İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tarih
  3. Sarayda Yasak Aşk: Prens Charles ve Camilla

Sarayda Yasak Aşk: Prens Charles ve Camilla

featured

“Biz bu evlilikte üç kişiydik” der bir röportajında Prenses Diana. İşte Camilla Parker-Bowles o üçüncü kişidir.

Mutlu evliliği bitiren kadın…. Prens Charles’ın metresi… Bir dönemler İngiltere halkının nefret ettiği kadın… Prens Charles’ın Leydi Diana’yı aldattığı kadın… Bugün hala böyle bilinir

Bu yazımızda Prens Charles ve Camilla aşkını mercek altına aldık.

Prens Charles ve Düşes Camilla

Camilla Parker-Bowles Kimdir?

Hala daha eski eşinin soyadıyla, yani Camilla Parker-Bowles olarak bilinen Camilla Rosemary Mountbatten-Windsor, yani Birleşik Krallık Kraliçesi olan II. Elizabeth’in gelini ve Galler Prensi olan Charles’ın ikinci eşi, Kraliyet Altesleri Cornwall Düşesi. 17 Temmuz 1947 yılında İngiltere’de doğdu.

Aslında resmi olarak Galler Prensesi olsa da, bu unvan Diana ile özdeşleştiğinden kullanmamaktadır.  17 Temmuz 1947’de başarılı bir şarap tüccarının kızı olarak dünyaya geldi. Oldukça lüks bir yaşamı vardı ve küçüklüğünden beri kraliyet ailesinin yakınlarındaydı.

Camilla, Prens Charles ile tanışana kadar Sussex taşrasından kendi halinde bir kadın olarak hayatına devam ediyordu. İngiliz sosyetesinde belli belirsiz varlık gösteren havalı bir kadındı. Genç kızlığından beri birçok erkeğin dikkatini çekiyordu.

Camilla Parker-Bowles ve Andrew Parker Bowles (e. 1973–1995)

Camilla’nın Çocuğu Var mı?

İlk eşinden Laura Lopes ve Tom Parker Bowles adında iki çocuğu var.

Charles ve Camillanın çocuğu var mı? sorusunun cevabı ise; hayır, yok.

Düşesin Büyükannesi Alice Keppel

Camilla Parker Bowles ailesi kimdir?

Düşeşin aile geçmişi oldukça garip. Soylu bir aileden geldiği muhakkak ancak büyükannesi Alice Keppel’in de, Prens Charles’ın büyükbabası Kral Edward‘ın metresi olduğu biliniyor. Ailenin aşk hikayeleri bu kadarla da sınırlı değil.

Vita/ Violet / Virginia

Düşesin büyük teyzelerinden biri olan Violet Trefusis , Alice Keppel’in kızıydı. Şair ve yazardı. Ayrıca evli bir kadın olan Baron Sackville’in torunu Vita Sackville-West ile birlikteydi. Virgina Wolf’un da Vita’ya aşık olmasıyla hikaye ilgi çekici bir hal almıştı. Bu başka bir yazının öyküsü.

Arnold Joost Van Keppel

Düşesin anne tarafından büyük dedelerinden olan Arnold Joost Van Keppel Kral Üçüncü William’ın aşığıydı. Sadece onun da değil! Düşesin dedesi eski Kral 2. Charles’ın -yani annesinin metresi olduğu kralın- gayrimeşru çocuğunu da kralla aynı anda idare ediyordu.

Arnold Joost Van Keppel’in torunlarından olan Alice Edmonston, düşesin annesinin anneannesi ve Kral Yedinci Edward’ın metresiydi. Düşesin büyükannesi Sonia Keppel, Alice’in meşru kızlardan biriydi.

Ayrıca düşeş ve Madonna’nın soyağaçları, bundan birkaç asır önce yaşamış aynı büyük dedeleri aracılığıyla birbirine bağlanıyor. Yani Modanna’nın eniştesi Prens Charles oluyor.

Prens Charles

Prens Charles Kimdir? Hayatı

 

Prens Charles, Kraliçe II. Elizabeth ve Philip Mountbatten’in ilk çocuğu. İngiliz tahtının varisi olarak dünyaya geldi. Kraliçe bir anne ve asker kökenli disiplinli bir baba ile büyüdü. Charles, bu sebeple sevgiden yoksun bir çocukluğun ardından gönderildiği katı kurallarıyla ünlü yatılı okulda gençliğini geçirdi.

Tüm bu sürecin sonunda artık genç bir delikanlı ve dünyanın en seçkin bekarı olarak anılmaya başladı. Aşk skandallarıyla gündeme geldi ve herkes onun seçeceği gelini beklemeye başladı.

Prens Charles ve Düşes Camilla

Prens Charles ve Camilla Nasıl Tanıştı?

Prens bir polo maçı sonrasında arkadaşlarıyla otururken bir kadının ona “Bu ne hoş bir hayvan” dediğini duydu. İşte, ikili böyle tanışıyor.

Beraber ava çıkıyor, at biniyorlar. Prens gerçek anlamda Camilla’ya aşık olmuş olmalı zira Kraliyet kurallarına göre bir Prens mutlaka bir bakire ile evlenebilir; Prens Charles ise Camilla bakire olmamasına rağmen ona evlilik teklif etti. Ancak Camilla bu teklifi reddetti. Kraliyet ailesi de bu ilişkiyi desteklemeyince, Prens Charles ona sunulan gelin adaylarını incelemeye başladı. Hatta bu sırada hayatının aşkı Camilla da ona yardım etti.

Camilla da  bir asker olan Andrew Parker Bowles ile açık bir evlilik sürdürüyordu. Prens Charles da kalbine söz geçiremeyince dostlukları hızla yasak aşka dönüştü.

Camilla için metres olmak sorun değil gibiydi. Hatta bazı kaynaklarda Camilla’nın “Benim büyük büyükannem, senin büyük büyükbabanın metresiydi… Öyleyse biz de aşkımıza devam edebiliriz” dediği öne sürüldü.

1989’da Prens Charles’ın telefonu basın tarafından dinlendi ve Camilla ile gece geç saatlerde yaptığı erotik içerikli telefon görüşmeleri kaydedildi. Daha da kötüsü bu kasetler 1993’te piyasaya sürüldü.

Tarihe Camilla-get vakası olarak geçen bu olay sonrasında, Prens Charles tehlikeye giren krallığını kurtarmak için “Kral olmak benim görevim ise Camilla kaderimdir. Ama görev, daima kaderden önde gelir.” dedi.

Nitekim Camilla ve Andrew evliliği 1995 yılında, Charles ve Diana evliliği ise 1996 yılında son buldu.

İki aşık olarak ilk kez fotoğraflandılar

Prens’e bağlı çalışan bir halkla ilişkiler ekibi bu ilişkinin halk tarafından onaylanması adına çalışmalar gerçekleştirdi. Camilla’ya yeniden iyi bir imaj çizilmesi için oldukça uğraşıldı ve PR çalışmaları gerçekleştirildi. İlk kez bir doğum günü kutlaması için bulundukları Londra’daki bir otel çıkışında fotoğraflandı.

Düğünlerinden Bir Kare

Prens Charles Evlendi mi: 50 Yıllık Aşk Evlilikle Sonuçlandı

Prens Charles ve Camilla evlendi mi? Evet, Kraliçe’nin de onayıyla 2005 yılında evlendiler. Ancak Prenses Diana’ya olan sevgi ve saygıdan dolayı, Camilla hiçbir zaman prenses unvanını alamayacak.

Belki de en başından, Prenses Daina’nın ona aşık olmayan bir adamla evlenmesine izin vermeden bu aşka izin verilmesi, birçok felaketin önüne geçebilirdi. Aşk özgür olmalı, öyle değil mi?

Bu hikayeye bir de Prenses Diana’nın gözünden bakmak isterseniz aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz:

Önerilen Yazı
24 Yıl Önce Ölen Prenses Diana’nın Esrarengiz Hayatı
Yorum Yap

Yorum Yap