İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Konusu ve Oyuncuları

Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Konusu ve Oyuncuları
+ - 0

Mustafa Uslu’nun yapımcılığını yaptığı Garip Bülbül: Neşet Ertaş filminin 21 Ekim 2022 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. Mustafa Uslu bilindiği gibi “Ayla”, “Müslüm”, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” ve ‘‘Keşisme: İyi Ki Varsın Eren” gibi filmlere imza atan başarılı bir yapımcı.

Prof. Dr. Erol Parlak’ın filmle aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanacak. Erol Parlak, Neşet Ertaş ile yakın dosttu. Ömer Faruk Sorak, “Vizontele”, “Gora” ve “Aşk Tesadüfleri Sever” gibi çok beğenilen filmlerin yönetmenliğini yapmıştı. Dram ve Biyografi türünde olacak filmin senaryo ekibinde Fulya Özcan ve Mert Dikmen bulunuyor.

Neşet Ertaş

Usta türkücü sazı ve saygısı ile tanınmış Neşet Ertaş’ın hayat öyküsünü merkezine alan filmin çekimleri içinde bulunduğumuz ay başlayacak. Filmin galası Neşet Ertaş’ın aramızdan ayrılmasının 10.yılına denk gelen 25 Eylül 2022’de yapılacak.

Garip Bülbül Neşet Ertaş Filmi Konusu

Film, ”Bozkırın Tezenesi” lakabıyla bildiğimiz Neşet Ertaş’ın yaşam öyküsüne odaklanıyor. Yapımda usta türkücünün gençlik ve Almanya’dan Türkiye’ye geldiği döneme şahit olacağız. Yaşamı süresince 400 plak ve bir sürü kaset çıkarmış Neşet Ertaş “Garip” mahlasıyla da birçok şiir yazdı. Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

Önerilen Yazı
Bergen Filminden İlk Fragman Geldi!

Yazar Hakkında

Yorum Yap