İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Oğlak Burcu Özellikleri 2021-2022

Oğlak Burcu Özellikleri 2021-2022

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu toprak grubunda yer alan burçlar arasında bulunur. Burç tarihi olarak 22 Aralık-20 Ocak kabul edilir. Latince ismi Capricornus olan Oğlak burcu Zodyak kuşağının 10. Burcudur. Kendisinden önce Yay, kendisinden sonra Kova burcu gelir.

 • Grup: Toprak
 • Niteliği: Kadın / Öncü
 • Yönetici Gezegen: Satürn
 • Uğurlu Sayısı: 8
 • Uğurlu Günü:  Cumartesi’
 • Uğurlu Taş: Kehribar, lal, kırmızı kuvars, ametist, yakut ve zirkon
 • Metali: Gümüş
 • Değerli Taşları: İnci, lal, malahit, ametist, oniks, akik, turmalin ve jasper.
 • Karşıt Burcu: Koç, Yengeç ve Terazi
 • Mottosu: Emek olmadan yemek olmaz!

Oğlak Burcu Özellikleri

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Oğlak Burcu Oğlak Yükselen Oğlak Burcu Kadını

Genel Özellikleri

Oğlak burcunun genel özellikleri arasında kararlılık, disiplin, sadakat ve dayanıklılık gelir. Geçmişine, ailesine, köklerine bağlıdır. Çevresindeki insanların iyi yerlere gelmiş, zeki ve statü sahibi insanlar olmasını isterler. Zaman zaman bu istekleri yüzeysel düşünmelerine neden olabilir.

Oğlak burcu insanları harekete geçmek için emin olmayı beklerler. Sessiz doğaları gereği kolay rakipler sanılsalar da, burçlar kuşağındaki en lider ruhlu burçlar arasındadırlar.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Disiplin: Disiplinli olmaları iş hayatlarında ve yaptıkları işlerde başarının anahtarıdır.

Kararlı: Kararlı olmaları sayesinde yapacakları işi veya aldıkları işi sonuçlandırmaktan vazgeçmezler.

Pratik: Oğlak bireylerinin pratik zekaları vardır ve bu zeka sayesinde insanların hayranlığını kazanırlar. Bu sayede herhangi bir aksiliği hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaları mümkündür.

Güvenilir: Oğlak kişilerinin insanlar tarafından dikkat çeken özelliklerinden birisi de güvenilir olmalarıdır. Güvenilirlikleri ikili ilişkilerde ve iş ilişkilerinde başarılı olmalarını sağlar.

Sadakat: Sadık insanlardır ve sadakat arayan insanlar için ideal olan bireylerdir.

Olumsuz yanları şöyle sıralanabilir:

Cimrilik: Oğlaklar maddiyatçı bir yapıya sahip oldukları için eşyalarını ve paralarını insanlarla paylaşma konusunda sıkıntı yaşarlar.

Mesafeli: Bu yüzden insanlar onlardan uzak durmak isteyebilir. Ancak iletişim kurulduğunda aradaki mesafe kalkarak güvenli ilişki kurmak mümkündür. Bunun için öncelikle Oğlak burcunun güvensizliğinden kurtulmak gerekir.

Hırs: Hırsları insanların onlardan uzaklaşmalarına neden olabilir.

Fiziki Özellikleri

Kısa boy Oğlak burcunun en önemli fiziki özelliklerindendir. Kısa boylarına rağmen vücut yapıları genel olarak incedir. Vücut inceliğine uyumlu olan uzun çeneleri, uzun bacakları ve uzun yüzleri vardır. Oğlak burcundaki kişiler yaygın olarak siyah saçlıdırlar. Ciltleri çok güzeldir ve yaşlandıkları cilt yapıları nedeniyle belli olmaz. Fotojenik yapıya sahip olan bu kişiler fotoğraflarda vazgeçilmez kişiler arasında bulunurlar. Soğuk görünüşe sahip olan Oğlak kadınları ve erkekleri soğuk görünüşlerine rağmen insanların dikkatlerini çekecek auraya sahiptirler.

Oğlak burcu kadının fiziki özellikleri başta erkekler olmak üzere insanların geneli tarafından merak edilir. Oğlak burcu kadınının yaygın görülen fiziki özellikleri şunlardır;

 • Güzel yüz hatlarına sahiptirler.
 • Oğlak kadınlarının bacakları muntazam uzunluktadır.
 • Vücutları genel olarak güzel ve orantılıdır.
 • Kısa boyları vardır.
 • Bacak boyları uzundur ve vücudu ile orantılı olduğundan mankenler yaygın olarak bu burçtadır.
 • Doğal saç renkleri siyahtır.
 • Oğlak kadınlarının saçları gür yapıdadır.
 • Belleri oldukça incedir.

Bunların yanı sıra Oğlak kadınlarının gençliğini kaybetmeyen ciltleri vardır. Böylelikle yaş aldıkları dışarıdan anlaşılmaz.

Oğlak erkeklerinin en temel özelliği güçlü ve kuvvetli bireyler olmalarıdır. Kısa boylarına rağmen güçleri ile baş etmek güçtür. Yaşlarından büyük gösteren Oğlak erkekleri ciddi bir görünüme sahiptir. Bu sayede insanların çekinmesine neden olurlar. Kısa boyları vardır ve vücut yapıları incedir. Elmacık kemikleri belirgin olan erkeklerin alın yapıları ise dardır. Ayrıca derin bakışlara sahiptirler. Güldükleri çok az görünen Oğlak erkekleri yaygın olarak siyah saçlıdırlar.

Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak burcundaki kişilerde sorumluluk bilinci yüksektir ve bu nedenle iş hayatında sorumluluktan kaçmazlar. Yapmaları gereken işleri en iyi şekilde yapmaya gayret gösterirler. Çalışırken etrafında yaşananlardan soyutlanan kişiler başarılı bir iş hayatına sahiptirler. Çalışma hayatındaki insanlarla kuvvetli ilişkiler kurarlar. Bu da iş hayatında mutlu ve başarılı olmalarını sağlar.

Oğlak Burcuna En Uygun Meslekler

 • Mimar
 • Borsacı
 • Tarihçi
 • Çiftçi
 • Arkeolog
 • Marangoz
 • Müteahhit

Oğlak Burcu Sağlık

Oğlak burcunda yaygın görülen sağlık sorunları romatizmal rahatsızlıklar ve sinir sistemi rahatsızlıklarıdır. Bu burca sahip olan kişiler küçük yaşlarda iken güçsüz yapıya sahiptirler. Ancak yaşları ilerledikçe güçlü bir yapıya sahip olurlar.

Bu nedenle de rahatsızlıklar korusunda sabırlıdırlar. Doktordan uzak durmayı tercih eden bu kişiler hastalanma belirtileri gösterdiklerinde önlem alarak hastalığın ilerlemesini kendi imkanları ile engellemek isterler. Acılara dayanıklı ve sabırlılıkları nedeniyle rahatsızlıklarını diğer insanların bilmesini istemezler.

Mitolojide Oğlak Burcu

Oğlak Burcu Özellikleri
Pan Temsili

Oğlak burcu Yunan mitolojisinde tanrı Pan ile ilişkilendirilir. Keçi kafasına sahip olan tanrı Pan annesinin Pan’ın çirkin olması üzerinden onu terk etmesini konu alır. Ancak annesinin tavrına rağmen Pan pes etmez ve mücadele eder. Latin mitolojisinde yer alan tanrı Faunus’ta burçla ilişkili olarak anlatılır. Keçi sütü ile beslenen çocuğun canavar haline dönmesi anlatılır. Yunan ve Latin mitolojisi dışında Oğlak burcu kurbanlık hikayelerinde anlatılır ve burçla ilişkilendirilir.

Oğlak Burcu Yükselen

İnsanlar asıl burçları kadar yükselen burçlarının da özelliklerini taşırlar. Bu nedenle yükseleni Oğlak olan kişilerin Oğlak burcuna ait özellikleri taşımaları mümkündür. Yükseleni Oğlak burcu olan kişiler ciddiyetini sonuna kadar koruyan kişilerdir.

Bunun dışında sabırlı olurlar ve yapacakları işi aceleye getirmeden yapmak isterler. Ne istediklerini bildikleri için yükseleni Oğlak burcu olan kişileri kararlarından döndürmek pek mümkün değildir. Bunlar dışında melankolik ruh haline sahiptirler. İnsanları iyi veya kötü yönlerde eleştirmek en sevdikleri şeyler arasında bulunur.

Eğer Yükselen Oğlak Burcu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Yükselen Oğlak Burcu Özellikleri
Yükselen Oğlak Burcu Özellikleri (2021-2022)

Eğer Oğlak Burcu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yazılarımıza bakabilirsiniz:

Oğlak Burcu Kadını
Oğlak Burcu Kadını Özellikleri (2021-2022)
Oğlak Burcu Erkeği
Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)
Yorum Yap

Yorum Yap