İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kubilay Karça Kimdir?
Trendlerdeki Yazı

Kubilay Karça Kimdir?

'Kumpas' ve Şehinşah ile hazırladığı 'Kıskanç' isimli parçasıyla bilinen Kubilay Karça kimdir? Kubilay Karça hakkında tüm merak edilenler...

featured

2018 yılının Kasım ayında yayınladığı ‘Kumpas’ isimli parçasıyla adını duyurmayı başaran, 2019 yılının Ocak ayında ise Türkçe Rap’in saygın isimlerinden Şehinşah ile hazırladığı ‘Kıskanç’ isimli parçayla büyük çıkış yakalayan Kubilay Karça hakkında, özellikle rap müzik takipçileri tarafından merak edilen bir çok konu var.

Bu konuların başında ‘Kubilay Karça kimdir, kaç yaşında ve nereli’ gibi sorular gelmektedir. Bu yazımızda son yıllarda popülerliği ve dinleme oranları özellikle pop müzik karşısında büyük bir ivmeyle yükselen rap müziğin genç temsilcilerinden Kubilay Karça hakkında merak edilenleri siz değerli ziyaretçilerimiz için derledik!

KİMDİR BU KUBİLAY KARÇA?

Alışılagelmişin dışında tarzıyla dikkatleri üzerine toplayan gelecek vadeden sanatçılar arasına adını başarıyla yazdırmayı başaran Karça, 20 Kasım 1996 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi.

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde doğup büyüyen Karça, ilkokul eğitiminin bir kısmını bu ilçede bir kısmını ise ablasının eğitimi nedeniyle Eskişehir Merkez’de tamamladı.

Lise eğitimini Eskişehir’de ‘Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Turizm işletme bölümünde tamamlayan Karça, Üniversite eğitimini de aynı alanda devam ettirmiş şimdilerde ‘Anadolu Üniversitesi’nde Turizm İşletme bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

İLK DEMOSUNU 14-15 YAŞLARINDA ALDI

Birçok rap dinleyicisi gibi Kubilay’da Eminem’in müzikleriyle büyüdü. Müzik dinlemekten ziyade artık kendisinin de bir şeyler üretmesi gerektiği 14-15’li yaşlarında fark etti. Lise dönemlerine denk gelen o zamanlar ilk amatör demo kayıtlarını aldı. Ancak eğitimine devam etmesi gerekiyordu, Kubilay rap müziği 4-5 yıl kadar ara vermek zorunda kaldı.

Eğitimi nedeniyle müziğe uzun bir ara vermek zorunda kalan Kubilay yaklaşık  yıl sonra tekrar kayıtlar almaya başladı. Aradan geçen zaman diliminde Kubilay tabii boş durmadı, kendini geliştirmeye, ne yapacağını artık iyi biliyordu.

İlk single çalışması ‘Kumpas’ için kolları sıvadı. 2018 yılının Kasım ayında ‘Kumpas’ parçasını profesyonel klibiyle birlikte müzik platformlarında yayınladı. İlk single parçası olmasına, tanınırlığı olmamasına rağmen bu parçasıyla kısa sürede yarım milyon izlenme oranına ulaştı.

KISKANÇ PARÇASIYLA MİLYONLARA ULAŞTI

Kubilay Karça ve Şehinşah imzalı ‘Kıskanç’ isimli parça, YouTube platformuna yüklendiği ilk günde 1 milyon izleyici sayısına ulaşarak trendlere girmeyi başardı.

Şimdilerde video klip 4 milyon izlenme sayısını aşarken, bir çok olumsuz yoruma rağmen genç müzisyen mütevaziliğinden ödün vermeyerek klibin altına “Öncelikle yolun başında bir kardeşiniz olarak bu projeye tecrübe, yorum ve lirikleriyle boyut atlatan Şehinşah’a ve bu parçayla ilk kez karşılarına çıktığım Şehinşah dinleyicilerine çok teşekkür ederim. Kadıköy Acil, Çağrı Ünsal ve klipte bizlere eşlik eden tüm dostlara ne desem az! Çok teşekkürler… Kubilay Karça” yorumunda bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap