1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Instagram “üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası çözümü
Trendlerdeki Yazı

Instagram “üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası çözümü

featured

Merhaba Konu Neydi takipçileri! Bugünkü yazımızda kısa bir süre önce benimde başıma gelen, çözümünü bulmak için onlarca yöntem denediğim Instagram “üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatasının nasıl giderilebileceği hakkında sizleri bilgilendireceğim. Birazdan anlatacağım yöntemle problemi %100 giderebileceğinizi, anlattıklarımı adım adım uygulamanız gerektiği bilgisini verelim.

Nedir bu “üzgünüz istediğinle ilgili bir sorun oluştu” hatası?

Bu hatanın tam bir tanımı bulunmamakla birlikte, genellikle engellenen cihazlarda veya hesaplarda bu hata görülmektedir. Eğer çoklu hesap kullanıyor veya Instagram kurallarından birini ihlal ettiyseniz bu hatayla karşılaşma olasılığınızın da yüksek olduğunu hatırlatalım.

Ancak hemen paniğe kapılmayın, eğer hesabınız Instagram tarafından engellenmediyse kolaylıkla bu sorunun üstesinden aşağıdaki adımları uygulayarak gelebilirsiniz.

“Üzgünüz istediğinle ilgili bir sorun oluştu” çözümü!

Öncelikle işlemlere başlamadan önce hesabınızın kapatılıp kapatılmadığından emin olmak için bir kaç işlem yapmanız gerekiyor!

Hesabınızın açık olduğundan emin olun!

 1. Cihazınızda bulunan browser üzerinden www.instagram.com’a girerek hesabınızı açmaya çalışın.
 2. Birinci işlem yine hata veriyorsa, başka bir cihaz üzerinden hesabınızı açmayı deneyin.
 3. Her iki adımda da hesabınıza ulaşamıyorsanız, Instagram’ın hesabınızı blokladığını söyleyebiliriz. Eğer giriş yapabildiyseniz aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

Hesabınıza ulaşabilmek için aşağıdaki adımları takip edin!

 1. Hesabınızın kapatılmadığından emin olduktan sonra, cihazınızın ayarlar kısmında girin.
 2. Uygulamalar kısmında Instagram’ı bulun ve içerisine girip ‘veriyi sil’ ve ‘ön belleği temizle’ butonlarına sırasıyla basın.
 3. Hemen kendimize giriş yapamadığımız instagram hesabıyla bağlamak üzere yeni bir mail adresi oluşturuyoruz ve facebook’a yeni kayıt yapıyoruz! (Bu adım çok önemli, mutlaka yapılmalı!)
 4. Yeni bir facebook hesabı oluturduktan sonra, android işletim sistemine sahip cihaz kullananlar Google Play üzerinde, iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar ise App Store uygulaması üzerinden ‘Parallel Space‘ isimli uygulamayı cihazlarına yüklüyorlar.Aşağıdaki adreslerden uygulamaya ulaşabilirsiniz.Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl&hl=tr
  iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/parallel-space-multi-accounts/id1441117543?l=tr&mt=8
 5. ‘Parallel Space’ uygulamasını yükledikten sonra çalıştırıyoruz ve gelen ekranda gerekli izinleri verdikten sonra Instagram uygulamasını seçiyoruz ve giriş yapıyoruz. (Instagram’ı uygulama üzerinden çalıştırıyoruz bu adım yanlış yapılmamalı!)
 6. Bu adımda hesabınızın “Üzgünüz istediğinle ilgili bir sorun oluştu” hatasıyla karşılaşmadan açılması gerekiyor.
 7. Hesabınıza girdikten sonra profilinize girin, sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayın ve en altta bulunan ‘ayarlar’ butonuna tıklayın.
 8. Açılan sayfada ‘Hesap’ butonuna basın ve ‘Bağlı Hesaplar’ kısmına giriş yapın.
 9. Açılan sayfada hesabınız bir facebook hesabınıza bağlıysa kaldırın ve yeni oluşturduğunuz facebook hesabıyla hesabınızı bağlayın.
 10. Bu işlemlerin ardından Instagram uygulamasını cihazınızdan kaldırın ve tekrar yükleyin.
 11. Instagram’ı yeniden kurduktan sonra yeni oluşturduğunuz facebook hesabıyla hiç bir problemle karşılaşmadan giriş yapabilirsiniz.

Instagram’da “üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatasının çözümünü siz değerli ziyaretçilerimiz için anlatmaya çalıştık. Alternatif çözüm yolları hakkında bilgi sahibi veya takıldığınız bir adım varsa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz! Bizi takip etmeye devam edin.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Hocam merhaba. Ben tarayıcıdan da giriş yapamıyorum. Hesabım söylediğin gibi instagram tarafından engellenmiş olmalı. Peki bu sorunun çözümü var mı? Kalıcı bir engelleme mi bu düzelir mi, Bilgi verebilir misin?

  • Hocam eğer yukarıdaki işlemleri yapıp hala giriş yapamıyorsanız telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Sorun Instagram’ın cihaz engellemesinden dolayı ortaya çıkıyor.Format en son ve garanti çözüm yolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir