1. Ana Sayfa
  2. Oyun

NFT ve Coin Kazanabileceğiniz Proje Aşamasındaki Oyunlar

NFT ve Coin Kazanabileceğiniz Proje Aşamasındaki Oyunlar
+ - 0

Günümüzde oldukça popüler yatırımlardan biri haline gelen kripto paralar, oyunlar arasında da yerini aldı. Oyun oynayarak kripto para kazanmak mümkün hale geldi. Birçok oyun projeleri ile ücretsiz bir şekilde oyun oynayarak NFT ve Coin kazanmak mümkün. Bu oyunlar sayesinde gerçek paralar kazanılabiliyor. Bunun için oyunları indirip, elde edilen NFT ve Coin ödülleri satarak gerçek paraya dönüştürülebiliyor.

Kripto paraların değeri yatırımcılar sayesinde gün geçtikçe yükseliyor. Bununla birlikte de her geçen gün birçok projede ortaya çıkıyor. Geçmişte birçok insan oyun oynayarak para kazanmak istemiştir. Bunun ilgili çeşitli araştırmalar yapmıştır. Kripto paraların hayatımızda yer edinmesi ile birlikte bu da mümkün hale geldi. Oyun sektörü de bu projelerde yer edindi. Oyun sektörü blok zincir tabanlı oyunlara yönelmeye başladı. Bu oyunları oynayan kullanıcılarına da çeşitli ödüller veriyor. Oyun sırasında elde edilen malzemeler satılarak, kripto para kazanılabiliyor. Oyun içerisinde yer alan sanal alanlar, silahlar, kıyafetler ve birçok aksesuarlar satılabiliyor. Kazanılan bu kripto paralar da satılıp gerçek paraya dönüştürülebiliyor.

Son zamanlarda blockhain dünyasında oldukça ilgi odağı olan NFT oyun projeleri, günümüzde en popüler projelerden biri haline geldi. NFT oyun projeleri ile birçok farklı oyunları deneyimle şansı elde ediyoruz. Keyifli vakit geçirirken de aynı zamanda para kazanmış da oluyoruz. Oyuna verilen zamanı da boşa harcamamış oluyoruz.

Axie Infinity

Axie Infinity

NFT ve Coin kazanabileceğiniz oyun projelerinden biri de Axie Infinity. NFT oyunlarından olan axie ınfinity oyunu ile NFT kazanmak mümkün. Block zinciri tabanlı oyunlar arasında yer alan Axie Infinity oyununda yer alan karakterlerin Pokemon’lara da benzerliği dikkat çekiyor. Bir tür savaş oyunudur. Ethereum tabanlı bir oyundur. Bu oyunu oynamaya başlamak için de 3 AXS Coin sahibi olmak da gerekiyor. Hesabınıza AXS Coin yatırarak, günlük olarak bu oyunu oynayarak para kazanmanız mümkün.

Star Atlas

Star Atlas

Solana block zinciri ile oyun sektöründe yer alan Star Atlas, 2620 yılında galakside geçiyor. Bu star atlas oyunu, kullanıcılarına gerçek br uzay deneyimi yaşatıyor. Bu oyunda ”ATLAS” kripto para birimi kullanılacak. Oyuna başlamak için de Solana sahibi olmak gerekiyor. Oyun muhteşem grafiklere sahip bir oyundur. Bu oyunu oynayan kişiler, evrende çeşitli şeyler keşfetmek ve inşa etmek için kayaları ve toprakları araştırma yapar. Elde edilen kaynaklar birer NFT’dir. Bu NFT’ler de satılabilir.

Illuvium

Illuvium

3 boyutlu bir RPG oyunu olan Illuvium, ILV isimli kripto para birimine sahiptir. Oyunda çeşitli kaynaklar için harcama yapmak ve gelir elde etmek için ILV Coin kullanılır. 2022 yılında yayınlanacak olan oyuna kayıt için de başvurular alınmaya başlandı. Oyun içerisinde savaşarak ILV Coin kazanılabilecek. Bu oyunda ılluvium isimli yerli yaratıkları avlayarak, oyun içi ödüller kazanılabilecek. Aynı zamanda kullanıcılar, oyun içinde yer alan çeşitli görevlere de katılabilecek. Elde edilen NFT’ler IlluvDEX ya da OpenSea platformlarında takas edilebilecek.

Decentraland

Decentraland

NFT ve Coin kazanabileceğiniz oyunlar arasında yer alan Decentraland, Ethereum ağı üzerinden çalışan bir oyundur. Bu decentraland oyununu oynayan kullanıcılar sanal dünyayı keşfe çıkıyor. Oyun içerisinde dijital gayrimenkuller satın alabiliyor ve aynı zamanda da başka kişilere satabiliyor. Bu oyunda Metaverse Coinler arasında yer alan ”MANA” ile alım satımlar yapılıyor. Aynı zamanda NFT de kullanılabiliyor. Bu oyunda henüz oyunu oynadıkça para kazanmak mümkün olmasa da, oyun yöneticileri yakın zamanda bu sistemi oyunlarına entegre edeceğini duyurdu. Bu oyundan da para kazanmak mümkün olacak.

Yazar Hakkında

Yorum Yap