İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Remove.bg ile fotoğraflardaki arka planı saniyeler içerisinde silin!

Remove.bg ile fotoğraflardaki arka planı saniyeler içerisinde silin!


Photoshop, Fireworks, Corel, Paint 3D gibi grafik programlarıyla fotoğraflardaki arka planlar uzun uğraşlar sonucu silinebiliyor. Ancak bu ve benzeri programlarla aranız yok, fotoğraflardaki arka planları silmek istiyorsanız sizler için bu işi programsız ve muhteşem bir biçimde tamamlayacak bir site olduğunun müjdesini verelim.

Bu yazımızda Konu Neydi? ziyaretçilerinin işine yarayacağını düşündüğümüz, fotoğraflardaki arka planı saniyeler içerisinde programsız nasıl silin “remove.bg” sitesini tanıtacağız.

Fotoğraflardaki arka planı programsız silin!

Yazımızda konu olan “Remove BG” isimli web sitesi, grafik programlarıyla uzun uğraşlar sonucu silinebilen arka plan temizleme işini, geliştirilmiş yapay zeka sayesinde en basite indirgemiş durumda. Üstelik bu işlemi gerçekleştirmek için sadece internet sitesini ziyaret ederek fotoğrafı söz konusu internet sitesine yüklememiz gerekiyor.

Peki Remove.bg nasıl kullanılır?

Hiç bir üyelik ve ücret talep etmeden ziyaretçilerine hizmet veren remove.bg isimli internet sitesini ziyaret etmek için öncelikle buraya tıklayın.

Select a photo butonuna tıklayarak arka planını silmek istediğiniz fotoğrafı yükleyebilir veya enter a url yazan kısma arka planını temizlemek istediğiniz fotoğrafın linkini ekleyebilirsiniz.

Fotoğrafı yukarıdaki iki yöntemden birini kullanarak söz konusu siteye yükledikten sonra, fotoğrafın arka planı silinmiş halini yaklaşık 5 saniye içerisinde hazırlıyor.

Arka planını silmek istediğiniz görseli sisteme yükledikten sonra yukarıdaki sayfa karşısına çıkacak. Bu sayfada yer alan “Download” butonuna basarak, dosyayı png. formatında bilgisayarınıza yükleyebilir veya “Edit” butonuna basarak fotoğrafın arka planını reklendirebilir, yanlış silinen bölüm varsa düzenleme yapabilirsiniz.

Söz konusu sitede arka plan silme işlemi yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta, fotoğraflarda kesinlikle insan yüzü olmalı. Yapay zeka şimdilik sadece insanları algılayarak silme işlemini yapabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap