1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iOS 12.1 beta 5 iPhone güncellemesiyle neler değişti
Trendlerdeki Yazı

iOS 12.1 beta 5 iPhone güncellemesiyle neler değişti

iOS 12.1 beta 5 güncellemesi yayınlandı. Ne gibi yenilikler geldi ve güncellemeden hangi model iPhone'lar yararlanabilecek.

featured

iOS 12.1 beta 5 güncellemesi yayınlandı. Betaya şimdilik yalnızca Apple Developer Center ve OTA’dan erişim sağlanabiliyor. Peki bu güncelleme sonrasında iPhone’larda ne gibi değişiklikler olacak? Hangi iPhone modelleri güncellemeden faydalanabilecek?

Güncelleme sonrası iPhone modellerinde neler değişti

Güncelleme sonrası telefonlara sim kart takma zorunluluğu tarihe karışıyor. Artık eSim özelliği sayesinde telefonunuza sim kart takmadan kullanabileceksiniz.

Portre moduna bir özellik eklendi. Daha önce fotoğrafı çektikten sonra ayarlanabilen gerçek zamanlı alan derinliği artık fotoğraf çekerken uygulanabilecek. Fotoğrafı çektiğiniz sırada üst kısımda bulunan “F” tuşuna basarsanız alan derinliğini kontrol edebilirsiniz.

Bu özelliklerden sadece XS, XS Max modelleri yararlanabilecek.

Bunun yanı sıra tüm iPhone’larda bazı değişikliklere gidildi. Daha önce kaldırılan Grup FaceTime özelliği tekrar geldi. Grup FaceTime ile aynı anda toplam 32 iPhone ve Mac kullanıcısı aynı anda sesli ya da görüntülü aramalara katılabiliyor.

Güncellemeyle iPad ve iPhone’lara 70’ten fazla emoji eklendi.

Bunlarla beraber bazı problemler de giderildi. Ekranın kapalı olduğu zamanlarda telefon şarja takıldığında cihaz bunu algılayamayabiliyordu. Ayrıca 5GHz ağlar yerine 2.4GHz’lık ağların kullanılması nedeniyle WiFi performansında bazı sıkıntılar yaşanıyordu. Bu iki sorun güncellemeyle düzeltildi.

iPhone 5S ve sonrasında çıkan tüm modeller iOS 12.1 beta 5 güncellemesine erişebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap