İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Kargo Devir Ne Demek? (Sürat)

Kargo Devir Ne Demek? (Sürat)
+ - 0

Bir kargonuz var ve sipariş takibini incelediğinizde kargo devir mi yazıyor? Bunun ne anlama geldiğini mi merak ediyorsunuz? Bu yazıda kargo devir nedir gibi merak ettiğiniz soruların cevabını bulabileceksiniz.

Kargo Devir Ne Anlama Gelir?

Daha önce başına gelmiş olanlar kargo devir ne demek bilirler. Ancak ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorsanız, kargo devir ne anlama gelir size bundan bahsedeyim.

Özellikle Sürat kargo ve MNG kargoda kargo devir ile karşılaşılıyor. Bildiğiniz üzere eğer kargonuz şubeye ulaşmış ve dağıtıma çıkmışsa “Dağıtıma çıkarıldı” ibaresiyle karşılaşırsınız. Ve kargo çalışanlarının da belli mesai saatleri içerisinde çalıştığını biliyorsunuzdur. Eğer kargonuz bu mesai saatleri içerisinde teslim edilemezse, kargo devir olarak şubeye geri gelir. Ertesi gün tekrar dağıtıma çıkarılır ve size teslim edilir.

Kısaca kargo devir; eğer teslimatınız gün içinde teslim edilemeyip şubeye geri gönderilir ise sonraki güne dağıtıma çıkarılıp teslim edilmek üzere devir edilir. Buna kargo devir denir. Bu yüzden böyle bir ibareyle karşılaştığınız zaman endişelenmeyin. Teslimat devir kargonuzun geri gittiği ya da iptal edildiği anlamına gelmez. En fazla birkaç gün içerisinde siparişiniz elinize ulaşacaktır.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap