İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya
  3. Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek genelde iyiye yorumlansa da kaç kedi gördüğünüze, rengine, davranışlarına göre yorumlanması değişkenlik gösterebilir.  Özellikle garip hareketleri, mistik doğaları, haklarındaki ilginç hikayeler ile kediler, gerçek dünyada da olduğu gibi rüyalarda da bizlere oldukça gizemli dünyaları aralar.

Kedilerin insanların rüyalarında bulunmasının pek çok anlamı olduğu söylenir. Peki, rüyada kedi görmek iyi midir kötü müdür? Sorusunun cevabını daha derinlemesine verelim.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Eğer rüyayı gören kişi kadınsa bu onun çocuğunun olabileceği anlamına gelir. Yine bir kadın rüyasında kedi görüyorsa bu kocası ile ilgili problemleri olacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin çevresinde düşmanlarının olduğuna çevresinde kötü niyetli erkeklerin bulunduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Birden Fazla Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada iki tane kedi görmek veya rüyada birden fazla kedi görmek rüya sahibinin güzel bir hayata adım atacağına işaret eder. Birçok iş arkadaşı olacağına ve kendi işini kurarak başarılı olacağı anlamına gelir. Ayrıca rüya sahibinin moralinin yükseleceğini de gösterir. Bazı yerlerde de rüya sahibinin zorluklarla karşılaşacağı ve bu zorlukları aşarak başarılara ulaşacağı söylenir.

Rüyada kedi sürüsü görmek ise arkadaşlarınızla güzel vakitler geçirmeye ve çevrenizdeki insanların artması şeklinde yorumlanır.

Yavru Kedi

Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yavru kedi görmek birçok alim tarafından olumlu olarak yorumlanır. Rüyasında yavru kedi gören birinin komşusu hastalıktan kurtulur. Yavru kedi bebek demektir. Rüyasında yavru kedi gören kadının bir bebeği olacağı söylenir. Ayrıca maddi ve manevi olarak rahatlamaya da işaret eder.

Rüyada Eve Kedi Gelmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada eve kedi girdiğini görmek rüya sahibinin ve ev halkının bir takım sıkıntılarla karşılaşacağı anlamına gelir. Bu sıkıntılar büyük çoğunlukla maddi sıkıntılar olacaktır. Alimler tarafından pek olumlu yorumlanmayan bu rüyayı gören kişilerin etrafındaki bazı insanların fitne ve fesat yayacağı söylenir.

Rüyada Kedi Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi sevmek hayırlı haberler alacağı anlamına gelir. Rüya sahibi beklediği müjdeyi alabilir. Rüyayı gören kişi iş hayatındaki başarılara ulaşacaktır. Rüyada başkasının kedi sevdiğini görmek ise rüya sahibinin sorunlarından en kısa sürede kurtulacağına, sevdiği insan tarafından duygularına karşılık bulacağına delalet eder.

Rüyada Kediye Sarılmak

Rüyada kediye sarılmak rüya sahibinin huzursuz olduğuna, bekar ise seçeceği kişinin yanlış insan olacağına delalet eder. Ayrıca bu rüyayı gören kişinin zihnen toparlanacağına ailesine ve sevdiklerine önem vermeye başlayacağına işaret eder. Rüyada kucağında kedi görmek ise kişinin zihinsel anlamda sımsıkı duracağı, birçok sıkıntının üstesinden geleceği ve rakiplerini yeneceği anlamına gelir.

Rüyada Kediyle Oynamak

Rüyada kediyle oynamak veya rüyada kediden kaçmak ve kedi kovalamak kişinin daha neşeli bir hayata adım atacağı anlamına gelir. Rüya gören kişi sıkıntılarından ve dertlerinden kurtularak güzel bir hayata adım atacaktır.

Kedi Yavrusu Sevmek

Kedi yavrusu sevdiğini, okşadığını görmek bu rüyanın olumlu olduğuna işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin merhamet duygusu çok fazladır. Kalbi temizdir. Rüyasında kedi yavrusu gören bir kimse en yakın zamanda güzel haberler alacak ve hayatını daha güzel yaşayacaktır.

Rüyada Kedi Saldırısına Uğramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi saldırısına uğramak genel olarak olumsuz yorumlanır. Kedi saldırısına uğramak rüya sahibinin hayatında zorlu kararlar alacağı anlamına gelir. Bu alınan zorlu kararlar sonucunda rüya sahibi yanlış adımlar atabilir. Büyük maddi zararlara yol açabilir. Bu nedenle alacağı kararlar öncesinde iyi düşünüp tartması ve sağlıklı bir şekilde karar vermesi önerilir.

Rüyada kara kedinin saldırması ise tam tersine olumlu olarak yorumlanır. Rüyasında kara kedinin saldırısına uğrayan kişinin maddi ve manevi huzuru yakalayacağı rivayet edilir. Birçok sıkıntıdan kurtulacağına, karşısına iyi insanların çıkacağına işaret eder. Maddi anlamda kısmetinin açılacağı şeklinde de yorumlanır. Ayrıca rüyada kara kedi saldırısına uğrayan kişinin çocuk sahibi olacağı da söylenir.

Rüyada kedi kavgası görmek ise dini konularda zorluk yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kedi Sahiplenme Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi sahiplenmek kişinin zor zamanlardan geçeceğini, sıkıntılarla boğuşacağını gösterir. Bu nedenle kedi sahiplendiğini gören kişinin rüyası pek olumlu yorumlanmaz. Fakat pek hayra yorulmasa da sahiplendiği kediyi kucağına aldığını gören kişinin hayırlı haber alacağı söylenir.

Konu ile ilgili diğer yazımıza aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

Rüyada Kedi İle Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi ile konuşmak rüya sahibinin maddi anlamda çok güçleneceği, bununla birlikte iş hayatında liderlik edeceği olarak yorumlanır. Aynı zamanda ortamlarda söz sahibi olacağı ve sözünün itibar göreceği anlamına gelir. Bu rüyayı gören

kişinin kendisine yardımcı ve hizmetçi tutacağı söylenir. Farklı rüya tabirlerine göre ise rüyada kedi ile konuşmak düşman ile yapılacak anlaşmaya, aile içi huzursuzluğa delalet eder.

Rüyada Beyaz ve Kara Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek tek başına yorumlanabilecek bir durum değildir. Kedinin hangi renkte olduğu da çok önemlidir. Rüyada beyaz kedi görmek aile ve yakın çevrede ilişkilerin bozulacağı anlamını taşır. Bu ilişkilerin bozulmasının nedeni ise kişinin yakınında bulunan birinin fitne ve fesat çıkarması olarak yorumlanır.

Rüyada kara kedi görmek pek olumlu yorumlanmaz. Aile içinde çıkacak tartışmalara ve bu tartışmaları da aileden birinin çıkaracağına işaret eder. Aynı zamanda kardeşler arasında sorunlar çıkacağı ve kardeşlerin birbirine öfke duyacağı anlamına gelir.

Rüyada Gri Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında gri kedi gören kişinin rüyası hem olumlu hem de olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Genel olarak olumlu yorumlansa da rüyasında gri kedi gören kişinin etrafında kendisine zarar vermek isteyen kişiler olduğu söylenir. Aynı zamanda bu kişilerden de kurtulacağı anlamına gelir. Böylelikle daha ferah bir yaşamı olacağı söylenir.

Rüyada Sarı (Turuncu) Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sarı veya turuncu kedi görmek alimler tarafından hayırlı yorumlanmaz. Kişinin maddi sıkıntılar içerisine gireceğine ama bu sıkıntıların kısa süreceğine delalet eder. Aynı zamanda kişinin arkasından iş çeviren birinin olduğu anlamına gelir.

Rüyada Hamile Veya Hasta Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamile kedi görmek kişinin kısmetinin açılacağı ve güzel bir aşka yelken açacağı şeklinde yorumlanır. Yakında evleneceği manasına da gelir.

Rüyada hasta kedi görmek kişinin hayatında doğru kararlar alacağı ve mal sahibi olacağı anlamına gelir. Ayrıca rüyayı gören kişinin çocuk sahibi olacağı anlamına da gelir.

Rüyada erkek kedi görmek ise babası bilinmeyen veya gayri meşru yoldan doğan bir bebeğin olduğuna yorumlanır.

Rüyada Kedi Öldürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi öldürmek etrafında bulunan kötü ve art niyetli birinin farkına varacağına işaret eder.

Rüyada kedinin öldüğünü görmek mutlu olaylar yaşayacağınıza delalet ederken; rüyada ölü kara kedi görmek / rüyada kedi ölüsü görmek size ayak bağı olan birinden kurtulup refah içinde yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada kedi kanı görmek yaptığınız bazı işlerde zararlara uğrayacağınız şeklinde yorumlanır. Rüyada kedi pisliği görmek ise maddi anlamda iyi gelişmeler yaşayacağınıza delalet eder.

Kedili günler.

Beyaz Kedi

Yorum Yap

Yorum Yap