İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Matrix 5 Ne Zaman Çıkacak?

Matrix 5 Ne Zaman Çıkacak?
+ - 0

Matrix Resurrections filmi vizyona girmeden önce WarnerMedia Studios CEO’su Ann Sarnoff, Matrix 5 filmi için olumlu bir tutum sergilemişti. Uzun bir aradan sonra yeniden Matrix evrenini görecek olan izleyiciler devam filmlerini de merak ediyorlardı. Ann Sarnoff, verdiği bir demeçte pozitif konuşmuştu. “Lana Wachowski ne zaman bir film yapmak isterse, hepimiz buna hazırız” diyen Sarnoff, Matrix hayranlarını sevindirmişti.

The Matrix Resurrections
The Matrix Resurrections filminde Yahya Abdul-Mateen II

Şimdi ise serinin devamı için kötü bir gelişme yaşandı. Yine de net olmayan bu durum için devam filmleri konusunda konuşan V for Vendetta’nın yönetmeni ve The Matrix 4’ün yapımcısı James McTeigue, seriyi devam ettirmek gibi bir hedeflerinin olmadığını açıkladı. Belki de vizyondaki yapım, son Matrix filmi olabilir.

The Matrix Resurrections
The Matrix Resurrections filminde Carrie-Anne Moss

McTeigue’in söyledikleri tam olarak şöyle;

“Bizim açımızdan bakarsanız, şu anda izlediğiniz filmden başka bir planımız yok. Filmin öncesini veya sonrasını anlatan başka bir film düşünmüyoruz. Herhangi bir üçleme de düşünmüyoruz. Buna karşın filmin, izleyicinin yorumuna açık olduğu yerlerde de iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Tıpkı Thomas Anderson’dan Neo’ya uzanan sürece ve Neo’nun tekrar yakalanmadan önceki 60 yıla ışık tutuğu gibi…”

The Matrix Resurrections1
The Matrix Resurrections filminden Keane Reeves

Buna ek olarak yapımda Neo karakterini canlandıran ünlü aktör Keane Reeves, Empire Magazine’yle yaptığı demeçte The Matrix 5 ile ilgili fikirlerini belirtti. Devam filmi hakkındaki soruya Reeves, “Lana’nın başka bir Matrix yapmayacağını söyleyebilirim.” Cevabını verdi. Film çok eleştirilse bile serinin sevenlerinden 5. filmi bekleyenler oldukça fazla.

Önerilen Yazı
En İyi 10 Aksiyon Filmi

Yazar Hakkında

Yorum Yap