İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sinema

O Ses Türkiye 2020 ödülü nedir?

O Ses Türkiye 2020 ödülü nedir?
+ - 0

O Ses Türkiye 2020 ödülü nedir? Yayınlandığı diğer ülkelerde The Voice adıyla yayınlanmakta olan, Acun Medya tarafından Türk televizyon kanallarına uyarlanan O Ses Türkiye 2020’nin finaline sayılı günler kala izleyici ‘O Ses Türkiye büyük ödül ne‘ sorusuna yanıt arıyor. Konuyla ilgili tüm merak edilenleri siz değerli ziyaretçilerimiz için derledik!

Yapımcılığını Acun Medya’nın, sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın, juri koltuğunda Beyazıt Öztürk, Murat Boz, Seda Sayan ve Hadise gibi ünlü isimlerin yer aldığı ses yarışma programı O Ses Türkiye bir sezonu daha geride bırakıyor.

O Ses Türkiye 2020 büyük ödül nedir?

Yarışmayı hangi juri üyesinin kazanacağı en çok merak edilen konular arasında yer alırken izleyici büyük ödülün ne olduğunu araştırıyor. Acun Medya’dan konuyla ilgili bir resmi açıklama yer almamasına rağmen büyük ödülün geçtiğimiz sezon ile aynı olacağı düşünülüyor. 2019 yılında programı kazanan Ferhat Üngür 500 bin TL para ödülü ve Toyota marka hibrit aracın sahibi olmuştu.

O Ses Türkiye büyük ödülü nedir?

O Ses Türkiye Kuralları

Acun Medya tarafından Türk televizyonlarına uyarlanan O Ses Türkiye programı ilk olarak 10 Ekim 2011 tarihinde Show TV ekranında izleyiciyle buluştu. 2012-13 sezonunda Star TV’de yayınlanan program 2014 yılında Acun Ilıcalı’nın satın aldığı Tv8 kanalında yayınlanmaya başladı.

Programda her sezon dört juri üyesi ve bir sunucu bulunmakta. Juri üyeleri zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Yarışmanın işleyişi ile şu şekildedir;

 • Kör Seçmeler; Şehirlerde yapılan seçmeleri başarıyla geçmeyi başaran yarışmacılar ilk defa stüdyo ortamında kör seçmelere katılıyor. Yarışmanın birinci turu olan bu seçmelerde juriler koltukların arkası sahneye dönük bir şekilde yarışmacıyı görmeden beğendikleri sese dönerler. Eğer birden fazla juri üyesi dönerse yarışmacı birini seçer  ve onun ekibine dahil olur. Jurilerin takımlarına aldığı yarışmacı sayıları her sezon değişiklik göstermektedir.
 • İkinci Tur; İlk dört sezon yarışmada bulunmayan bu tur, beşinci sezondan itibaren yarışmaya dahil edilmiştir. Juriler takımlarındaki yarışmacılardan 5 veya 6 kişilik gruplar oluştururlar ve birinci isim doğrudan Düelle turuna çıkmaya hak kazanırken, ikinci ve üçüncü ikinci şans eşleşmesine çıkarılır. Diğer yarışmacılar ise yarışmaya veda ederler.
  • İkinci Şans Eşleşmesi; Juriler yarışmacıları ikili olarak eşleştirir ve yarışmacılar sahnede performanslarını sergilerler. Beğenilen isim Düello turuna çıkmayı başarırken diğer isimler yarışmadan elenir.
 • Düello; Yarışmanın üçüncü turu olarak kabul edilen Düello turunda yarışmacılar kendi takımlarından belirlenen ikişer veya üçerli gruplarla sahnede performanslarını sergilerler. Juri ve koçlar birbirleriyle fikirlerini paylaşır ve düellonun kazananı seçilir ve üst tura geçer.
  • Transfer; Üçüncü sezondan itibaren yarışmaya dahil edilen transfer formatı düello sırasında elenen ismin yarışmaya devam edebilmesini sağlıyor. Düelloda elenen isim için diğer juri üyeleri kısa bir süre düşünüyor ve eğer kendi takımlarına transfer etmek istiyorlarsa yarışmacıyı seçiyorlar. Seçilen isim bir üst tura yeni takımıyla devam etmeye hak kazanıyor.
 • Çapraz Eşleşmeler; Yarışmanın dördüncü sezonunda formata eklenmiştir. Bu turda farkı takımlardan yarışmacılar ikişerli veya üçerli birbirleriyle eşleştirilir. Yarışmacıların akıbeti seyircilerin elindedir. Stüdyodaki 500’e yakın seyirci ellerindeki butonlarla eşleşmenin kazananını belirlerler ve istedikleri kadar yarışmacı oylayabilirler.

 • Canlı Yayınlar; Bu turda yarışmacılar ilk defa canlı yayında performans sergilerler. Oylamalar SMS ile gerçekleşir. En çok sms alan yarışmacı Çeyrek finale yükselmeye hak kazanır.
  • Çeyrek Final; Çeyrek finalde her takımdan 16 yarışmacı dörderli gruplara ayrılır ve performanslarını sergilerler. Performans bittikten sonra iki dakika süren sms oylaması başlar ve her dört gruptan sonuncu olan 1 kişi yarışmaya veda eder. Çeyrek finalin ikinci turunda gruplar bu defa üçerli olarak ayrılır ve bir sms oylaması daha yapılır. Sonuncu olan isim yarışmaya veda eder. Bu turda yarışmaya veda eden toplam yarışmacı sayısı 8’dir.
  • Yarı Final; Yarı finalde yarışmaya devam eden yarışmacı sayısı 8’dir. Yarışmacılar dörderli olarak ayrılır iki gruba ayrılır ve performanslarını sergilerler. Çeyrek finalde olduğu gibi 2 dakikalık SMS oylaması yapılır. İki gruptan 1, toplamda 2 kişi yarışmaya veda eder. Yarı finalin ikinci etabında 6 yarışmacı 2 gruba ayrılır ve bir oylama daha yapılır. Bu turda da 2 kişi yarışmaya veda eder ve finale kalacak 4 isim belirlenir.
  • Final; Son 4’e kalan yarışmacılar teker teker sahneye çıkarlar ve ikişer şarkı söylerler. Yapılan SMS oylamasında ilk önce dördüncü, ardından üçüncü, ardından ikinci ve birinci belirlenir. Yarışmanın kazananı büyük ödülün sahibi olur.

O Ses Türkiye 2020 ödülü nedir? sorusunu siz değerli ziyaretçilerimiz için açıkladık. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Hakkında

Yorum Yap