1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Khontkar kimdir?
Trendlerdeki Yazı

Khontkar kimdir?

featured

Türkçe Rap dünyası son zamanlarda sıkıntılı süreçten geçiyor. Geçtiğimiz günlerde şarkılarında uyuşturucu maddeye özendirdiği gerekçesiyle gözaltına alına Ömer Sercan İpekçioğlu diğer adıyla Ezhel’den sonra bugün Khontkar ve Young Bego ismiyle tanınan iki rap sanatçısı daha gözaltına alındı. Khontkar kimdir? Ünlü rap sanatçısı hakkında bilinmeyenleri bu yazıda derledik.

Peki Khontkar kimdir?

Ezhel, Ömer Sercan İpekçioğlu’ndan sonra uyuşturucu maddeye özendirdiği gerekçesiyle gözaltına alınan Khontkar’ın hayatı merak konusu oldu. 1991 yılında İzmir’de dünyaya gelen Khontkar’ın gerçek ismi Onur Dinç’tir. Ortaöğretim ve Lise eğitimini doğduğu şehir İzmir’de tamamlayan Dinç, yükseköğretim eğitimini de İzmir’de bulunan 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite yıllarında amatör olarak başladığı müzik hayatı profesyonele doğru ilerlemeye başladı. Kısa süre içinde kendi şarkılarını yazmaya başlayan Khontkar, ilk kaydını 2004 yılında gerçekleştirdi. 2008 yılında ise hayal ettiği stüdyoyu evinde kurdu.

2010 yılında ilk albümü “Crimeland” yayınlandı. Kendine has tarzıyla ilk  zamanlar beklenen ilgiyi yakalayamayan Dinç pes etmeden yoluna devam etti.

Özellikle “Marj Jane” ve “Kime Ne” şarkılarıyla ciddi kitlelere ulaşan Khontkar‘ın YouTube platformunda dinlenme oranları;

Khontkar – Mary Jane feat. Burry Soprano (Prod. By The Beat Plug) 4.514.084 görüntüleme
Khontkar – Kime Ne | 1.980.413 görüntüleme
Khontkar – Hiçbir Şeyim Yok | 819.867 görüntüleme

Khontkar neden gözaltına alındı?

Khontkar’ın da gözaltına alınmasının nedeninin ‘şarkılarında uyuşturucu maddeye özendiren sözlerin bulunması’ olduğu iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde aynı sebepten dolayı ifade vermeye giden Ezhel gözaltına alındıktan sonra emniyet görevlileri tarafından tutuklanıp ceza evine sevk edilmişti. Yaptıkları müzikle uyuşturucuya özendirdikleri iddia edilen rap sanatçıları için için Twitter üzerinden, #FreeKhontkar ve #YoungBego etiketiyle kampanya başlatıldı. Gözaltına alınan Ezhel, Khontkar ve YoungBego dinleyicilerinden büyük destek almaya devam ediyor. İlk desteklerden biri ise Ceza’dan gelmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap