1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Metaverse Nedir? En Popüler Metaverse Coinleri 

Metaverse Nedir? En Popüler Metaverse Coinleri 
+ - 0

Metaverse, meta-evren kısaltılmış ismi olarak nitelendirilir. Gerçek dünya ile sanal dünyayı bir bilim kurgu yoluyla birleştirilmesidir. Bu birleşme sonucu insanlar farklı cihazlar arasında hareket edebilecek ve sanal ortamlarda birbirleri ile iletişim kurabilecekler.

Metaverse kavramının ortaya atılması kripto para piyasasında da kendini göstermiştir. Bu durum sonrası çok rağbet gören metaverse coinleri ortaya çıkmıştır.

En Popüler Metaverse Coinleri 

Metaverse Coinleri 

Axie Infinity (Axs)

AXS, Ethereum blok zinciri üzerinde bulunan bir kripto paradır. Pokemon’dan esinlenerek 2018 yılında kurulmuştur. Kullanıcılar bu oyunu oynayarak AXS token kazanabilirler.

Decentraland (MANA)

MANA, eğlence sektörüne yönelik içerikler üreten sanatçılar ve tasarımcılar için üretilmiştir. Ethereum tabanlı bir kripto paradır. Tasarımcılar ve sanatçılar içerik üreterek kazanç sağlayabilir.

Enjin Coin (ENJ)

2017 yılında oyun ve oyun ürünleri üreticileri için tasarlanmış bir kripto paradır. Kullanıcılar bu kripto parayı destekleyen her oyun için tasarladıkları tasarımlar ile kazanç sağlayabilir.

Wemix (WEMIX)

WEMİX, kullanıcılara dijital pazar için cüzdan ve pazar yeri sağlayan küresel bir oyun platformudur. Oyun sahnelerinde yeni standartları belirler.

Wax (WAXP)

2017 yılında e-ticaret kullanımını daha hızlı, basit ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla tasarlanmış bir kripto paradır. Aynı zamanda oyunculara destek vermek amacıyla da hareket etmektedir.

The Sandox (SAND)

2011 yılında ethereum blokzinciri üzerine kurulmuştur. Dijital oyun dünyasına blokzincir teknolojisini entegre etmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Oyuncular kendi yarattıklara karakter ile oyun içinde yer alabilmektedirler.

Metaverse Oyunları:

Metaverse Oyunları

Axie Infinity

Ünlü çizgi film ve sonrasında da oyunu çıkan Pokemon’dan esinlenerek yapılmış bir oyundur. Oyuncular bu oyunu oynayarak AXS token kazanabiliyor. Bu oyun kaliteli ve üst düzey grafiklere sahiptir. Basit bir şekilde anlatmak gerekirse oyunda her oyuncuya ait canavarlar bulunmaktadır. Sahip olunan bu canavarlar oyuncular tarafından geliştirilir. Yapılan müsabakalar sonunda ise AXS tokenları kazanılır.

Decentraland

Bu oyunda Ethereum alt yapısı kullanılır. Yeni çıkmış ve etkisini tüm dünyaya göstermiş bir oyundur. Yapımcılar oyunu 2020 yılında kullanıcılarına sunmuştur. Oyuncular oyun içerisinde bulunan parkurları tamamlamaları sonucu MANA token kazanırlar.

The Sandbox

Bu oyun diğer oyunların aksine 10 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Şuan ki en büyük popülerliğinin nedeni şüphesiz kripto para kazandırıyor olmasıdır. Ayrıca oyuncular bu oyunda kendilerine ait bir dünya oluşturup sonrasında oluşturdukları bu dünyayı diğer oyunculara satabiliyorlar. Bu da oyuncuların bu oyunu tercih etme nedenlerinden bir tanesidir.

My Neighbor Alice

Ülkemizde ve dünya da en çok kullanılan oyunlardan birisidir. Kullanıcılarına kripto para kazanma olanağı sağlar. Her oyuncu bir avatar ile gösterilir ve kripto para kazanır. Her oyuncu diğer bir oyuncu ile iletişime geçebilir. Aynı zamanda oyuncular oyun içinde birbirleri ile ticaret yapabilir.

Star Atlas

Solana Blockzincir tabanlı bir oyundur. Uzay temalı büyük bir strateji oyunudur. Oyun yıl olarak 2620 yılını konu alıyor. Burada kullanıcılar tokenlar ile NFT oluşturabilir, biriktirebilir ve takas edebilirler. Böylece gerçek dünyadaki ekonomik bir dünya oluşturulmuş olur.

Yazar Hakkında

Yorum Yap