İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

İlk Cinsel İlişki Nasıl Olmalı? İlk Kez İlişkiye Girerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk Cinsel İlişki Nasıl Olmalı? İlk Kez İlişkiye Girerken Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk Cinsel İlişki
+ - 0

Kadın ver erkeğin hayatında olması normal karşılanan durumlardan biri cinselliktir. Her erkek ve kadın evlendikleri zaman ya da evlenmeden cinsel ilişkiye girebilirler. Ancak cinsel ilişkinin de bir ilki vardır. Ve cinsel ilişkinin ilk kez yapılması, ayrıca dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü cinselliğe karşı ilk izlenim, ilk cinsel ilişkide meydana gelir. Peki ilk cinsel ilişki nasıl olmalıdır? İlk cinsel ilişki ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar aşağıda açıkça anlatılmıştır.

İlk Cinsel İlişki Yaşı Kaç Olmalı?

İlk cinsel ilişki yaşı, düzgün bir cinsel hayat açısından büyük önem taşır. Uzmanlar, ilk cinsel ilişki yaşı konusunda çeşitli görüşleri savunmaktadırlar. Avrupa ülkelerinde ilk cinsel ilişki yaşı 15-19 arası kabul edilmektedir. 15 yaşından evvel cinsel ilişkiye girmek doğru sayılmaz. Bu kişilerin ilerleyen hayatlarında çok fazla agresif oldukları gözlemlenmiştir. 19 yaşından sonra ilk cinsel ilişki yaşamak ise oldukça geç bir davranış olarak kabul edilir. Bu nedenle ilk cinsel ilişki yaşı, Avrupa ülkelerinde bu şekilde kabul ediliyor. Ancak bazı ülkelerde bu yaş aralığı değişmektedir. Hatta Bulgaristan, Avusturya, Macaristan ve Almanya gibi ülkelerde ilk cinsel ilişki yaşı 14 olarak belirlenmiştir.

İlk Cinsel İlişkide Ne Kadar Acı Olur?

İlk Cinsel İlişki

Kadınların en büyük sıkıntılarından biri ilk cinsel ilişki ağrısıdır. Bu aslında halk arasında dolaşan bir laftır. Çünkü ilk cinsel ilişkide kesinlikle ağrı yaşanır diye bir durum söz konusu değildir. Ağrı, tamamen size bağlı olarak gelişen bir durumdur. Eğer yeteri kadar uyarılmazsanız ve cinsel ilişkiye girmek istemezseniz, ağrı yaşamanız muhtemeldir. Bu ağrının şiddeti ise kendinizi ne kadar kastığınıza bağlıdır.

Bazı kadınlar, ilk cinsel ilişkiye girerler kendilerini son derece rahat bırakırlar. Ön sevişme ile vücutlarını ilişkiye hazır hale getirirler. Bu sayede ne bir ağrı ne de bir sancı yaşarlar. Ancak bazı kadınlar ise ön sevişme olmadan ilk cinsel ilişkiye girmeye kalkarlar. Ön sevişmenin olmaması, ağrı yaşanmasına neden olan temel bir etkendir. İlk cinsel ilişkiye hazır olmanız çok önemlidir.

İlk Gece Acı Olmaması İçin Ne Yapmalı?

İlk cinsel ilişkiye girildiğinde acyı minimuma indirmek için birtakım yollar izlenebilir. Bu yollar şunlardır:

  • Ön sevişme sizi cinsel ilişkiye hazır hale getirir.
  • Cinsel ilişki yaşamaya karşı hevesli olmalısınız.
  • Kendinizi cinselliğin akışına bırakmalısınız.
  • Cinsel ilişki esnasında başka bir şey düşünmemelisiniz. Beyninizi tamamen buna odaklamanız gerekir.
  • Hızlı hareket etmemelisiniz. Kendinizi mümkün olduğu kadar rahat hissetmeniz önemli.
  • Partnerinize güvenmelisiniz.
  • İlk cinsel ilişkinizi aşık olduğunuz veya gerçekten beraber olmak istediğiniz kişi ile yaşamalısınız.

Bunları yaptığınız zaman ilk gece acısından kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan kendinizi kasmamanızdır.

Seksten Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk Cinsel İlişki

Seksten önce dikkat etmeniz gerekenler vardır. Öncelikle sekse başlamadan stresi kendinizden uzaklaştırmanız gerekir. Aksi halde cinsel ilişkiye tam olarak kendinizi veremeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra cinselliği engelleyen belli ilaçları almamalısınız. Bunlar performansınızın düşmesine neden olacaktır. Ayrıca alkol ve sigara benzeri maddelerden de uzak durmalısınız. Kaygılı bir şekilde hareket etmemelisiniz.

Bulunduğunuz ortamda rahat olmalısınız. Bu nedenle seks yapacağınız ortamı iyi seçmelisiniz. Seksten önce hijyene de ayrıca dikkat etmek gerekir. Gerekli bölgelerin temizliği güzelce yapılmalıdır. Böylece temiz bir seks yaşamış olacaksınız. Sekste güzel koku çok önemlidir. Bu nedenle eşinizin dikkatini çekecek bir parfüm sıkmalısınız. Bunun yanı sıra seksten önce aşırı yemek yememeye de dikkat etmelisiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap