İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? (2021-2022)

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? (2021-2022)

porselen makyaj

Cildin pürüzsüz ve aydın görünümünü sağlayan porselen makyaj kusursuz görünmek isteyenlerin tercih ettiği bir makyaj uygulamasıdır. Doğru malzemeler sayesinde istediğiniz gibi bir görünüme porselen makyaj sayesinde kavuşmanız mümkündür.

Porselen makyajın amacı cildin daha aydınlık bir görünüme ve pürüzsüz durmasına yardımcı olan bir makyajdır. Cildinde leke ve izlerden yakınanlar için uygulanmakta olan makyaj uygulaması fotoğraf çekimi ve özel davetler ve gelin makyajı için uygun olarak yapılabilen bir makyaj uygulamasıdır.

Güzel bir cilt için tercih edeceğiniz porselen makyaj cildinizde uzun süre kalıcılığını muhafaza eder. Temizlenirken biraz uğraştırsa da kendinizdeki değişimi gördüğünüzde fark yarattığını da görebilirsiniz.

Makyaj türlerinden porselen makyaj ve su bazlı olan makyaj uygulaması tercih edilebilir. Ancak daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız su bazlı olan makyajı seçmenizde fayda vardır. Su bazlı makyaj uygulaması cildi daha hassas olan kişilerin tercih etmesi gereken bir tekniktir. Porselen makyaj ve su bazlı makyaj için şöyle söylenebilir;

Su Bazlı Makyaj ile Porselen Makyaj Aynı mı? Porselen Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Porselen makyaj kusurların kapatılması için kalın bir tabaka olan makyajdır yani yüzünüzde kremsi bir tabaka bırakır. Su bazlı makyaj ise daha hafif bir makyaj türüdür. Renklenmiş bir tonda makyaj isteyenler su bazlı makyajı tercih etmelidir. Porselen makyajını bebeksi cilde sahip olmak isteyenler tercih edebilir. Makyaja başlamadan önce cildinizi temizlemeniz tavsiye edilir.

Daha dayanıklı ve daha hoş görünüm etmek için cilt kir ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Günlük olarak yapılan cilt bakım ürünlerinden nemlendiricileri cildinizde uygulamanız gerekir. Su bazlı olanlar fazla terleyen kişiler için uygun bir makyaj türüdür. Porselen makyaj kalın olarak uygulandığından daha dayanıklı olarak yapılan makyajdır.

Cildin yağlı görünümde olmasını istemiyorsanız gözenek kapatıcı ve matlaştırıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Cilde uygun renk tonunda bir fondöten seçerek makyajınıza başlayabilirsiniz. Göz altlarını kapatmak için kapatıcı bulundurmanız gerekir.

Gelin Makyajı Porselen Makyaj mı olmalıdır?

Porselen Makyaj

Gelin makyajında da uygun olan porselen makyajı kullanılmış bilinen ürünlerin tercih edilmesi ile kullanılmalıdır. Bu daha ii sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olur. Yapım aşamasında ise cilt temizlenir ve nemlendirici uygulanır. Uygun bir fondöten kullanılarak kapatıcı ile elmacık kemiklerinin alt kısımları alnın ortası ve burun çizgisi kapatıcı kullanılarak arka planda kalmasını istediğiniz bölgelere koyu tonlar uygulanarak porselen makyajı yapılmalıdır. Seçtiğiniz ürünleri doğru noktalara kullanmanız oldukça önemlidir. Böylelikle daha güzel sonuçlar elde edebilir makyajınızın güzel durmasını sağlayabilirsiniz. Makyajın daha kalıcı olmasını sağlamak için transparan pudra ve mat pudra tercih edilmelidir.

Porselen Makyaj İçin Hangi Fondöten Kullanılır?

Porselen makyaj yaparken fondöten olarak mat görünüm sağlayan serum içeriğe sahip ürünleri ve pudra içeriğe sahip makyaj ürünlerini seçmeniz gerekmektedir. Gün boyunca parlamanın kontrolünü sağlayacak olan ürünler daha pürüzsüz bir cilt dokusu elde etmenizi sağlayacaktır. Porselen makyaj yaparken kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Güzel bir porselen makyaj için hangi malzemeler kullanılır? Kullanılan ürünler şöyle sıralanabilir;

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

  • Kapatıcı ve kalıcı bir fondöten
  • Cildinize uygun makyaj bazı
  • Ten renginizden 1-2 ton açık kapatıcı
  • Hafif tonda allık
  • Transparan pudra

Porselen makyaj yaparken öncelikle kapatıcı kaliteli bir fondöten tercih etmelisiniz cildinizdeki kusurları örten fondöten ile cildiniz daha pürüzsüz ve ışıltılı olabilir. Öncelikle temizlenen cilde nemlendirici uygulandıktan sonra makyaj bazı uygulanmalıdır. Daha sonra cilt tipinize göre uygun fondötenle cildinize uygulamadan sonra istediğiniz far ruj, eyelener, kontur uygulaması ve rimelle makyajınızı çarpıcı hale getirebilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Temizlenir?

Porselen Makyaj

Uzun süre ciltte kalan porselen makyajı temizlemek oldukça güçtür. Bunun için çeşitli krem ve losyonlarla cildinizi nazikçe temizleyerek çıkartmanız gerekmektedir. Cildinizi iyice temizlemediğinizde cildinizin gözenekleri hava almaz ve cildiniz zarar görür.

Tonikle de son kalan artıkları temizleyerek cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Makyaj yaparken cildinize uygun far ya da allık üzerine kontur uygulayarak daha hoş bir görünüm kazanabilirsiniz. Abartılı makyaj yerine doğal görünümlü bir makyaj sizi daha güzel ve hoş görünmenize neden olabilir.

Ürünleri mümkün olduğunca doğal şekilde uygulamanız önerilmektedir. Cildinizin daha aydınlık görünmesini sağlayan porselen makyajı düğün, özel davet ve özel fotoğraf çekimleri için tercih edebilirsiniz. Bebeksi bir cilt için ve daha bakımlı durmak için porselen makyajı yaparak güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap