İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya
  3. Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya Tabiri: Rüyada Yılan Görmek

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek sık görülen rüya türlerinden biridir. Bu tür rüyalar gün içinde gerçek hayatta yılan ile karşılaşma sonucu, yılan konulu izlenmiş bir film türünün bireyde bıraktığı etki olabileceği gibi ilahi de olabilmektedir.

Rüyada yılan görmek, genel olarak yorumlanınca çocuk, saltanat, bilinmeyen düşmanlar, kadın, beylik ve kişinin geçmişine işaret ediyor. Rüyada görülen yılan, gören kişinin kötülüğünü isteyen kişiler olduğu şeklinde de yorumlanır. Bunlarla birlikte iyi gün, menfaat arkadaşlarına işaret etmekte olup kötü günlerin geleceği şeklinde aktaran rüya yorumcuları da bulunmaktadır.

Rüyada yılan görme durumu farklı versiyonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak Rüyada büyük yılan görmek, rüyada küçük yılan görmek, rüyada siyah yılan görmek ve renkli yılan görmek, Rüyada evde yılan görmek ve rüyada yavru yılan görmek şeklinde sınıflandırabiliriz.

Rüyada Büyük Yılan Görmek

Büyük Yılan
Büyük Yılan

Rüyada büyük yılan görmek, rüyayı gören bireyin birden çok düşmanı olduğuna işaret etmekle birlikte bu düşmanların etkili bir düşman olduğu, hafife alınmaması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Küçük Yılan Görmek

Rüyada küçük yılan görmek, oluşan kötü olayların daha kolay atlatılacağına işarettir. Bununla birlikte kişinin maddi yönden kendisini toplaması şeklinde de yorumlanıyor.

Rüyayı görmek kadar rüyada yaşanılan duygular da önemlidir. Örneğin bu tür rüyalarda korku duygusu egemen olabilmektedir. Rüyada görülen küçük bir yılandan korkmak, kişinin mevcut olan fakat üzerinde çok fazla durmadığı problemlerinin birden daha büyük problemler doğurabileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

Siyah yılan
Siyah yılan

Rüyada siyah yılan görmek, korkusuz, tehlikeli insanların varlığına işaret etmekle birlikte bu kişilerden gelecek belalar şeklinde yorumlanır.

Yılanı rüyada renkli görmek ise genel olarak olumlu sonuçlara işaret etmektedir. Rüyada görülen çok renkli yılan bereket ve bolluğun habercisi olarak yorumlanmıştır. Dönemin hava koşulları olarak yağmurlu geçeceğini ve rüya sahibinin yuvasına bolluk gireceği şeklinde yorumlanır. Rüyada farklı renklerde yılanlar görülebilmektedir. Örneğin bunlardan biri pembe renkli yılanı rüyada görmektir. Pembe renkli yılanı rüyada görmek, rüya sahibinin huzur ve mutluluğa kavuşacağını, aile hayatının gün geçtikçe daha da renkleneceği anlamına gelmektedir.

Bir diğeri ise rüyada beyaz yılan görmektir. Rüyada görülen beyaz yılan rüya sahibinin çevresindeki kişilere karşı olumsuz tavırlarını bırakması, değişmesi ve insanlara karşı güvensiz davranışlarının düzelmesi şeklinde yorumlanır.

Önerilen Yazı
Gerçek Hayattan Uyarlanan 20 Korku – Gerilim Filmi

Görülen renkli yılan türlerinden bir diğeri ise rüyada görülen yeşil yılandır. Rüyada yeşil yılan görmek, Dini vazifelerini yapmayan fakat bu halden mutlu olan kişi anlamına gelmektedir. Bu rüya sahibi veya çevresindeki herhangi birisi de olabilmektedir. Yeşil yılan gören kişi davranışlarını düzene sokmalı ve tehlikeli kişilerden uzak durmalıdır.

Rüyada sarı yılan görmek ise genel olarak kötü yorumlanmaktadır. Rüyada sarı yılan görmek maddi anlamda güçlü birinin kötülüğünün dokunacağı anlamına gelir. Bu rüya art niyet, kötülük ve fenalık düşünen birine işaret eder.

Rüyada kara yılan görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde sinsi, tehlikeli kişilerin varlığı ve rüya sahibinin bu tür kişilerden kendini muhafaza etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Evde Siyah Yılan Görmek

Rüyada evde yılan görülmesi de yaşanılan durumlardan biridir. Rüyada evde yılan görmek, rüya sahibinin evinde yaşayan kişilerden herhangi birisinin kendisine zarar vereceği şeklinde yorumlanmıştır.

Başka bir yorum ise ev halkından birisi ile tartışma yaşanacağı şeklindedir. Rüyada evde görülen siyah yılan, rüya sahibinin daha ağır kötülüklere maruz kalacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ev içinde rüyada bir sürü yılan görmek ve bu yılan topluluğundan korkulmaması evde günah işleme potansiyelinde bireylerin bulunduğuna işaret ettiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yavru Yılan Görmek

yavru yılan
yavru yılan

Rüyada yavru yılan görmek, zayıf bir düşmanın varlığına işaret eder. Rüya sahibini günlük hayatta sürekli takip eden fakat zarar verebilecek gücü olmayan bir düşmanın kişiye zarar verebilmek için çabalarının olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Rüyada görülen yavru yılanın şahsı ısırması kötülüğün kısa zamanda rüya sahibini bulacağı şeklinde yorumlanır. Rüya yorumcuları yavru yılanın ısırması şeklinde rüya gören kimse verilecek bir zekatı varsa vermesi ve sadakada bulunmasının iyi olacağını savunmuştur. Rüyada görülen yavru yılanı öldürmek ise iyi bir eşe sahip olunacağı ve iyi, temiz insanlarla birlikte olacağı anlamına gelmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap