İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Steam Awards Ödülleri Açıklandı. İşte Steam’ın En İyi Oyunları

Steam Awards Ödülleri Açıklandı. İşte Steam’ın En İyi Oyunları

Steam Awards Ödülleri Açıklandı

Steam oyunları son zamanlarda çok fazla tercih edilen oyun listelerini beraberinde getirdi. Oyunların pek çok farklı alanda kategorize edilmesi ile birlikte oyunların pek çoğu ödüle layık gösterildi. 2021 yılına ait olan steam awards oyunlarına pek çok farklı kullanıcı oy kullandı. Toplanan bu oylar sonrasında da sonuç açıklandı. 2021 yılından bu yana sürekli olarak oylama sistemi ön plana çıkmaya başladı.

Toplanan oylar ve liste steam awards çeşitli sitelerde yayınlanarak oyun severler ile paylaşıldı. Aday olan oyunların pek çoğu ödül almaya hak kazandı. 22 Aralık tarihinde oylama pek çok farklı aday için başladı. Oylama sonucuna göre de kazanan oyunlar açıklandı. Oyunların her alanda farklı bir kazananı söz konusu olur. En doğru oylama sisteminin yapılması sonuçların da en doğru şekilde ortaya çıkmasını sağladı.

Yılın Oyunu: It Takes Two

It Takes Two

Steam en başarılı ve en kapsamlı olan oyunları bünyesinde bulundurmaktadır. Bu oyunların belirli adaylar tarafından yapılan oylamalar ile birlikte ödüllere layık görülme durumu son zamanlarda gündemde bulunan konulardan biridir. Yılın oyunu ödülünü almaya hak kazanan oyun It Takes Two isimli oyun olmasından dolayı ön plana çıkar. Bu oyunun en doğru şekilde oylamaya tabii tutulması başarılı bir oyun olması ile de kıyaslanabilir. Macera oyunu olan bu oyun 2021 yılı içerisinde pek çok macera oyununu geride bırakıp zirveye yerleşmeyi başardı. Bu durum ile birlikte 2021 yılında yılın oyunu ödülünü almaya hak kazandı. Bu oyun oyuncuları boşanma aşamasında olan anne ve baba rolüne büründürür. Daha sonra anne ve babayı bebeğe çevirerek bu durumu ortadan kaldırma durumunu ortaya çıkarır. Olaylar dizisi son derece kapsamlı bir şekilde gelişmekte ve olay örgüsü çok beğenilmektedir.

Yılın En Çok Beklenen Oyunu: Elden Rıng

Elden Rıng

2021 yılında yapılan Steam oyunlarının seçimi ile ilgili bir oylama durumu söz konusu olur. Bu oylama sonucu yılın en çok beklenen oyunu Elden Ring oyunu olarak ön plana çıktı. Bu oyunun Türkiye’de en çok beklenen oyunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle fiyat konusu çok merak edilen konular arasında yer aldı. Oyununun hikayesine Game Of Thrones yazarı tarafından katkıda bulundu. Dark Souls oyununa benzer bir oyun düzeni söz konusudur. Geçtiğimiz günlerde Türkiye için geçerli olan fiyat 299 TL ile 789 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özellikle son yıllarda fiyat konusunun ortaya çıkması ile birlikte en çok beklenen oyun olarak seçildi. 2021 yılının beklenen oyunu çok fazla oynanan oyunlardan olacağı düşünülüyor.

Yılın E-spor Oyunu: League Of Legends

League Of Legends

Yılın spor oyunu olarak da aday gösterilen pek çok farklı oyun söz konusudur. E spor oyunları arasında yer alan League of legends Steam oyunları arasında yer alır. Bu oyunların en doğru şekilde oylama ile birlikte etkili bir sonuç söz konusu olur. Steam oyunlarının yapılan oylamaları ile birlikte pek çok farklı dalda olan oyunlar eşitli oylama kuralları ile birlikte seçildi. Yılın e spor oyunu League of legends olarak seçildi. The Game Awards oyunlarının 2021 yılında en güncel oylama ile seçimleri yapıldı. Spor oyunları arasında yer alan League of legends uzun bir süredir en çok sevilen ve en çok oynanan oyunlar arasında yerini aldı. Her daim spor oyunları içerisinde yer alan bu oyun 2020 yılında da en çok oynanan spor oyunu olarak seçilmiştir.

Yılın Strateji Oyunu: Age Of Empires IV

Age Of Empires IV

Strateji oyunları pek çok kişinin severek oynadığı oyunlar arasında yer almaktadır. The Game Awards oyunlarının seçimleri yapılırken strateji oyunu dalında da bir seçim durumu söz konusu oldu. Age Of Empires IV yılın en çok oynanan strateji oyunu olarak seçildi. Oyunun hem olay örgüsü hem de ara yüzü son derece beğenilen konular arasında yer alıyor. Ucu bucağı olmayan bu oyun çok eski yıllardan beri değişim gösteren ve her değişim ile daha da ön plana çıkan oyunlardan biridir. Strateji oyunları arasında hem kurgusu hem de kolay oynanması ile The Game Awards seçimlerinde en çok ön plana çıkan oyun oldu. Yılın strateji oyunu olan Age of Empires IV uzun yıllar sonra oyunu genel olarak özetledi.

Yılın Spor ve Yarış Oyunu: Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

The Game Awards adı verilen Steam oyun seçimlerinde Forza Horizon 5 isimli oyun yılın spor ve yarış oyunu olarak ön plana çıktı. Aralık sonlarına doğru başlayan bu seçimler ile birlikte pek çok alanda en çok oynanan ve ön plana çıkan oyunlar seçilmeye ve uygulanmaya başladı. Oyunların pek çok farklı alanda ön plana çıkması en iyi seçimlerin yapılmasını sağladı. Oyun ilk günlerde yaklaşık olarak 5 milyon kişi tarafından oynanan bir oyun haline geldi. Gördüğü ilgi hala devam etmektedir. İlk inceleme videosunun çıkmasından bu yana en çok ilgi gören yarış oyunu haline geldi.

Yılın Aksiyon Oyunu: Returnal

Returnal

Steam oyun ödülleri seçiminde aksiyon oyunu dalında da pek çok oyun aday olarak gösterildi. Bu oyunlar arasında sıyrılarak yılın aksiyon oyunu ödülüne layık görülen oyun Returnal adı verilen oyun oldu. Oyun pek çok farklı alanda ön plana çıkan ve kurgusu bakımından da çok beğenilen bir oyun haline geldi. PS 5 için geliştirilen kurgu ve efektler de çok fazla ön plana çıkmaya başladı. Bu gibi konuların ön planda bulundurulması le birlikte oyun her geçen gün daha fazla ilgi görmeye devam ediyor.

Yılın Mobil Oyunu: Genshin Impect

Genshin Impect

Genshin Impect adı verilen oyun özellikle son yıllarda çok büyük ilgi gören oyunlardan biridir. Bu sebeple Steam oyun ödülleri seçiminde yılın mobil oyunu olarak ön plana çıkan oyunlardan biri oldu. Mobil oyunlarda ara yüz ve oyun efektleri konusunda sıkıntı yaşanma durumu söz konusudur. Fakat Genshin Impect adı verilen mobil oyun gerek ara yüz bakımından gerek ise efekt bakımından ön plana çıkar. Hem en iyi rol yapma kategorisinde hem de en iyi mobil oyun kategorisinde aday olarak gösterildi. Bu iki dal arasından yılın en iyi mobil oyunu olarak seçildi. Oyunun bu başarısının 2022 yılında da devam edeceği düşünülüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap