İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Astroloji
 3. İkizler Burcu Özellikleri (2021-2022)

İkizler Burcu Özellikleri (2021-2022)

İkizler Burcu Özellikleri (2021-2022)

İkizler burcu burç sıralamasında 3. sırada yer alır. Kendisinden önce Boğa burcu, sonra Yengeç burcu gelir. Doğum haritasındaki 3. evin de sahibidir.

Burcun Latince ismi Gemini’dir. Astroloji’de 21 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında doğan kişilerin ikizler burcunda olduğu kabul edilir.

Grup: Hava

Niteliği: Değişken / Erkeksi

Yönetici Gezegen: Merkür

Uğurlu Say: 5

Uğurlu Gün: Çarşamba

Uğurlu Taşları: Akik, Yeşim, İnci ve Agat

Metali:  Cıva

Karşıt Burcu: Yay, Balık ve Başak burçları

Mottosu: Değişmeyen tek şey değişimdir.

İkizler Burcu Özellikleri (2021-2022).jpg

Genel Özellikleri Olumlu ve Olumsuz Yönleri Fiziki Özellikleri İş Hayatı Sağlık Mitolojide İkizler Burcu İkizler Yükselen İkizler Burcu Kadını İkizler Burcu Erkeği

Genel Özellikleri

İkizler burcuna sahip olan kişiler sosyal yönü güçlü kişilerdir. İletişim kurma konusunda sorun yaşamazlar ve sempatik olan tavırlarıyla dikkat çekerler. Ayrıca bu burca sahip olan kişiler pratik zekası ve neşeli halleriyle insanların beğenisini kazanırlar.

Hızlı düşünür, hızlı karar verirler. Hızlı öğrenirler ancak eğer bir konu hakkında yeterli bilgiye sahip değillerse, bunu itiraf etmek yerine laf cambazlığı yaparak gizlerler. Kova burcundan sonraki en burçlardan biri olarak kabul edilseler de, uzun soluklu çalışmalar onları sıkabilir. Sürekli yeni bir iş, yeni biri, yeni bir hobi ararlar.

Maddi konularda hava grubunun diğer burcu Terazi burcunun aksine İkizler sıkıntı yaşayacak burçlar arasındadır. Zira para harcamayı severler, başkalarının parasını harcamayı daha çok sevebilirler.

Olumlu ve Olumsuz Yönleri

,İkizler burcuna sahip olan kişiler veya bu burçtaki kişiyle ilişki kuracaklar burcun olumlu yönlerini merak ederler. İkizler burcunun olumlu yönleri şunlardan oluşur;

 • Zeka: İkizler burcu erkek veya kadını sizi zekası ile şaşırtabilir.
 • Güçlü kavrama yeteneği: Zeki oldukları için kavrama yetenekleri de güçlüdür. Bu sayede yabancı dilleri kolayca öğrenebilirler.
 • Uyumluluk: Burca sahip kişiler uyumludurlar ve insanlarla kolay şekilde iletişim kurabilirler.
 • Her işe yatkınlık: İkizler burcunun olumlu yönlerinden birisi de her işe yatkın olmalarıdır. Bu sayede burca sahip kişiler her işi yaparken görebilirsiniz.
 • Konuşkanlık: Bu kişilerin konuşkanlıkları da yüksektir ve bu sayede İkizler burcundaki kişi ile sıkılmanız mümkün olmaz. Sizlere eğlendirmeleri kaçınılmazdır.
 • Güvenirlilik: Sosyal hayatı oldukça çok seven İkizler burcu size güven aşılar. Böylelikle söyledikleri sözlere güvenebilir ve bu sözler ışığında hareket edebilirsiniz. Bunlara ek olarak enerji dolu olmaları, yazı yazmayı sevmeleri, sanata düşkün olmaları, eğlenceli olmaları ve ikna kabiliyetlerinin yüksek olması gibi olumlu özellikleri bulunur.

İkizler burcunun olumsuz yönleri:

 • Değişken ruh hali:  Bu burçtaki kişi bir saat önce mutluyken bir saat sonra mutsuz olabilir.
 • Kurnaz: Kurnazlığı sayesinde insanları şaşırtabilir.
 • Dedikoduculuk: İki kişinin bildiği sır, sır değildir zaten, değil mi?
 • Sinirlilik: Bir ikizler kadınına regl iken yaklaşmayın, ikizler erkeğine zaten yaklaşmayın.
 • Gereksiz Meraklılık: Merak kediyi öldürür, ikizler kedisi değilse.
 • Vefasızlık, Alaycılık ve Yüzeysellik: Bu kişiler sözleri ile insanları kolayca kırabilme özelliğine sahiptirler.

İkizler Burcu Fiziki Özellikleri

İkizler burcundaki kişiler genellikle belirgin hatlı, gösterişli, uzun boylu ve güzel fizikli olurlar. Bunun yanı sıra yaygın olarak kahverengi gözlü ve kumral saçlı olarak görülürler. Göz rahatsızlığı olmayanlar dışında ikizler burcu kadın ve erkekleri keskin gözlere sahiptirler. Burcun fiziki özellikleri cinsiyete göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle fiziki özellikler konusunu merak edenlerin erkek ve kadına göre özellikleri incelemesi gerekir.

İkizler burcu kadınları güzel ve yuvarlak vücut hatlarına sahip olurlar. Büyük oranda açık tene sahip olan bu kadınlar uzun boyları sayesinde erkeklerin kolayca dikkatini çekerler. Saç tonları genelde kahverengi olur. Bu burca sahip kadınlar modayı takip etmeyi severler ve modaya uygun giyinerek görünümlerini daha güzel hale getirebilirler.

İkizler burcu erkekleri de kadınlarda olduğu gibi uzun boya sahiptirler. Kadınlardan farklı olarak özel bir çekicilikleri vardır. Koyu kumral saçları, kahverengi gözleri ve açık tenleri ile her kadının beğenebileceği fiziğe sahiptirler. Vücutları biçimli bir görünümde olup karizma sahibi bireylerdir.

İkizler Burcu İş Hayatı

İkizler burcu kadın ve erkekleri iş hayatında başarılı olan insanlardır. Yetenekleri sayesinde her işe yatkındırlar ve bu sayede her işte çalışma imkanına sahiptirler. Bunda iletişim becerilerinin yüksek olmasının etkisi de vardır. İnsanlarla kolayca iletişim kurdukları için işlerinde yükselmeleri ve başarılı olmaları kaçınılmazdır. İkizler burcuna sahip kişilerin çalışabilecekleri en ideal sektörler arasında pazarlama, satış, televizyon, radyo, iletişim ve sosyal medya yer alır.

İkizler Burcuna Uygun Meslekler

 • Yazarlık
 • Öğretmenlik
 • Mimarlık
 • Reklamcılık
 • Gazetecilik ,

El becerileri konusunda da yetenekli oldukları için el becerisi gerektiren mesleklerde de çalışmaları mümkündür.

İkizler Burcu Sağlık

İkizler burcundaki kişiler sakarlıklarıyla ünlüdürler. Yaptıkları küçük sakarlıklar genel olarak zararsız olsa da bazı durumlarda tehlike altında olmalarına neden olabilir. Bu kişiler ellerin çok sık sakatlayabilirler. Sinirlilik bu burçtaki olumsuz özelliklerdendir ve bu bağlı olarak sinir sistemi rahatsızlığı yaşam oranları yüksektir. İkizler burcuna sahip kişilerin zihinleri sürekli olarak çalışma halindedir. Çok fazla düşünmeleri psikolojik rahatsızlık yaşamalarına neden olabilir. Yüzeysel görünseler de içlerinde bir olayı sürekli düşündükleri için psikolojik açıdan zarar görme oranları yüksektir.

İkizler burcunun akciğer rahatsızlığına yatkınlıkları yüksektir. Bu nedenle akciğer kaynaklı sağlık sorunu yaşayabilirler. Bronşit ve soğuk algınlığı en yaygın hastalıkları arasında bulunur.

Mitolojide İkizler Burcu

İkizler Burcu Özellikleri (2021-2022)
İkizler Burcu Temsili

İkizler burcu mitolojide ikiz kardeş hikayeleri ile dikkat çekerler. Yunan mitolojisindeki Polluks ve Kastor burcun sembolü olarak kabul edilir. Ayrıca Remus ve Romulus isimli Romalı iki kardeş bu burcu temsil eder. Asurlular zamanında ise Tasmit ve Nebo isimlerini taşıyan iki tanrıçaya tapıldığı rivayet edilir. Bu iki tanrıça da burcu temsil etmektedir.

İkizler Burcu Yükselen

İkizler burcu insanların temel burcu olabileceği gibi yükselen burcu da olabilir. Yükselen burcu İkizler olan kişiler orijinal kişiliğe sahiptirler. En önemli özellikleri çabuk sıkılmalarıdır. Ayrıca bu kişiler sanata ve edebiyata düşkünlük gösterirler. Yükselen burcu İkizler olan kişilerin aşk hayatları da oldukça karışıktır. Birden fazla kişi ile birlikte olmaları mümkündür.

Yükselen İkizler ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yazımız tam size göre:

Yükselen İkizler Burcu Özellikleri
Yükselen İkizler Burcu Özellikleri
Yorum Yap

Yorum Yap