İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz Nedir?

featured

Soğuk lipoliz adı verilen yağ yakım işlemi fazla kilolarından şikayetçi olan kişilerin başvurmuş olduğu bölgesel incelme sağlayan işlemdir. Bu işlemin uygulanmasında cerrahi müdahaleye gerek yoktur. İşlem CRYO adı verilen Lipo cihazıyla uygulanır. Bölgesel yağların oluşturduğu fazla kilo günümüzde kadın ya da erkek her bireyin rahatsızlık duyduğu konulardan biridir.

Soğuk lipoliz işlemiyle bölgesel yağlanma sorunlarınıza tek seansta bile çözüm bulabilirsiniz. Gelişen teknolojinin sağlamış olduğu en etkili ve kalıcı bölgesel zayıflama işlemi olan soğuk lipoliz son yıllarda oldukça fazla talep görmektedir.

Kişi her ne kadar düzenli olarak spor veya egzersiz yapsa bile yıllarca oluşmuş olan bölgesel yağlarından kısa zamanda kurtulması mümkün değildir. Soğuk lipoliz yöntemiyle biriken yağlar yüksek soğutma yöntemiyle dondurularak yağların parçalanması sağlanmaktadır.

Böylelikle kişi vücut yapısını bozan bölgesel yağlarından ve fazla kilolarından kısa zamanda kurtulabiliyor. Soğuk lipoliz yaptıranların yorumları genel manada olumludur. Zira bu medikal işlem bıçak altına yatmak istemeyen kişilerin başvurmuş olduğu bölgesel incelme işlemidir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz yöntemi CRYO adı verilen Lipo cihazıyla uygulanıyor. Vakumlama yapabilen başlıklar ile belirlenen yağ dokusuna bir süre soğuk işlem uygulanıyor. Genellikle 45 dakika yada 1 saat süren işlem -3 ile -7 derece soğuk olacak şekilde hastaya uygulanıyor. Bu şekilde kişide bulunan yağ hücrelerinin ölmesi sağlanıyor.

CRYO cihazı iki büyük vakum başlığı olmakla beraber daha küçük alan uygulamaları için bir küçük başlık içeriyor. Cihazda yer alan büyük ve küçük başlıklarla şu alanlar üzerinde etkili oluyor,

  • Karın, basen, göbek ve bel çevresi büyük başlıklarla
  • Gıdı ve kol çevresi küçük başlıklarla

Bu şekilde vakum başlıkları ile belirlenen bölgelere ortalama bir saat içeren bir işlem uygulanır. İşlem öncesi hastaya soğuk lipoliz jeli sürülür. Bu jel ile hastada işlem sırasında herhangi bir ağrı ve soğuk kaynaklı yanık oluşmaz. Hissedilen soğukluk ile beraber hasta tamamen ağrısız ve acısız şekilde bölgesel yağlarından kurtulabilir.

Soğuk Lipoliz Kesin Çözüm Müdür? Kalıcı Mı?

Soğuk lipoliz yöntemi son yıllarda kilo vermek yada bölgesel incelmek isteyen kişilerin talep ettiği medikal uygulamalardan birisidir. Soğuk lipoliz işlemi ağrısız ve acısız bir uygulama olmakla beraber uygulanan kişinin cildinde sarkma ve deformasyon oluşmamasını sağlar. Kişinin derisine soğuk işlem uygulandığından aynı zamanda sıkılık verir. Bu yöntem tamamen ağrısız olması ve cerrahi yöntem olmaması nedeniyle tercih sebebidir.

Soğuk lipoliz tedavisi hastaya uygulandıktan üç hafta sonra etkileri görülebilir. Fakat esas kalıcı etkiler ortalama iki ay yada üç ay içinde ortaya çıkar. Kişide bulunan yağ hücreleri dondurularak parçalandığından işlemin sonucu kalıcı oluyor. Hiçbir şekilde parçalanan yağlar geri gelmiyor ve kişinin derisinde deformasyon oluşmuyor. Elbette uygulama sonrasında kişi günlük yaşantısına sporu dahil etmelidir.

Uygulamadan Sonra Ne Yapmalıyım?

Soğuk lipoliz yöntemi öncelikle bölgesel incelme sağlayan bir işlemdir. Bu işlem çoğu zaman kilo verme, diyet gibi programlarla karıştırılabiliyor. Fakat bu işlem sonrasında kilonuz aynı kalsa bile beden olarak inceliyor akabinde daha zayıf ve orantılı vücut hatlarına ulaşıyorsunuz. Dolayısıyla Soğuk lipoliz uygulaması kişinin ayna karşısında daha ideal bir beden yapısına kavuşmasına olanak sağlıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan cihazla uygulanan yöntem oldukça etkili ve kalıcıdır. Uygulama sonrasında hasta en az iki litre kadar su içmelidir. Böylelikle lenf drenaj sistemi harekete geçer ve hızlı şekilde biriken yağlar vücuttan atılır. Lipoliz uygulamasından sonra ilk 4 hafta boyunca kişi,

  • Bol su içmelidir.
  • Düzenli spor yada egzersiz yapmalıdır.
  • Yağlı besinlerden uzak kalarak detoks programını hayatına dahil etmelidir.

Uygulamadan sonraki ilk ay oldukça önemli bir aşama olduğundan kişi tüm bu saydığımız maddelere önem vermelidir. Ortalama üç yada dört ay içinde hasta ideal beden yapısına kavuşmuş olur. G5 yönteminde olduğu gibi lipoliz yöntemiyle de daha sıkı, ince bir bedene sahip olmamız mümkündür.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Zararları

Soğuk lipoliz yöntemi tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış cihazlarla yapılabiliyor. Hiçbir şekilde bölgesel incelme sağlanırken diğer dokulara zarar verilmiyor. Kesin ve etkili bir incelme yöntemi olduğu için tercih ediliyor.

Uygulama sonrasında kişi günlük yaşantısına kolaylıkla adapte olabiliyor. Genellikle Soğuk lipoliz yöntemiyle birlikte uygulanan AWT uygulaması sayesinde kişi işlem sonrasında pürüzsüz, sıkı bir cilde kavuşabiliyor.

Uygulamanın bilinen bir zararı olmamakla beraber işlem sonrasında hastada soğuk uygulamadan dolayı bir uyuşukluk hissi ve kramp görülebilir. Bu durum bir hafta içerisinde kendiliğinden yok oluyor. Uygulama sonrasında kişide %40 oranında yağ azaldığı görülüyor.

H2 Soğuk Lipoliz Fiyatları (2021-2022)

Soğuk lipoliz fiyatları belirlenirken uygulamada kullanılacak başlık sayısı önem arz eder. Uygulama esnasında kullanılacak başlıklarının bir ömrü vardır. Dolayısıyla kullanılacak başlık sayısı fiyatların yükselmesine sebeptir. Aynı zamanda işlemin yapılacağı klinik fiyat konusunda belirleyici olabilir. Seçmiş olduğunuz klinikle iletişime geçmeniz faydalı olur.

Diğer bölgesel zayıflama yöntemleri için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri (2021-2022)

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap