İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya
  3. Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Deprem Görmek

Uyku anında görülen ve duyulan hislere rüya denir. Rüyanın etkisinin çok eski tarihlerden beri araştırılması ve rüyaların yol gösterici simgeler taşıması rüyayı daha anlamlı hale getiriyor. Rüyaların geleceğe yön vermek amacıyla görüldüğü yaygın bir inanıştır. Bir gece boyunca sayısız rüya görülür. En korkutucu rüyalardan birisi rüyada deprem görmektir.

Rüyada Depremde Sallanmak

Sıkıntı ve belaların yakın zamanda gelebilecek felaket haberini simgelediği deprem rüyaları ülke yada kişiye felaket getireceği olarak yorumlanır. Hüzün, ölüm, sıkıntı, karmaşa ve olumsuz olabilecek her sorun deprem rüyalarının yorumlanmasında yer alır. Deprem doğal bir afet olup maddi ve manevi yıkıcı etkileri ile korkutucudur.

Kişinin rüyada deprem olduğunu görmesi kötü olarak yorumlanır. Bu yorumlamalardan biri olan rüyada deprem olması diyanet tabirlerine göre köklü değişimlere yol açacaktır. Alışılagelmiş mutlu yaşamın tepetaklak olması olarak yorumlanır.

Mal sahibi ise malının yok olması, aile sahibi ise ailenin dağılması olarak yorumlanır. Sadece rüyada depremde sallanmak ve kurtulmak ise rüya sahibinin dikkatli olması için bir uyarıcı olarak bilinir. Tedbir almak gereksinimi doğar.

Rüyada Evin Hasar Aldığını Görmek

Rüyada Evin Hasar Aldığını Görmek
Rüyada Evin Hasar Aldığını Görmek

Kişi deprem anında evinin hasar aldığını görmüş ise bu konuda da aile ilişkilerinde sorun yaşanacağını sorunlar ile baş edemeyeceğini ve sıkıntıya düşeceğini bilmelidir. Köklü değişimlerin olabileceği yorumlanan bu rüya ikili ilişkilerde de çalkantılı bir sürece işaret eder.

Rüya sahibi rüyada deprem olduğunu evin sallandığını görmek ​​​​​​​durumunda kalmış ise evinde veya iş hayatında yenilik ve değişimlerin olabileceğini bilmesi gerekir.

Evde, iş yerinde, okulda, sokakta rüyada deprem hissetmek var olan gidişatın aksi yönünde değişimlerin olacağının habercisidir. Nerede rüya görülmüş ise, o alan ile alakalı olumlu ya da olumsuz değişimlere hazırlıklı olmak gerekir.

Rüyada Depremde Evinin Yıkıldığını Görmek

Rüyada evinin yıkıldığını görmek hayra yorulmaz. Rüyada evinin yıkıldığını gören kişinin huzursuzluklar yaşayacağı aile fertlerinden birini kaybedeceği ya da çaresiz bir hastalığa yakalanacağı olarak yorumlanır.

Ancak rüyada depremden kurtulduğunu görmek iş ya da sosyal hayatta her şeye yeniden başlanılacağını, güzel günlerin habercisi olarak yorumlanır. Tüm maddi ve manevi kayıplardan arınarak yeni başlangıçlara işaret olarak görülen bu rüya güzel geleceğin habercisidir. Mutsuz giden bir evlilik ya da maddi sıkıntılar rüyada depremden kaçmak olarak yansımakta ve bu sorunlardan kısa zaman sonra rahatlamanın işareti olmaktadır. Ayrıca evinin yıkıldığını görmek devletin felaketlerine de işaret eder. Rüya sahibi rüyada evin sallanması ile alakalı rüya görmüş ise her türlü felaketten etkileneceğini ancak dayanıklılık göstererek yıkılmayacağının işaretidir.

Önerilen Yazı
Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Depremde Göçük Altında Kalmak

Büyük bir felaketin habercisi olarak yorumlanan rüyada depremde göçük altında kalmak bu felaketten rüya sahibinin de etkileneceği anlamını taşır. İflas etme, ev düzeninin bozulması ve korku depremde göçük altında kaldığını görenler için yorumlanır.

Göçükte canlı olarak kendini görüyor ise bu genel felaketten ufak sıkıntılar yaşanarak atlatacağını cansız olarak kendini görüyor ise bu felaketlerin kendisine ve çevresine yıkım getireceğini bilmelidir.

Rüyaların yol göstermesi ve bir işaret olarak algılanması sonucu rüyada deprem olduğunu görmek konusunda da geniş yorumlar yer alır. Deprem ile ayrıntılar rüyanın yönünü şekillendirir. Kişi rüyada deprem olduğunu ama yıkılmadığını görmek çevrenin yaşayacağı büyük bir felaketten kendisinin hasar görmeden ve hatta daha zengin ve mutlu çıkacağının haberi olarak ta yorumlanır.

Çok sık görülen rüyalar arasında yer alan deprem ve deprem alakalı rüyalar insanları tedirgin eden rüyalar arasında yer alır. Deprem ile alakalı rüyaların etkileri ve yorumları hakkında diyanetin yorumları önerilir.

Yorum Yap

Yorum Yap