İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Maske Kimsin Sen? Programı İncelemesi Üzerine Fox TV’den Karşılık!

Maske Kimsin Sen? Programı İncelemesi Üzerine Fox TV’den Karşılık!

Maske Kimsin Sen Programı İncelemesi Üzerine Fox TV'de Karşılık öne çıkan görsel

RTÜK, yeni bir program olan Maske Kimsin Sen? programını hakkında, ‘satanizm propagandası’ suçlamaları ile değerlendirmeye almıştı. Kanal Fox Tv programı haftada bir kez gösterimden iki kez gösterime çıkardı.

Fox TV, Maske Kimsin Sen? hakkında RTÜK’ün bu politikasına yanıt vermeden duramadı. Normalde sadece cumartesi akşamları gösterilen yarışma bundan sonra Pazar günleri de gösterilecek. Yarışma özellikle sosyal medyada gündem olmuştu. Bir çok kişi programın satanizm propagandası yaptığı ileri sürüp şikayetçi olmuştu.

Maske Kimsin Sen Jüriler

Fox TV’de yeni yıl ile birlikte yayınlanmaya başlayan Maske Kimsin Sen? yarışma programı, ilk bölümüyle çok konuşuldu. Yarışmanın formatına göre ünlü sanatçılar kostüm ve maske giyerek şarkı söylüyorlar. Seyirciler ve jüriler ise performansları değerlendirerek maskenin ardındaki kişiyi tahmin etmeye uğraşıyorlar. Aslında bu yarışma formatı King of Mask Singer isimli yabancı bir yarışmanın Türkiye’ye uyarlanmış şekli.

Maske Kimsin Sen? İncelemeye Alınacak

Sosyal medyada programın yayından kalkması gerektiğini ifade eden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu şikayetçi bir kişiye şu cevabı söyledi; “Evet ilgili program özellikle çocukların korunması özelinde ilgili kanalın denetiminden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır.

Maske Kimsin Sen Jüriler1

Değerlendirme sonucu henüz açıklanmasa da Fox Tv harekete geçti ve programın gösterilme gününü arttırdı. Yeni Yılın ilk günlerinde yayınlanan program kısa sürede iyi reytingler elde etti. Yarışmanın sunuculuğunu Tansel Öngel üstlenirken jüride Doğu Demirkol, Alican Yücesoy, Melis Sezen ve Eda Ece var.

Önerilen Yazı
Kulüp 3.Sezon Olacak mı?
Yorum Yap

Yorum Yap