İlginizi Çekebilir

İçindekiler

Son dönemde kaleminin gücü ve özgün yorumlarıyla dikkat çeken Rapçilerden biri olan Stabil hakkında tüm merak edilenleri birlikte inceleyelim.

stabil

Aslen Sivaslı olan ve gerçek adı Dağra Solmaz olan Stabil, 26 Nisan 1996 da Aydın ili Kuşadası ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

8 yaşından itibaren başlayan bir şeyler yazmaya olan ilgisi şairliğe dönüştü ve zamanla Rap müziğine evrildi.

2004 yılında 8 yaşındayken ailesiyle birlikte Ankara’ya taşınan Stabil, 2 sene kadar Ankara’da yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte Kuşadası’na geri döndü. Lise yıllarında bir dönem babasının yanına İstanbul’a taşınıp eğitimine İstanbul’da devam ettikten sonra tekrar doğum büyüdüğü yer olan Kuşadası’na döndü ve müzik kariyerinin ilk adımlarını atmaya başladı.

Rap Kariyeri

2011 yılında evinin bodrumunu stüdyoya dönüştürüp KaraKale Records ismini verdiği stüdyoyu kurarak kariyerinin ilk adımlarını atmaya başladı.

2012 yılında ilk şarkısı olan ‘ Ben Kimim ‘ adlı şarkısıyla yer altı dünyasında adını duyurmaya başladı. Bu şarkı şu an Youtube’da 10M+ barajını geçerek Rap dünyasındaki yerini çok iyi yansıtıyor.  

Albümleri

Stabil’ in 2013 yılında yayınlanan ilk albümünde :

Ben Kimim, Benimle Tanışın, Halkalar, İç Mihrak, Mesele, Mesele 2, Ortaya Karışık, Rüya Gerçek.

isimli şarkıları yer aldı.

Agarta Albümü

Yine 2013 yılında yayınlanan Agarta albümünde İmpala ve Rizzo Guerta ile birlikte çalışmalar yapmıştır. 

Agarta albümünde yer alan şarkılar:

Burası Agarta, Burjuva Değil Bu Ghetto Life, Ara Beni, Benimle Tanışın, Anla Bunu Part 2, HipHop Bu, West Side, Zorlama, Mesele, Korkma, Var Ya Da Yok, Yalanlar.

Agarta-2 Albümü

2014 yılında yayınlanan Agarta-2 albümünde İmpala, Rizzo Guerta ve Arman Yekta ile ortak çalışmalar bulunuyor.

Agarta-2 albümünde yer alan şarkılar:

Karakteriniz Öldü, Agarta Kafilesi, Lagarta, Yoruldum. Olmuyor, Öldürdüler Beni, Yalnızlık, Toprak Bana Matem, Arya, Bazen, Elimizde Kalan Ne.

Daha sonra müzik kariyerine ara veren Stabil, 2018 yılında iddialı bir dönüş yaparak O, Reenkarne, Serseri bey, Yürü, Varosh, Gökyüzü gibi kaliteli eserlerle adından çok söz ettirdi.

Kovala Filmi

Farklı bakış açısıyla dikkat çeken Stabil, Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış ve büyük yankı uyandıracağı beklenen bir film projesiyle bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda fragmanı yayınlanan Kovala adlı Türkiye’nin ilk Rap filmi sabırsızlıkla bekleniyor.

Kovala filmi Fragmanı’nı buradan izleyebilirsiniz.

Stabil’i takip etmek için resmi hesaplarını burada bulabilirsiniz.

TWİTTER

https://twitter.com/StabilBakunin

YOUTUBE

https://www.youtube.com/user/strabilofficial

Spotify

https://open.spotify.com/artist/3XjAYzwW3zGIi0OetnEIvU

Yorum Yap

Yorum Yap