1. Ana Sayfa
  2. Din

Helal Seks Rehberi – İslamda Cinsellik

Helal Seks Rehberi – İslamda Cinsellik
+ - 0

Cinsellik, insan hayatının gerekliliklerinden biridir. Kadın ve erkek olan herkes, cinsel duygular içerisine girer. Bu durum insanın fıtratında bulunur. Cinsellik, İslam’da da yer alan bir kavramdır. Karı-koca olan kişiler, belli bir kurala göre cinsel ilişkiye girmelidirler. Bu kuralı belirleyen faktör ise İslam’dır. İslam, cinselliğin nasıl olması gerektiğine dair gerekli kuralları belirlemiştir.

Müslüman olan herkesin bu kuralları çok iyi bilmeleri ve bu kurallar dahilinde cinsellik yaşamaları gerekmektedir. İslam hukuku, cinselliği detaylı bir şekilde açıklamaktadır. Bu hukuka göre nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir.

İslamda Cinsellik

Gündüz Vakti Cinsel İlişkiye Girmek Günah Mı?

Allah, karı kocanın diledikleri zaman cinsel ilişkiye girmelerine izin vermiştir. Ancak bu zaman kavramında belli kısıtlamalar vardır. Özellikle birçok insan gündüz vakti cinsel ilişkiye girmenin günah olup olmadığını merak etmektedir. Gündüz vakti cinsel ilişkiye girmek günah değildir.

Ancak bazı alimler, gündüz yaşanan cinsel ilişkinin pek caiz olmadığını söylerler. Öğleden önce cinsel ilişkiye girilebilir. Ama öğleden sonra cinsel ilişkiye girilmesi pek tavsiye edilmez. Bunun dışında ilişkiye girilmesi tavsiye edilmeyen diğer zamanlar ise şunlardır:

  • Çarşamba ve pazar geceleri
  • Kameri ayların 1’inci, 15’inci ve son geceleri
  • Kurban ve Ramazan bayramının geceleri
  • Berat gecesi
  • Yola çıkacağınız zaman

Bu zaman dilimlerinde de cinsel ilişkiye girmemeniz gerekir. Bu günlerde cinsel ilişki yaşamak günah değildir. Sadece uygun görülmeyen bir durumdur. Dileyen eşler, bu zaman dilimlerinde de cinsel ilişkiye girebilirler. Bu zamanların ibadet ile değerlendirilmesi gerektiği için cinsel ilişki tavsiye edilmez.

Arefe Günü Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Arefe günü cinsel ilişkiye girmenin herhangi bir günahı yoktur. İslam dini belli zamanlar dışında ilişki yaşanılmasına karşı değildir. Eşler birbirini istediği sürece cinsel ilişki yaşayabilirler.

Arefe günü, mübarek bir gündür. Bazı İslam alimleri, bu günde cinsel münasebette bulunmak yerine kendinizi ibadete vermenizi daha hayırlı görmektedirler. Bu nedenle arefe günü cinsel ilişkiye girilmemesini daha münasip görürler. Ancak birbirlerini arzulayan çiftler, ilişkiye girebilirler.

Oral Seks Günah Mı?

Oral seksin günah olduğuna dair kesin bir hüküm bulunmamaktadır. Bu konuda iki farklı görüş bulunmaktadır. Oral seksin, akıntıların ağza bulaşmadan yapılması halinde günah olmadığı savunulmaktadır. İkinci görüşe göre ise organın, ağzı cinsel bölge yapacağından dolayı oral seksin günah olduğu savunulur. Çoğunluk görüşe göre böyle bir seks yapmak, caiz değildir.

Çünkü insan, ağzı ile Allah’ı anar. Allah’ın anıldığı bir yeri bu denli kullanmak doğru değildir. Ancak eşiniz bu konuda çok fazla ısrar ederse onu memnun etmek zorundasınız. Bu sebepten dolayı oral seks yapabilirsiniz. Ama ağız içine boşalma söz konusu olduğunda bu durum günaha dönüşebilir.

İslamda Cinsellik

Anal Seks Günah Mı?

Anal seks diğer bir adıyla livata, İslam’ın kesinlikle yasak ilan ettiği bir durumdur. Çiftlerin bu seksten kesinlikle uzak durmaları gerekir. Anal seks, hem dinen hem de sağlık açısından yasaktır. İslam dininin kesin bir dille yasakladığı bu durum, dikkate alınmalıdır. Anal seks, kadın için oldukça tehlikeli ve eziyetli bir durumdur.

Çünkü kadın, bu sekste çok fazla acı çeker. Bunun yanı sıra dışkı bölgesine girmek, erkeğin organına mikrop bulaşmasına neden olur. Bunun sonucunda ise hastalıklar meydana gelir. Aynı zamanda kadının bölgesinde de hastalık yaşanması muhtemeldir. Ayrıca bu sebepten dolayı meydana gelen hastalıkların henüz bir çaresi yoktur. Anal seks yapan kişiler, gusül abdesti alsalar bile cünüp yaşarlar.

İslam’da Evlilikte Cinsellik Pozisyonları

Genel olarak pozisyon seçimleri kadının altta ve erkeğin üstte olduğu pozisyonlardan oluşmaktadır. Çeşitli farklı durumların da uygulanması mümkündür. Ancak istenmesi halinde kadın üstte durabilir. Haramlardan sakınıldığı sürece kadın ve erkeğe eziyet vermeyecek her pozisyon mübahtır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap