İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. Koç Burcu Özellikleri (2021-2022)

Koç Burcu Özellikleri (2021-2022)

Koç Burcu Özellikleri (2021-2022)

Zodyak haritasında yer alan burçlardan ilki Koç burcudur. Kendisinden sonra Boğa burcu gelir. 21 Mart-20 Nisan tarih aralığında doğanlar Koç Burcu olmaktadır. Burcun Latince ismi ise Aries olarak bilinir. Sembolleri gücü, cesareti ve kararlılığdır. Doğum haritasında 1. evin sahibidir.

Grup: Ateş

Niteliği: Değişken / Erkeksi

Yönetici Gezegen: Mars

Uğurlu Sayısı: 9

Uğurlu Günü: Salı

Değerli Taşları: Ametist, opal, demir, pırlanta, yakut, elmas ve akik

Metali: Demir

Karşıt Burcu: Terazi

Mottosu: Ben yaparım!

Koç Burcu Özellikleri (2021-2022)

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide Koç Burcu Yükselen Koç Koç Burcu Kadını Koç Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

Dinamik bir lider. Zodyak burç kuşağının öncüsü. Ateş grubu burçlarının biriciği koç burcu! Bu burcun insanları oldukça hararetli, işlerinde bir o kadar dikkatli, aşk hayatlarında bir o kadar tutkuludurlar. Emek verdikleri şeylerden çabuk sonuç almayı severler. Tezcanlı ve sabırsız doğaları iş hayatlarını olumsuz etkileyebilir.

Çocuklarla iyi anlaşabildikleri gibi çocuksudurlar. Küçük şeylerle mutlu olurlar. Onları kimsenin görmediği yerlerde yağmur birikintilerine zıplayarak her tarafı çamur yaparken görebilirsiniz.

İlişkilerinde meydan okumaktan ve rekabetten hoşlanırlar. Bu rekabet onlara kendilerini geliştirmeleri için imkan sağlar. Onlara bir şeyler katacak, onlarla rekabet edecek partnerlere ihtiyaç duyarlar. Böyle bir partner bulduklarında sadık kalacaklardır.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

 • Detaycılık:  Bu sayede karar vermeleri uzun sürse de doğru karar verdikler için yanlış yapma oranları düşüktür.
 • İkna Kabiliyeti: Bu yetenekleri sayesinde insanları ikna ederek istediklerini yaptırmaları kolaydır. Koç burcundaki bireylerin zeka seviyeleri yüksektir ve bu sayede başarılı olmaları kaçınılmazdır.
 • Sadık ve Tutkulu: Bu sayede yaşadıkları ilişkiler genellikle mutlu sonlanır.
 • Mücadeleci Ruh: İstediklerini elde etmedikçe pes ettikleri görülmez. Bunların dışında Koç burcu bireyleri cesur, ateşli ve güçlü kişilerdir.

Koç burcunun olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de merak konusudur. Koç burcuna dair olumsuz yönler şunlardır;

 • Bencillik: Koç burcundaki kişilerin benlik egoları çok yüksektir. Bu sayede insanların olumsuz bakışını kazanabilirler.
 • Cüretkarlık: Bu burçtaki kişiler çok cüretkardırlar. Bu özellikleri sayesinde her işe girmeleri mümkündür ve bu da diğer insanlar tarafından olumlu karşılanmamalarına neden olur.
 • İş bitirme zorluğu: Koç burcuna sahip olan kişiler başladıkları işi kolay kolay bitiremezler. Bunda birden fazla işi aynı anda yapmayı istemelerinin etkisi vardır.
 • Öfke: Koç erkek ve kadınları öfke sorunu yaşarlar. Bu nedenle sık sık tartışmalara girebilirler. Ancak öfkeli oldukları süre kısadır.
 • İnat: Bu burçtakiler haklı ya da haksız olmaları fark etmeksizin insanlarla inatlaşabilen kişilerdir.
 • Kıskançlık: Kıskançlık bu burcun en önemli olumsuz özelliklerdendir. Kişileri veya kişilerin yaptıkları işleri kıskanarak sorun yaratabilirler.
 • Umursamazlık: Umursamazlık Koç bireyleri ile yaşam süren kişilerin ve ailelerin en fazla şikayetçi oldukları olumsuz özellikleridir.

Koç burcuna sahip biri ile iletişime geçecekseniz bu olumsuz özellikleri taşıyabileceğinden emin olmanız gerekir. Ayrıca bu burcu taşıyorsanız bu olumsuz özelliklerin sizde de bulunabileceğini bilmelisiniz.

Fiziki Özellikleri

Koç burcu için en belirgin fiziki özellikler beyaz ten ve belirgin vücut hatlarıdır. Ayrıca bu burca sahip olan kişilerin genel özelliği uzun boylu olmalarıdır. Koç bireyleri güçlü kol ve ayaklara sahiptirler. Bu kişilerin saç yapıları ise dalgalı ve kıvırcık olmakla beraber genellikle siyah renklidir. Koç burcuna sahip kişilerin bakışları ise dikkat çekici ve keskindir.

Koç kadının en belirgin özelliği güçlü yapıya sahip olmalarıdır. Gücün simgesi kollarıdır. Ayrıca bu burçtaki kadınların omuz yapıları geniştir. Yaygın olarak uzun boylu olan Koç kadınları siyah saç rengine sahiptirler. Tenleri ise açık veya kumraldır. Çekicilik bu burçtaki kadınların en önemli fiziki özellikleri arasında bulunur. Bu sayede her erkeği etkileri altına almaları mümkündür. Bu nedenle insanların Koç kadınına karşı dikkatli olmaları gerekir.

Koç erkekleri uzun boylu ve uzun yüzlü bireylerdir. Saç renkleri genellikle kumral kızılımsı olarak görülür. Ayrıca Koç erkeklerinin güçlü vücut yapıları vardır ve bu sayede kadınları güçleri ile etkileyebilirler. Çekici gözleri ve etkileyici gülüşleri ile istedikleri kadınları etkilememeleri imkansıza yakındır. Bu burcun erkekleri dik yürümezler ve bu da kamburluk sorunu yaşamalarına neden olabilir.

Koç Burcu İş Hayatı

Koç burcuna sahip olan kişiler öncü ruha sahiptir. Bu nedenle patron veya yönetici pozisyonlarında bulunduklarında başarılı olma oranları yüksektir. Reklamcılık ve iletişim sektörlerinde başarılı olabilirler. Ancak Koç’lar birden fazla işi aynı anda yapmak isteyebilirler. Bu konuda maymun iştahına sahiptirler. Birden fazla işle uğraşmaları onların başladıkları işi kolay kolay bitirememelerine neden olur.

Koç Burcuna Uygun Meslekler

 • Yöneticilik
 • Askerlik
 • Polislik
 • Girişimcilik
 • Kurtarma Görevlisi
 • Dalgıç
 • Dansçı

Koç Burcu Sağlık

Koç erkeği ve kadının en sık yaşadığı sağlık sorunu baş ağrısıdır. Bunda burcun başı yönetmesi etkilidir. Sinirlilik ve öfke en belirgin özelliklerinden olduğu için buna bağlı olarak mide rahatsızlıklarını sık sık yaşarlar. Koç bireyleri hastalanmayı sevmezler ve bu nedenle çok zorlanmadıkları sürece hastalıktan yatağa düşmezler. Koç erkek ve kadınlarının metabolizmaları oldukça hızlı çalışır. Buna bağlı olarak kilo ve metabolizma sorunu yaşamazlar.

Mitolojide Koç Burcu

Koç Burcu Özellikleri (2021-2022).jpg
Altın Postlu Koç Temsili

Koç burcu Yunan mitolojisinde Zeus’un oğlu Ares’le ilişkilendirilir. Bunda insanların Ares’i Mars gezegeni ile özdeşleştirmeleri etkilidir.

Ares rekabetçi ve güçlü yapıya sahip olması burçla benzer özellikle taşıdığının düşünülmesine neden olmuştur. Ayrıca yine Yunan mitolojisinde bulunan Athamas isimli kralın oğlu Phrixus’u kurban edeceği zaman ortaya çıkan altın posta sahip koçu simgelediğine inanılır.

Mısır mitolojisinde ise burç Amon Ra isimli gökyüzü tanrısı ile ilişkilendirilir. Bu tanrının koç kafasına sahip olduğu ve güçlü bir yapıda olduğu kabul edilir.

Koç Burcu Yükselen

Kadın ve erkeklerin yükselen burçları Koç olabilir. Yükselen burç araştırmasında yükseleninin Koç burcunda olduğu öğrenilen kişiler yöneticilik özelliğine sahiptirler. Öncü özelliğine sahip olurlar ve bu sayede istediklerini başka insanlara yaptırmaları yüksektir. Yükseleni Koç olan kişiler yeniliklere açık kişilerdir ve yenilik arayışında olurlar. Gezmeyi çok seven bir yapıları vardır ve gezmek için her bahaneye sığınabilirler.

Yükselen Koç burcuna dair tüm detayları aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz: 

Önerilen Yazı
Yükselen Koç Burcu Özellikleri (2021-2022)

Koç Burcu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Önerilen Yazı
Koç Burcu Kadını Özellikleri (2021-2022)
Önerilen Yazı
Koç Burcu Erkeği Özellikleri (2021-2022)

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap