İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sagopa Kajmer Kimdir? Nasıl Biri?

Sagopa Kajmer Kimdir? Nasıl Biri?

featured

Gerçek ismi Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, 1978 yılında Samsun’da doğdu. Rapçinin Emre Özyavuz adında bir kardeşi vardır. Kardeşi, Sagopa Kajmer’in kameramanlığını yapmaktadır. Müziğe, radyo programlarında dj’lik yaparak müzik hayatına giriş yapan Sagopa Kajmer ününü tüm Türkiye’ye yaymış bir rapçi haline gelmiştir. İşte Sagopa Kajmer’in hikayesi!

Sagopa Kajmer Kimdir?

Samsun’dan İstanbul‘a üniversite eğitimi için gelen Sagopa Kajmer İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Müzik hayatına atıldıktan sonra mahlasını Sagopa Kajmer olarak seçen ünlü rapçi ismini, Mısır’da bulunan piramitlerden birisinin adı olan Sagopa ile bu piramidin içindeki gizemlerini keşfederken ölen bir arkeoloğun soyadı olan Kajmer kelimelerinin birleşmesinden almıştır.

1998 yılında profesyonel müzik hayatına giriş yapan Sagopa Kajmer, rap oluşumu Kuvvetmira’yı kurmuştur. Aynı yıl ilk rap albümü “Yeraltı Operasyonu”nu yayınlamış,  2001 yılında Silahsız Kuvvet mahlasıyla “Sözlerim Silahım” ve ” İhtiyar Heyeti” albümlerini yayınlamıştır.

Sagopa Kajmer
Sagopa Kajmer ve Kolera

Cem Yılmaz‘ın ünlü filmi G.O.R.A filmine hazırladığı “Al Bir de Buradan Yak” şarkısıyla ilgi çeken rapçi’nin en başarılı albümü 2003 yılında yayınlanan “Bir Pesimistin Gözyaşları” olmuştur.

Sagopa Kajmer, 1 Ağustos 2006 tarihinde kendisi gibi rap şarkıcısı olan Kolera ( Esen Güler) ile evlenmiş, çift 20 Kasım 2017 tarihinde aldatma ihtimaliyle boşanmıştır.

Rapçi hakkında pek bilinmeyen şeylerden birisi de zamanında İsmailağa cemaatine üye olması… Sagopa Kajmer’in İsmailağa cemaatine kayıt olması ve ardından ortaya çıkan fotoğrafları büyük ses getirmişti. Rapçinin bu tarihten itibaren şarkılarındaki dini ifadeler arttı ve bazı şarkılarında ayetler kullandı. Ancak Instagram’da bir takipçisinin sorusuna verdiği yanıtla yeniden sosyal medya’da şaşkınlık yarattı. İşte, o soru..

Ceza ve Sagopa Kajmer arasındaki gerilim nasıl ortaya çıkmıştı?

2003’teki bir İsveç konserinde Ceza’yla aralarının açıldığını söyleyen Kajmer, “Dönüşte, o zamanki kız arkadaşım, şu anki eşime, çok ağır küfürler ettiler. Olay artık namus davasına dönüşmüştür. Şikayetçiyim. Uzlaşmayı isterlerse kabul etmiyorum. Ayben de rapçi ve eşimi gözden düşürüp, tek kalmak istemektedir” iddiasında bulunarak aralarının nasıl açıldığını anlatmıştır.

Ceza ile Sagopa Küslük bitti mi?

Küslüğün bittiğini Ceza şu şekilde duyurdu:

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sagopa adamdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir