İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İsrail’de Corona Virüsü Rekoru

İsrail’de Corona Virüsü Rekoru

İsrail'de Corona Virüsü Rekoru öne çıkan görsel

İsrail’de Covid-19 vaka sayılarının yükselmesini bir rekor takip etti. Ülke, Corona salgının en başında güçlü tedbirler almıştı ve bütün halkını aşılayarak sıkı bir tutum sergilemişti. Hatta 2 seneden beridir ülke sınırları içerisine dışarıdan turist girişini kabul etmiyordu. Önceki ay aldığı bu kararı biraz gevşetme yoluna giden devlet, ülke sınırlarını dışarıdan gelen misafirlerine açmıştı ama tabi ki sadece bazı ülkeler için.

Çoğu ülkede olduğu gibi Omicron varyantının hızlı yayılmasıyla birlikte ülkede günlük vaka sayısı 11 bin 978 olarak tespit edildi. Bu istatistik İsrail için bir rekor olarak kayda geçti. Ülkedeki yetkili kurumlar bugün üzülerek bu sayının önceki en yüksek vaka sayısı olan Eylül ayında 11 bin 345 vaka sayısını geçtiğini açıkladı.

İsrail'de Corona

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı yetkilisi Shoran Alroy-Preis, Ülkedeki Omicron varyantı vakalarındaki bu sert değişimin şimdiye kadar domine edilemediğini aktardı. Naftali Bennet, İsrail Başbakanı olarak bir uyarı yaptı. Ülkede önümüzdeki günlerde daha çok vaka ortaya çıkabileceğini ve çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

İsrail’de Toplam Corona İstatistikleri

ABD’den ve Birleşik Krallık’tan yolculuğun mümkün olmadığı ülkede Kanada, Macaristan Fransa, Portekiz, Güney Afrika, Nijerya ve İspanya’dan gelen yolcular için sınırlamalar geri çekildi. İsrail’de pandeminin başlangıcından beridir 1 milyon 395 bin 410 kişide Covid-19 vakası kaydedilirken, 8 bin 300 kişi ise Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi.

Önerilen Yazı
Omicron Varyantına Dikkat! Yeni Tip Koronavirüsün Diğer Varyantlardan Farkı Ne?
Yorum Yap

Yorum Yap