İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Smart TV için İP TV kurulumu

Smart TV için İP TV kurulumu
+ - 1

Legal olmasa da dünya genelinde ip tv kullanan sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Fahiş fiyatla satılan spor, belgesel ve özel kanal paketlerine daha uygun fiyata ulaşmak isteyenler ip tv paketlerine yöneliyorlar. Herhangi bir android harici cihazı televizyona bağlamadan Smart TV için ip tv kurulumu yapmak isteyenler hangi uygulamaları yüklemesi gerektiğini ve ayarlarının nasıl yapılacağını araştırıyor. Bu yazımızda LG, Samsung, Philips, Beko, Sony, Arçelik, Vestel, Dijitsu, Axen, Regal, Toshiba gibi popüler akıllı televizyonlara ip tv kurulumu nasıl yapacağını en kısa yoldan öğrenebilirsiniz.

SMART TV (AKILLI TV) İÇİN İP TV KURULUMU NASIL YAPILIR?

Bu konuyu araştırdığımda arama motorlarında ilk sayfalarda yer alan web sitelerinin her cihaz için ayrı ayrı açıklama yaptığını gördüm. Aslında tüm cihazlarda yapılan işlemler neredeyse aynı. Konuyu çok fazla uzatmadan akıllı televizyona ip tv kurulumunu nasıl yapacağımıza geçelim.

Neredeyse tüm akıllı televizyonlarının market uygulamalarında bulunan Smart İP TV ve SS İP TV uygulamalarının kurulumlarını anlatacağım.

SS İPTV nasıl kurulur?

 1. Televizyonunuzun mağazasına giriş yapın ve “SS İPTV” uygulamasını yükleyin.
 2. SS İPTV uygulamasını çalıştırın ve sağ üst kısımda bulunan ayar iconuna tıklayın.
 3. Genel sekmesinde yer alan ‘Bağlantı Kodu’ butonuna tıklayın ve size verilen kodu alın.
 4. http://ss-iptv.com/en/users/playlist adresine giriş yapın ve ‘ADD DEVİCE’ yazan kısma uygulamadan aldığınız kodu ekleyin.
 5. Ardından “External Playlists” sekmesine girin ve “ADD İTEM” butonuna tıklayın.
 6. Açılan ekranda ‘Source’ yani kaynak kısmına iptv sağlayıcınızdan aldığınız m3u8 adresini yazın ve Save butonuna basarak televizyonunuza yüklediğiniz SS İPTV uygulamasına geri dönüş yapın.
 7. Uygulama ana sayfasına dönüş yapın ve sağ üst köşede birinci sırada yer alan yenile butonuna tıklayın ve eklediğiniz iptv paketinin alt tarafta belirdiğini göreceksiniz. Tıklayın ve iptv’yi televizyonunuzda kullanmaya başlayın.

Smart İPTV nasıl kurulur?

Makalenin başında da belirttiğim gibi neredeyse smart tv’de bulunan tüm iptv uygulamalarının kurulumu birbirine benziyor. Smart İPTV uygulamasında ise yine televizyonumuzun mağazasına giriş yapıyoruz ve uygulamayı yükleyip çalıştırıyoruz.

Smart İPTV’yi yüklemeden önce 7 günlük deneme süresinin ardından satın alma zorunluluğunun olduğunu hatırlatalım. Daha sonra uygulamayı satın almadan kullanmanıza izin verilmiyor.

 1. Uygulamayı çalıştırın.
 2. Ekranda televizyonunuza ait mac adresi yer alacak.
 3. http://www.siptv.eu/howto adresine girerek cihaz seçimi yapın.
 4. Sekmelerde yer alan “My List” butonuna tıklayın.
 5. Alt kısımda yer alan MAC kısmına televizyonunuzun ekranında çıkan adresi, URL kısmına ise iptv sağlayıcınızdan aldığınız kodu yapıştırın ve Send butonuna basarak paketi televizyonunuza gönderin.
 6. Tüm işlemlerin ardından uygulamada paketinizin açıldığını göreceksiniz.

Bu çok kullanılan iki uygulamanın kurulumunu sizlerle paylaşmak istedim. Kurulumunu öğrenmek istediğiniz veya makalemizde yer almasını istediğiniz uygulamaları yorum olarak bizimle paylaşırsanız makalemizi geliştirmeye devam edebiliriz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Merhaba bende dijitsu tv var smart ip tv yükledim dedğiniz adımlaro yaptım lg markada listem yükleniyor fakat dijitsu da yükleniyor diyor fakat açıldığında hiç bir kanal görünmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.