İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Endüstriyel Piercing – Köprü Piercing Bakımı ve Daha Fazlası

Endüstriyel Piercing – Köprü Piercing Bakımı ve Daha Fazlası

featured

Köprü piercing bakımı, oldukça kolay olan bir bakımdır. Kişiler bu tarz piercing yaptırmadan önce ilk meran ettikleri bakımının zor olup olmadığıdır. Oldukça kolay bir bakımı olan bu piercing acısız bir işlemdir.

  • Merhemleri özenle sürülmelidir,
  • Herhangi bir yere takılmaması için dikkat edilmelidir,
  • Takılan piercingin temiz ve hijyenik olduğundan emin olunmalıdır.

Bu durumlara dikkat edildiğinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Sadece güzelce temizlenir ise piercing için bu yeterli olacaktır. Bakımı aslında çok kolay olan bu piercing görünüş olarak da oldukça fazla güzeldir.

Her gören kişinin rahat bir şekilde dikkatini çeken bu piercing rahat bir şekilde yaptırılabilir. Sürülen uyuşturucu kremler sayesinde acısız bir işlem haline gelir. Yani kişiler acısız bir şekilde bu tarz piercingleri oldukça fazla yaptırabilir.

Ne Zaman Duş Almalıyım?

endüstriyel piercing

Duş alma süresi de oldukça merak edilen sorular arasındadır. Köprü piercing yaptırıldığında bakım yapmak çok önemlidir.

Bakımı düzgün bir şekilde yapıldığında yara çok çabuk iyileşir. Duş alma süresi de daha az bir süreye iner. Kişiler piercing alanına kremleri düzenli bir şekilde sürer ise yara iyileşir ve ardından vücuda alışır.

Daha sonra da duş alındığında hiçbir sorun yaşanmaz. Yani duş alma süresi yaranın ne kadar sürede iyileşeceğine bağlıdır. Piercing alanı rahat bir şekilde yıkanabilir. Ancak bu yıkama süresi yaranın iyileşme süresine bağlıdır.

Yara iyileşir ise rahat bir şekilde duş alınabilir. Yara iyileştiğinde vücuda da alışmış olacaktır. Normal takılan küpeler gibi piercing de iyileştiği zaman rahatlık ile kullanılır. Aynı zamanda da oldukça hoş bir görüntü bırakır.

Nasıl Temizlenir?

Nasıl temizlenir sorusu da yine merak edilen sorular arasındadır. Aslında temizliği için özel olarak yapılması gereken durumlar yoktur. Kişiler piercing yapılan alanın sadece iltihap kapmaması için elinden geleni yaparlar ise bu yeterli olacaktır.

Daha sonra vücut kendini çeşitli salgılar ile temizleyecektir. Yani özel olarak bir temizlik gerektirmez. Aynı zamanda piercing alanının hiçbir kıyafete takılmaması da oldukça önemlidir. Saça ya da kıyafete piercing takılır ise piercing alanında büyüme görülebilir.

Köprü Piercing Acıtır Mı?

Köprü piercing herkes tarafından oldukça hoşlanılan bir takı türüdür. Aynı zamanda yaptırılır iken kullanılan uyuşturucu kremler sayesinde hiçbir acı hissedilmez ve güzel bir görüntü ortaya çıkar.

Köprü Piercing Ne Zaman Kapanır?

Köprü piercing, takılmazsa çok çabuk kapanabilir. Ancak piercing takılır ise kolay bir şekilde kapanmaz.

Köprü Piercing Tehlikeli mi?

Piercing türleri arasında en sıkıntılı piercing olarak bilinir. Saçlara yakın olduğu için saça takılıp iltihap kapması muhtemeldir. Dikkatlice bakılması elzemdir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap