunlara dikkat etmelisiniz.

    • Japon yapıştırıcısı uyguladığınız bölgenin altı yapışmaya uygun olmayabilir ve bu nedenle yapıştırıcı tavanı tutmayabilir.
    • Yapıştırıcı uyguladığınız yer diğer bölümlere göre sert ve ıslak görünümlü kalır.

Tavan Döşemesi Tamiri nasıl yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi tavan döşemesi tamiri ustalık gerektiren işlerden biridir. Kendinize güvenmiyor, ben yapamam diyorsanız mutlaka onarımı işin ustasına yaptırmanızı öneriyoruz. Dışarıda tecrübeli kişilere aracınızın tavanını 100-400 TL arası bir rakama onarım yaptırabilirsiniz.

Kendime ve el becerime güveniyorum, ben bu işi yaparım diyen ziyaretçilerimizi şöyle bir kenara alalım 🙂 Video ile anlatım daha yararlı olacağını düşündüğümüz için YouTube, ‘Ben Tamir Ederim’ kanalının hazırladığı tavan döşemesi tamiri videosunu izlemenizi ve anlatıldığı gibi titizlikle onarım işlemlerini yapmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap