1. Ana Sayfa
 2. Moda
 3. Kalıcı Kokuya Sahip En İyi 10 Erkek Parfümü Önerisi

Kalıcı Kokuya Sahip En İyi 10 Erkek Parfümü Önerisi

En iyi erkek parfümleri

Güzel koku karşı cinsi etkilemek için kullanılabilecek en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Erkekler de bu yöntemi oldukça fazla kullanmaya çalışarak, kokusu kalıcı olan bir parfümü tercih etmektedirler. Parfüm seçimi yaparken mevsim dikkate alınarak yapılmalıdır.

Yaz aylarında taze olan kokular, kış aylarında ise daha yoğun kokular tercih edilerek daha etkileyici bir kokuya sahip olunabilir. Her erkek kendi sevdiği, duymaktan haz aldığı tarzda bir koku tercih ederek karşı cinsi etkilemeye başlayabilir.

Aromaları etkileyici düzeyde olan parfümler genelde en çok tercih edilen parfümler arasında yerlerini almaktadır ve satışları da yüksek seviyede olmaktadır. Erkekler karşı cinsi etkilemek adına genel olarak kalıcı ve daha yoğun karakterde olan kokuları tercih etmektedirler. Erkeklere tavsiye vermek adına bu yazımızı hazırlama gereksinimi duyduk.

Tüm bunların yanı sıra koku ile karşı cinsi etkilemek istemesinin sebebi, koku hafızası diğer hafıza türlerine göre bir adım daha güçlü olmaktadır. Doğru ve kokusu kuvvetli olan bir parfümü bulmak oldukça zor bir iştir ve zaman zaman zorlayıcı olmaktadır.

Ancak doğru parfüm bulunup, kokusu hafızalara kazınan bir parfüm olduktan sonra o parfümü bırakmak kolay olmamaktadır. Erkeklerin en çok tercih ettiği ve kadınların da erkekler de en çok beğendiği parfümler bulunmaktadır.

Hazırsanız kalıcı kokuya sahip en iyi 10 erkek parfümü listemize yavaş yavaş başlayalım. Kalıcı kokusu olan parfüm önerilerimiz şöyledir:

 • Versace Dylan Blue
 • Givenchy Pi
 • Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT
 • Allure Homme Sport By Chanel
 • Davidoff- Cool Water
 • Giorgio Armani – Acqua Di Gio
 • Hermes Terre D’Hermes
 • Paco Rabanne İnvictus
 • Caroline Herrera- 212 Men
 • Prada – Luna Rossa Sport EDT

Yazının altına doğru inerek parfümlerin etkilerini inceleyebilirsiniz.

 

1- Versace Dylan Blue Erkek Parfümü

Versace Dylan Blue Erkek Parfümü
Versace Dylan Blue Erkek Parfümü

Erkek parfümleri arasında en etkileyici be kalıcı kokuya sahip en iyi parfümler arasında kendine yer bulan Versace Dylan Blue‘nun koku tipi, ferahlatıcı, meyve aromalı ve odunsu olarak tarif edilmektedir. İçerisinde bergamot, greyfurt, incir yaprağı gibi çeşitli meyve aromaları bulunan bu eşsiz parfüm herkesi etkisi altına alan bir özelliğe sahiptir. Ferah ve kokusunu alan insanları rahatlatıcı bir özelliği olan bu parfüm, ekonomik fiyatıyla da dikkat çekerek kalıcı bir koku isteyen erkekler tarafından tercih edilebilir bir parfüm olma özelliği taşımaktadır.

 

2- Givenchy Pi Erkek Parfümü

Givenchy Pi Erkek Parfümü
Givenchy Pi Erkek Parfümü

Etkileyici bir kokusu olan Givenchy marka bu parfüm odunsu ve meyvemsi aromalara sahip olan bir parfüm çeşididir. 1998 yılında üretilerek müşterilerin beğenisine sunulan Givenchy Pi parfümü kısa süre içerisinde satışları artarak devam etmiştir. Fiyat olarak ise muadilllerine göre bşr adım daha pahalı olarak gözükmektedir.

 

3- Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT Erkek Parfümü

Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT Erkek Parfümü
Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT Erkek Parfümü

En etkileyici ve kalıcı kokusu olan parfümler arasına Yves Saint Laurent markasına ait olan La Nuit De L’Homme isimli bu parfüm 2009 yılında piyasaya sürülerek oldukça fazla tercih edilen bir parfüm olmuştur. Taze bir kokusunun olmasının yanı sıra yoğun kokusu ile de dikkatleri üzerine çeken bir koku olmaktadır. Parfümün en yükseltici noktasını ise, içerisinde bulunan bergamot, anason, vanilya gibi aromalar oluşturmaktadır.

 

4- Allure Homme Sport By Chanel Erkek Parfümü

Allure Homme Sport By Chanel Erkek Parfümü
Allure Homme Sport By Chanel Erkek Parfümü

Bayanların ilgisini çeken bu parfüm, 1999 yılında piyasaya sürülmüştür. Yediden yetmişe herkes için uygun olan bu parfüm ferah kokusuyla tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu parfüm, kalitesine göre fiyat olarak oldukça uygun bir fiyatta bulunmaktadır.

 

5- Davidoff- Cool Water Erkek Parfümü

Davidoff- Cool Water Erkek Parfümü
Davidoff- Cool Water Erkek Parfümü

En çok tercih edilen erkek parfümleri arasında yerini alan Davidoff Cool Water, kalitesinden asla ödün vermeyerek kalıcı kokusunu koruyan bir parfüm olarak raflarda yerini almaktadır. Baharatlı bir aroması da bulunan bu parfüm çiçeksi ve odunsu aromaları da içerisinde bulundurmaktadır.

 

6- Giorgio Armani – Acqua Di Gio Erkek Parfümü

Giorgio Armani – Acqua Di Gio Erkek Parfümü
Giorgio Armani – Acqua Di Gio Erkek Parfümü

1996 yılında piyasaya sürülen bu parfüm, iç açıcı ve koklayan insanları rahatlatan bir kokuya sahiptir. Sofistike ve keskin bir koku türüne sahiptir.

 

7- Hermes Terre D’Hermes Erkek Parfümü

Hermes Terre D’Hermes Erkek Parfümü
Hermes Terre D’Hermes Erkek Parfümü

Odunsu, bir yapısı olan bu parfüm, tepe noktasında, greyfurt, portakal gibi meyveleri bulundururken, kalp noktasında ise, biber, paçuli ve sardunya bulundurmaktadır. Yapılan anketlere göre bayanlar tarafından hoş bir kokusu olduğu tespit edilmiştir.

 

8- Paco Rabanne İnvictus Erkek Parfümü

Paco Rabanne İnvictus Erkek Parfümü
Paco Rabanne İnvictus Erkek Parfümü

Kupa şeklinde olan tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çeken bu parfüm, baharat kokulu aroması ile beraber oldukça haz verici bir kokuya sahip olmaktadır. Yoğun ve baharatlı bir aroması olan bu parfüm, karşı cinsi fazlasıyla etkilemektedir.

 

9- Caroline Herrera- 212 Men Erkek Parfümü

Caroline Herrera- 212 Men Erkek Parfümü
Caroline Herrera- 212 Men Erkek Parfümü

1999 yılında piyasaya sürülen bu parfümün oldukça yoğun bir kokuya sahiptir. Ağır değil fakat oldukça etkileyici bir kokuya sahiptir. Kalıcı bir kokusunun da olmasının yanı sıra, modern bir kokuya sahip olmaktadır.

 

10- Prada – Luna Rossa Sport EDT Erkek Parfümü

Prada – Luna Rossa Sport EDT Erkek Parfümü
Prada – Luna Rossa Sport EDT Erkek Parfümü

2012 yılında satışa sürülen bu parfüm etkileyici ve kalıcı kokusuyla kullanıldığı ortamda tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Sportif bir yapısı olan bu parfümün aromaları arasında genel olarak meyveler yer almaktadır.

Binlerce parfüm arasında en dikkat çekici 10 parfümü böyle sıralamış bulunmaktayız. Kendi zevkinize göre en kalıcı parfümü seçmeniz mümkün olmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap