İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda

Kıkırdak Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıkırdak Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?
+ - 0

Kıkırdak piercing, bakımı oldukça kolay olan bir işlemdir. Kişiler kıkırdak piercing yaptırmadan önce çok fazla düşünürler. Düşünceleri; acıtır mı ya da iltihap kapar mı üzerinedir. Düşünceleri doğrudur ve iltihap kapma ihtimali vardır. Kıkırdak piercing bakımı;

  • Krem sürülerek piercing yaptırılan alan nemli bırakılır,
  • Herhangi bir kıyafete takılması önlenir,
  • Temiz bir şekilde bakılmalıdır.

Bu gibi durumlara dikkat edildiği sürece herhangi bir sorun yaşanma olasılığı daha da düşer. Aynı zamanda kıkırdak piercingi ikili olarak yaptıran kişiler de bulunur. Bu kişiler kıkırdak piercingi kullanır iken daha fazla dikkat etmelidir. Dikkat etmedikleri durumlarda kıyafetlerine bu piercingler rahatlık ile takılır ve hiç iyi sonuçlar vermez. Ya da uzun saça sahip olan kişilerin saçlarına takılır ise de aynı sonuç ile karşılaşılabilir.

Ne Zaman Duş Almalıyım?

Kıkırdak Piercing
Kıkırdak Piercing

Kıkırdak piercing korkulduğu kadar da zor bir işlem değildir. Ancak temizlenmesi biraz zordur. Kişiler piercing yaptırdıklarında duş almaktan biraz korkarlar. Bunun sebebi ya iltihap kaparsa düşüncesidir. Kıkırdak piercing iltihabı oluşmaması için de güzel bir bakım gerekir. Aslında çok fazla iltihaba yol açmasa da su, bazı durumlarda da yol açabilir.

Kişiler piercing yaptırdıktan 3-4 gün sonra duş alırlar ise daha iyi olur. Piercing vücuda alışmış olacağı için hiçbir sorun yaşanmaz. Bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Bu durumlarda da daha geç duş alınması tercih edilmelidir. Piercing normal küpe gibi gözükmeye başladığında ya da acı vermediğinde iyileşmiş olur. Bu duruma dikkat edilir ise hiçbir sorun teşkil etmez.

Nasıl Temizlenir

Nasıl temizlenir sorusu çok merak edilen sorular arasındadır. Bunun sebebi kişilerin rahat bir şekilde bu alanı temizleyememeleridir. Çünkü piercing yaptırılan alan daha hassas bir duruma gelir ve az da olsa acı oluşur. Aynı zamanda kıkırdak piercingi erkekler de yaptırmayı çok fazla tercih eder. Erkek bir kişinin de sorusu aynıdır. Kişiler çok fazla temizlemese de vücutları otomatik olarak salgılar ile o alanın temizlenmesini üstlenir. Bunun sonucunda da çok fazla temiz bir görüntü oluşur.

Kıkırdak Piercing Acıtır Mı?

Kıkırdak piercing yapılır iken yapılacak alan güzel bir şekilde uyuşturulur. Bunun sebebi de piercing yapılacak alanın acımamasıdır. Yani kıkırdak piercing uyuşturucu kremler sayesinde hiç acı bırakmaz.

Kıkırdak Piercing Ne Zaman Kapanır?

Kıkırdak piercing iyileşme sürecini tamamlar ise kapanmaz. Ancak iyileşme süreci bitmeden piercing çıkartılır ise kapanır. Buna çok fazla dikkat edilmelidir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap