1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Spotify Aile Paketi nasıl yapılır?

Spotify Aile Paketi nasıl yapılır?

featured

Dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan, dünyanın en büyük gerçek zamanlı müzik veri akışı servisi olan Spotify, geçtiğimiz aylarda Aile Paketi hizmetini kullanıcılarına sundu. Uygulamanın diğer paketlerine oranla daha düşük ücretle kullanıcılara sunulan Spotify Aile Paketi hakkında tüm merak edilenleri bu yazıda ziyaretçilerimiz için derledik.

Spotify Aile Paketi nedir?

Spotify Aile Paketi; en az iki, en fazla altı kişiden oluşan Spotify’ın en uygun fiyatlı Premium paketidir.

Paket hangi özelliklere sahiptir?

  • Pakete dahil olan herkes kendi müziğini dinleyebilir.
  • Aile Paketine geçtiğiniz kullanıcıların eski verileri yeni paketle birlikte devam eder.
  • 30 milyondan fazla müziğe yüksek kalitede erişim imkanı.
  • Reklamsız kullanım.
  • Kaydettiğiniz müzikleri çevrimdışı dinleme imkanı.

Paketi yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Ayda sadece 20,99 TL karşılığında sahip olabileceğiniz Spotify Aile paketi hakkında bilmeniz gerekenler bununla sınırlı değil. Paketi satın alan kullanıcı, grubun yöneticisi konumunda olur. Her ay paket fiyatı grup yöneticisinden tahsil edilir. Yönetici dışında hiç kimse gruba üye davet edemez ve grupta değişiklik yapamaz.

Ayrıca gruba davet edilen bütün üyelerin hesap bilgilerinde bulunan adres bölümünde aynı bilgiler bulunmalıdır.

Aile Paketi nasıl satın alınır?

  1. Aile Paketi satın almak için yapmanız gereken basit işlemler bulunuyor. İlk etapta kaydolma sayfasına giriş yapıp, ‘kullanmaya başla’ butonunu tıklamanız gerekmekte.
  2. Karşınıza çıkan sayfaya üyelik bilgilerinizi yazın (yoksa üye olun) ve devam butonuna tıklayın.
  3. Ve son işlem. Karşınıza çıkan ödeme ekranına kart bilgilerini ekleyip, sayfanın sonunda bulunan ‘Benim Aile için Premium’umu Başlat’ butonuna basıp, pakete sahip olabilirsiniz.
Spotify Aile Paketi nasıl satın alınır?

Pakete nasıl üye davet edilir?

Pakete üye davet etmek, kayıt olmak kadar basit. Paketi satın aldığınız sayfa üzerinden hesap sayfasına gidin. Sol sekmede bulunan Aile için Premium menüsünde, ‘bağlantı ile üye davet et’ kısmına giriş yapıp, davet göndereceğiniz kişinin e-posta bilgilerini yazıp ‘davet gönder’ butonuna tıklayın. Daha sonra davet gönderdiğiniz kişi e-posta adresinden davetiyenizi kabul edip, hesabından aile paketi kullanmaya başlayabilir.

Paketten nasıl üye çıkarılır veya değiştirilir?

Yukarıda paketin özelliklerinde de bahsettiğimiz gibi, üye ekleme, çıkarma ve değiştirme işlemleri sadece paketin yöneticisi tarafından yapılabilmektedir. Paket yöneticisi yine hesap sayfasında bulunan Aile için Premium menüsüne giriş yaparak, dilediği kullanıcı gruptan çıkarabilir veya yerine başka birini davet edebilir.

Gruptan çıkarmak veya değiştirmek istediğiniz üyeyi seçip, yan tarafında bulunan kaldır, veya değiştir butonuna basarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Spotify Aile Paketi nasıl iptal edilir?

Spotify’ın en uygun Premium paketi olan Aile Paketini artık kullanmak istemiyorsanız, bir kaç kolay işlemler paketi iptal edebilirsiniz. Yine uygulamanın internet sitesinden gerçekleştireceğiniz işlemde hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Abonelikler ve Ödemeler menüsüne giriş yapın. Açılan sayfada aktif olarak kullanmakta olduğunuz paketler görünecektir. Bu paketlerden hangisini iptal ettirmek istiyorsanız, paketi seçip, düzenle butonuna bastıktan sonra iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makalemizde Spotify Aile Paketi hakkında merak edilen bir çok soruyu sizler için cevaplamaya çalıştık. Aklınıza takılan veya eklemek istediğiniz bilgileri yorum kısmından bizlerle paylaşabilir, yazıyı geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap