İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Pubg Mobile Sınırlarını Zorluyor! Günlük 8 Milyon Doları Kazanıyor

Pubg Mobile Sınırlarını Zorluyor! Günlük 8 Milyon Doları Kazanıyor
Pubg Mobile
+ - 0

Son yıllarda mobil savaş oyunlarına farklı bir bakış ve heyecan getiren Pubg Mobile milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanıyor. Özellikle 2020 yılından sonra inanılmaz bir patlama yaşayan oyun elde ettiği kazançlarla dudak uçuklatıyor. Çin merkezli olan Tencent şirketine ait Pubg Mobile en çok kazandıran oyunlardan biri olmayı başardı. Özellikle e-spor oyunlarında sürekli olarak heyecanın ve rekabetin üst seviyede olması insanların daha fazla ilgi göstermesini sağlıyor. Sürekli eklenen yenilikler ve farklı modlarda oynayabilme özelliği ile daha alternatifli bir savaş arenası sunuluyor. Oyunun bu denli kazandırmasının bir diğer yanı ise Pubg Mobile’nin para birimi olan UC’nin en fazla kullanılan oyun paralarından biri olmasıdır.

7 Milyar Doları Geçti

Tencent şirketinin sahip olduğu Pubg Mobile oyunu çıktığı günden bu yana kazandırdığı milyarlarca dolar ile şirketin büyümesinde önemli bir yere sahip. Oyunun çıktığı günden bu yana kazandırdığı miktar 7 milyar doları geçmiş durumda. 2021 yılının 3. Çeyreğine kadar açıklanan rakamlarda ortaya çıkan bu miktarın, 4. Çeyrek verilerinden sonra 8 milyar dolara yaklaşması bekleniyor. Her geçen gün büyüyen ve daha fazla kullanıcıya sahip olan oyunun insanlarda bağımlılık yaptığını söylemek mümkün.

Her Gün 8 Milyon Dolar Kazanıyor

Mobile oyun dünyasının en karlı oyunlarından biri olan Pubg Mobile günlük kazancıyla da büyük bir yankı uyandırıyor. Oyunun ortalama günlük kazancı 8 milyon doların üzerinde. Ayrıca tencent şirketinin çıkardığı bir diğer oyun olan Pubg: New State oyunu çıktığı ilk 7 günde 2.6 milyon doları aşan bir gelir elde etmişti. Bu rakamlar oyunun dünya listesinde zirvede yer almasını sağlıyor. Oyunun ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

2021 Yılının İlk 3 Çeyreğinde 2.6 Milyar

Pubg Mobile’nin 2021 yılı verilerine baktığımızda Tencent şirketi en kazançlı yılını geçiriyor. Özellikle pandeminin de etkisiyle evlerinde tıkılan insanların tek eğlencesi oldu diyebiliriz. Bu sebeple oyun daha çok oynandı ve daha fazla etkileşim aldı. Bu etkenler de göz önüne alındığında oyunun 2021 yılının ilk 3 çeyreğinde 2.6 milyar dolarlık bir kazanç elde etmesi sürpriz değil.

2021 3. Çeyrekte 771 Milyon Dolar

Birçok kişi tarafından severek oynanan oyunun elde ettiği kazancın son çeyrek verisine baktığımızda 2020 yılından bu yana en kazançlı 2. Çeyreği olduğunu söyleyebiliriz. Pubg Mobile yılın 3. Çeyreğinde açıklanan verilere göre 771 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Bu da oyunun ilk 3 çeyrekte 2.6 milyar doları kazandığını gösteren başa bir veri. Oyunun 2020 yılından bu yana elde ettiği çeyrek dönem kazançları ise şu şekildedir:

  • 2020 1. Çeyrek: 721 milyon dolar
  • 2020 2. Çeyrek: 698 milyon dolar
  • 2020 3. Çeyrek: 693 milyon dolar
  • 2020 4. Çeyrek: 555 milyon dolar
  • 2021 1. Çeyrek: 761 milyon dolar
  • 2021 2. Çeyrek: 729 milyon dolar
  • 2021 3. Çeyrek: 771 milyon dolar

Birçoğumuz bu rakamları gördüğümüzde şaşırsak da şirketin ne kadar büyük bir maddi kazancı elinde tuttuğunu görebiliyoruz.

Pubg Mobile

2018 yılında Android ve IOS telefonlarda kullanılmak üzere piyasaya sürülen Pubg Mobile oyunu, çıktığı ilk günden bu yana inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bir Battle Royal oyunu özelliği taşıyor. Oyundaki amaç daralan alanda tüm rakipleri geride bırakıp birinci olmaktır. Bunu yaparken silah, patlayıcı madde ve sağlık malzemeleri bulma telaşı oyunun keyfini iki katına çıkarıyor. Oyunun içerisinde bulunan farklı haritalar zevkinize göre oynamanızı sağlıyor. Özellikle oyunun ilk haritalarından olan Erangel ve Miramar en çok tercih edilen alanlardan oluyor.

<”h2″ style="border-color: ””Pubg" class="geoit-sc2-headline">

Oyunun en çok kazanç elde ettiği alanlardan olan UC’ler oyunun para birimi olarak biliniyor. Oyuna gelen yeni kostümleri, silah desenlerini almak isteyenler için UC vazgeçilmezdir. Oyun içerisinde bunlar dışında daha birçok özelliklerden de faydalanmanızı sağlıyor.

Pubg Mobile Oyun Türleri

Oyunun içerisinde Battle Royal dışında farklı savaş etkinlikleri de yer alıyor. Eğlence etkinliğinde snip veya taarruz tüfekleri ile küçük bir alan içerisinde rakipleriniz ile savaşabiliyorsunuz. Ayrıca arena etkinliği ile sürekli doğmak üzerine bir kapışmanın içerisinde bulunmanız sağlanıyor.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap