1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolları

Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolları

featured

Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolları neler? Su içsem yarıyor. Ne yapsam kilo veremiyorum diyorsanız, mutlaka bir yerde bir yanlış yapıyorsunuzdur. Eee o zaman hadi artık harekete geçin ve yanlışlardan kurtulun. Yaz gelmeden de ideal vücudunuza kavuşun. Peki ama nasıl derseniz bu yazıyı mutlaka okuyun. Çünkü sizin için kilo vermenin 7 altın kuralını sıraladık…

Tatlı yemiyorsunuz, binlerce lira diyetisyene ve spor salonlarına verdiniz. Hatta günlerce aç bile kaldınız ama bir türlü kilo vermeyi başaramadınız. Gelin bu problemi birlikte çözelim…

İşte kilo vermek için olmazsa olmaz 7 Altın Kural

Kilo

Öncelikle Ruhen Hazır Olmalısınız

Kilo vermek istiyorsanız öncelikle ruhen hazır olmalısınız… Stresliyseniz ve kilonuzu aşırı problem ediyorsanız kilo vermeniz zorlaşır. Öz güveniniz ve moraliniz yerinde olmalı.

Zayıflama

Su İçmeyi Alışkanlık Haline Getirin!

Bol bol su tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Günde en az sekiz bardak yani 2 litre su içmelisiniz. Unutmayın! Kilo verme noktasında bu oldukça önemli bir kural. Çünkü su metabolizmanızı daha iyi ve hızlı çalıştıracak ve organlarınız işlevini daha iyi yerine getirecek. Kendinizi aç hissettiğiniz zamanlarda da su içmek imdadınıza yetişebilir.

Zayıflama

Ana Öğünleri Atlamayın!

Kilo vermek isteyenlerin yaptığı en büyük yanlışlardan biri de öğün atlamak. Sabah, öğle ya da akşam, herhangi bir öğünü atlamanız size kolay kilo verdirmez. Aksine vücut ve yeme dengenizi bozacağı için zararlı bile olabilir. Çünkü midenizin uzun süre boş kalması, bir sonraki öğününüzde daha fazla yemenize sebep olur. Siz siz olun ana öğünlerinizi asla atlamayın.

Zayıflama

Acele Yemek Yemekten Vazgeçin!

Arkanızdan birileri koşturuyormuşcasına hızlı yemek de neyin nesi? Unutmayın, hızlı yemek kendinize verebileceğiniz en büyük zarar. Yemeğinizi iyi çiğneyerek, tadına vararak ve sindirerek yemelisiniz. Bu sizin kilo vermenizi kolaylaştırır. Siz yavaş yedikçe beyninize giden uyarılar zamanında doymanızı sağlar. Hızlı yediğinizde ise tam tersi oluyor. Hızlı doyarsınız hızla acıkırsınız.

Zayıflama

Uykunuzu İyi Almalısınız!

Uykunuzu iyi almalısınız. Aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmak bedeninizi bir düzene sokar. Sabah uyanma saatinize göre bir düzen belirleyebilirsiniz. Dengesiz uyku saatleri metabolizmanızın dengesini bozar ve yavaş kilo vermenize neden olur. Yetişkinler için ortalama 7 saat dengeli bir hayat için yeterlidir.

Zayıflama

Spordan Sonra Atıştırmalıklardan Vazgeçin!

Spor yaptım terledim, kaloriler uçtu gitti. Biraz abur cubur atıştırsam bir şey olmaz diyorsanız, emin olun çok yanılıyorsunuz. Spor sonrası beslenme önemlidir. Günlerce harcadığınız emekler her seferinde bir parça çikolatayla heba olabilir. Spor sonrası en fazla 150 kalori almanız gerektiğini unutmayın.

Zayıflama

Hareket Edin!

Yediklerinize dikkat etmeniz hareket etmeme özgürlüğü anlamına gelmiyor. Kilo vermekte zorlanmak istemiyorsanız hareket etmeyi unutmayın. Mutlaka gün içinde planlamanızı yapın ve hareketsiz kalmayın. ister yürüyüş yapın. İster bisiklet sürün. Ama hareke edin. İşte o zaman bakın kilo vermeniz kolaylaşacak.

Bütün tavsiyelerimize uyarsanız, fit bir vücuda sahip olabilir, yazın sıcaklığını daha iyi hissedebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap